Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem a diétát ?

Hogyan kezdjem a diétát ?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban (karácsony óta) rengeteget ettem főleg édességet. Napi 3000-4000 kcal. Ma is kb 4000kcal-t sajnos... (érdekes nem híztam)

Holnaptól elszeretnék kezdeni diktálni (egészségesen táplálkozni.. ) az első napon tartsak egy pihenőt vagyis csak vizet ínnék egesz nap és csak azt követő napon kezdeném a rendes étkezést ?


Tudnátok tanácsokat adni,ki hogyan kezdene el és hogyan tudnák kevesebbet enni ?



2021. márc. 9. 18:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10

Gyakorlatilag mindent, amihez alapból rizst ennél. Jó sima kötetnek valami fasirthoz vagy egytálételhez. Én graham masalat vagy curryket készítek belőlük.

2021. márc. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9%
Ha húst nem is eszik az ember, nagy mennyiségű (legalább 1, de inkább 2 gramm/testsúlykilógramm) fehérjére szüksége van diéta alatt a szervezetnek, mivel így az izmok lebontása kisebb mértékű lesz. (Mert amúgy a szervezet jobban ragaszkodik a zsírhoz mint az izomhoz.)
2021. márc. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az izomveszteség minimalizálása inkább az edzésen múlik. 0,8 g/tskg, de nagyon maximum 1 g teljesen elég. A 2 g/tskg borzasztó sok és teljesen felesleges, közel sem tudsz annyit beépíteni.
2021. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Fehérjebevitel nélkül nincs izomépítés, hiába van edzés. 15 éve edzek, bátran ki merem jelenteni hogy 1 g/tskg nem elég. Se tömegnövelő, se diétás időszakban. Túl vagyok már úgy 10-15 diétás időszakon, volt hogy én is 1 g/tskg-val diétáztam, látszata is volt neki (nyilván negatív), illetve diéta után az erőszintemen is éreztem, hogy jóval alacsonyabb mint ha 2 g/tskg-val diétáztam volna.

De egyébként értem mit mondasz, az igazság kettőnk között van. Nem testtömeghez kellene fehérjebevitelt meghatározni, hanem izomtömeghez. Csak azzal az a baj, hogy nehéz mérni, szinte lehetetlen.

2021. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 általában miket szoktál enni egy nap?
2021. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!