Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljam meg a rendszerte...

Hogyan álljam meg a rendszertelen, mértéktelen evést és hogyan vegyem rá magam a rendszeres mozgásra?

Figyelt kérdés

Azóta áll fent ez a probléma, amióta távoktatásban tanulok. Az elején még tartottam a napi rutint, az étkezéseket, mozogtam stb., de mostanra már szinte semmi erőm nincsen hozzá és egyre nehezebb. Mondjuk mindennel kapcsolatban ezt érzem, de ez a leglátványosabb hiszen meghíztam. Tudom, hogy hol a baj - többet eszem és teljesen rendszertelenül, illetve keveset mozgok - de nem tudom hogyan tudnám magam rávenni, hogy hosszú távon is tartsam a megfelelő életmódot. Nyilván megvan az alap motiváció, mert nem vagyok megbékélve a jelenlegi külsőmmel és érzem, hogy ez így nem jó, szeretnék rajta változtatni. Viszont az a mértékű elszántság, akarat, erő már hiányzik, ami ahhoz kellene, hogy ténylegesen változtassak is és hosszútávon fenn is tartsam az új életmódon.

Minden napom teljesen egyforma: felkelek, részt veszek az online óráimon, tanulok, alszok. Ez ismétlődik napról napra. Az evést igazából akkor oldom meg, amikor éppen tudom és azt eszem, ami éppen van. Magyarul anyukám vásárol be és főz, így azt eszem az órák közötti szünetekben vagy órák után vagy amikor éppen időm van rá, megkívántam. Sokszor akkor is eszem, amikor nem is vagyok éhes csak pl. unatkozom, kell valamit csinálom, tanulás közben stb., tulajdonképpen az evés is egy külön program. Ha anyukám megfőzi az egyik kedvenc ételem, akkor kb. az a hét fénypontja... Miközben a mozgáshoz nincsen sok motivációm, unom, nem élvezem és inkább külön teher. Azt érzem, hogy jelenleg annyira ingerszegény, monoton, sivár és unalmas az életem, hogy ez a fő oka az egésznek. Tök egyedül vagyok itthon egész nap, nem találkozom és nem kommunikálok senkivel, nem megyek sehova stb. és valahogy nincsen így kedvem ahhoz, hogy pl. elmenjek egyedül biciklizni a nagy semmibe vagy youtube videókra tornázzak, vagy diétázzak.


2021. márc. 20. 16:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amúgy elkezdtem járni pszichológushoz, de nem tudom fog-e tudni segíteni.
2021. márc. 20. 16:02
 2/13 anonim ***** válasza:

Először hosszabb séták, aztán futás gondolom van park vagy erdő a közelben.

Utána fegyenc edzés kis sorozatokkal hétfő-szerda-péntek.

2021. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem válasz a kérdésemre.
2021. márc. 20. 17:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha több kalóriát elégetsz mint beviszel nem fogsz hízni. Akaraterőt senki nem tud adni, esetleg beszélj privát edzővel.
2021. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nagyon egyszeru. Barmit, barmennyit ehetsz, nem kell semmit sem valtoztatni az evesi szokasaidon, csak fussal napi 200 km-t es nem lesz gond.
2021. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Keress edzotarsat akivel húzzatok egymast. Allj be nagy tukor ele. Ha nem tetszik amit latsz nyilvan valtoztatni akarsz rajta.. esetleg gondolj bele h ugy mennyivel konnyebb csajozni, meg ugy alapbol az emberek is mashogy allnak hozzad. Pont most konnyu nyomni az edzest h unalom van.
2021. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Privát edzőre nincsen pénzem, edzőtársam pedig nincsen. Megvan az alap szándék és motiváció, hiszen egyértelműen rosszabbul érzem magamat és nem tetszik a külsőm, és akkor még finoman fogalmaztam. Viszont ez önmagában nem elég ahhoz, hogy naponta vagy legalább heti 3x eljárjak sportolni és diétázzak. Nekem ebben az időszakban minden fényévekkel nehezebb mint korábban, a "normális világban" vagy hogyan fogalmazzak. Amióta beköszöntött ez az egész maradj otthon - távoktatás - home office - karantén stb. dolog azóta úgy érzem magam mint valami poshadt krumpli... sokszor még ahhoz sincsen kedvem és erőm, hogy megnézzek egy filmet, nemhogy elmenjek futni.
2021. márc. 20. 23:01
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
En azota megtobbet maszkalok. Munkat kelett valtanom ejszaka jarkalok haza megismertem vagy 50 uj embert kb. De beugros melom is van. Heti 5x edzek itthon. Vettem sulyokat. Neten kozbe csajozgatok. Neha van hazibuli is. 🤷‍♂️ Nem is foglalkozok ezzel az egesz f@szsaggal 😀
2021. márc. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, depressziós vagy, aminek az oka lehet egyrészt a jelenlegi helyzet és az ingerszegény környezet, másrészt vitaminhiány és nem megfelelő táplálkozás. Nem csoda, ha nincs kedved semmihez, és nem találkozol, beszélgetsz senkivel.

Igazából semmi akadálya nem lenne, hogy a szabadidődben találkozz a barátaiddal (ahogy sok fiatal teszi most is), csinálj valami érdekeset. Ha unatkozni van időd, akkor lenne időd megtervezni az étrendedet és edzeni is. De nincs kedved, energiád.

Ki kellene valahogy másznod ebből. A pszichológus segíthet a lelki részében, de ugyanilyen fontos lenne a vitaminok pótlása (főleg D3), és a vitaminokban gazdag táplálkozás, üres kalóriák kiiktatása. Vegyél erőt magadon, csak a kezdet nehéz, aztán ahogy egyre jobb lesz a közérzeted, a mozgás se fog annyira nehezedre esni. Kezdheted "kicsiben" is, minden nap/másnap szánj rá 15 percet egy kis mozgásra (lehet bármilyen, hallgass hozzá jó zenét), aztán majd növelheted az időt. A táplálkozás részét pedig kezdd azzal, hogy nasik helyett gyümölcsöt eszel, a vacsorádat pedig te készíted el magadnak (legyen benne jó sok zöldség is). És minden nap menj ki egy kicsit a házból, főleg, ha süt a nap.

2021. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A barátaimmal egyáltalán nem tudok találkozni. Valakit tavaly nyáron, valakit pedig márciusban láttam utoljára. Messze lakunk egymástól, illetve mindenkinek megvan a maga élete és tanul, dolgozik stb. Maximum online tartjuk a kapcsolatot, de nekem már ahhoz sincsen kedvem sokszor, mert lassan nem tudunk már miről beszélgetni, senkivel nem történik semmi, mindenki csak otthon ül stb., valamint eleve órákat töltök a gép előtt. Egy darabig elfoglaltam magam mindenfélével pl. hobbi és hasonlók, de már semmi kedvem hozzá és ezt is inkább tehernek érzem, hogy most van pl. szabad fél órám és akkor ezt most ki kell használni... Ugyanez a mozgás és az étkezés is. Annyi korlátozás, határidő, szabály, beosztás stb. van az életemben, hogy már elegem van belőle és akkor még ezeket is meg kellene tervezni, oda kellene figyelni rájuk.
2021. márc. 21. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!