Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni 4kg-ot...

Hogyan tudnék fogyni 4kg-ot nyárig?

Figyelt kérdés
171 cm vagyok és 62 kg.63 kg-ról indultam.Már egy hónapja mozogni kezdtem,meg az evést is visszafogtam,de még csak egy kilót sikerült leadnom.Normális,hogy ilyen lassú tempóban fogyok?Vagy valamit rosszul csinálok?Segítsetek,kérlek! 16/L

2021. márc. 19. 08:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%
Aki szerint a zsír maradhat, az téved. Igenis oda kell rá figyelni és alacsonyan tartani. Nem a szénhidrát, hanem a kalória többlet miatt hízik az ember. Fogyni is kalória, nem pedig szénhidrát deficittel lehet.
2021. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel így papíron teljesen ideális a súlyod, esélyes, hogy a való életben is így van, csak neked nem tetszik. Ez esetben hasznos saját testsúlyos vagy súlyzós edzéseket végezni, és izmot építeni, hogy az formát adjon (egyébként is sok haszna van egy jól felépített izomzatnak - nem kell kigyúrt testépítőnek lenni, és nem is leszel az a súlyzós edzésektől). Hidd el, sokkal elégedettebb leszel a kinézeteddel, mintha lesoványodnál 60 kiló alá (kivéve persze, ha pl. modellnek készülsz, ez esetben sajnálatos, hogy még mindig ilyen kívánalmak vannak ebben az iparágban, de akkor az 58 kiló meg valószínűleg még mindig nem elég, szóval nem ajánlom ezt a pályát).


Mivel tényleg valószínű, hogy közel ideális a testsúlyod, a szervezeted ragaszkodik egy bizonyos egyensúlyi ponthoz is, ahol jól érzi magát, innen nehéz kimozdítani, ezért megy lassan a fogyás.

A testsúlyod 0,8%-nál nagyobb maximális heti fogyást nem érdemes megcélozni. Ez a max. Ettől egy kicsit elmaradtál az első hónapban, de most kezdted, egyáltalán nincs mitől elkeseredni, hiszen fogytál. Közelebb kerültél a célodhoz, eredményes volt az első hónap. Fél kiló is eredmény lenne. Én azt ajánlom, hogy ne csökkentsd tovább a kalóriákat, mert baj lehet belőle (nem tudom most mennyit szel, de gyanítom már így is keveset), inkább mozogj többet, és csináld tovább türelmesen. Simán meglesz a 4 kiló, ha muszáj, de inkább ajánlom az izommunka részét.

2021. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Ez egy nagyon durva példa ÉS KIZÁRÓLAG FIKCIÓ!!!

én pl 45kg vagyok, ha egy hónap alatt akarnék 6kg-ot fogyni akkor csak úgy tudnám elérni, ha abszolút nem ennék és innék semmit. Valószínűleg 1 hét után az intenzív osztályra kerülnék jobb esetben.

Az egyik rokonom kb 120kg, ő ha 6kg-ot akarna fogyni akkor mondjuk 1500-1700kcalt enne egy nap 3000 helyett. Lemenne a felesleges víz a testéből, főleg ha elkezdene mozogni akkor az izomzata erősödne és a zsírpárnáit kezdené a szervezete csökkenteni, megkönnyebbülne a teste, hogy nem terheli a súlya, szóval pozitív élettani hatása lenne számára.


Ennek a fikciónak az a lényege, hogy mindenkinek a saját adottságai szerint kell elkezdenie diétázni és a célokat kitűzni, mert mindenkinek mást visel el a szervezete és másképp reagál rá. Valakinek a havi 6kg fogyás mértéke az ideális, míg másnak mondjuk csak 1kg ugyanannyi idő alatt.

2021. márc. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%
#9 A kérdező kb 10 kg-ra van az anorexiától, te hozzá képest nagyon dagadt voltál. Nem sok köze van a kettőtök fogyásának egymáshoz. A kérdező utolsó pár kilóját akarja ledobni, amihez a szervezet foggal-körömmel ragaszkodik, te meg komolyan el voltál hízva(ha csak nem 190+ magas vagy), ott normális, ha "olvadnak le" a kilók.
2021. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
#14 miről beszélsz? Nincs ilyen hogy egy adott súly alatt lesz valaki anorexiás!!!!!!!!!!! Az anorexia nem a kilók alapján van!!!!!!!!
2021. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#15 az anorexiának tényleg nem az a fogalma, hogy koros soványság. Viszont az a legfőbb tünete. Mely tünetet rajta kívül csak súlyos betegségek okoznak. Mármint más súlyos betegségek. Mivel az anorexia is betegség, csak ott válltól felfelé van a probléma.
2021. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%
A 11-es kommentemet ki pontozta le, Schobert Norbi?
2021. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
16%
Na elmondom mi történik. Amikor hirtelen visszafogod az étkezésed a lecsökkent szénhidrát bevitel miatt elveszted a vized egy részét. Ha nem jársz sűrűn pisilni akkor nem is fogyózol.Ez súlycsökkenéssel jár, de nem egyenlő a fogyással mert nem a zsír lett kevesebb hanem a víz. Nem keveset kell enni, hanem a szénhidrátot kell csökkenteni, és lefekvés előtt pár órával meg a lehető legkisebb mennyiségre szorítani.
2021. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%

#18

És miért pont a szénhidrátot kell visszafogni?

2021. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

16 évesen (meg más életkorban sem, de itt főleg) nem kezdenék nagy koplalásokba, hormonháztartásod fel fog borulni és komoly gondok lehetnek belőle, ciklus kimaradás stb...


Esetleg leírnád, hogy kb mit eszel egy nap, mennyi tápanyaghoz jut a szervezeted, sportolsz-e valamit stb? Lehetséges, hogy túl keveset ettél, és lelassult az anyagcseréd, a szervezeted "vész üzemódba" kapcsolt, emiatt rekedtél meg itt.


A súlyoddal egyébként SEMMI baj nincs, ha nem tetszik amit a tükörben látsz valószínűleg a testösszetételed miatt van, testzsírszázalékot esetleg tudsz mondani?

2021. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!