Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljam meg a rendszerte...

Hogyan álljam meg a rendszertelen, mértéktelen evést és hogyan vegyem rá magam a rendszeres mozgásra?

Figyelt kérdés

Azóta áll fent ez a probléma, amióta távoktatásban tanulok. Az elején még tartottam a napi rutint, az étkezéseket, mozogtam stb., de mostanra már szinte semmi erőm nincsen hozzá és egyre nehezebb. Mondjuk mindennel kapcsolatban ezt érzem, de ez a leglátványosabb hiszen meghíztam. Tudom, hogy hol a baj - többet eszem és teljesen rendszertelenül, illetve keveset mozgok - de nem tudom hogyan tudnám magam rávenni, hogy hosszú távon is tartsam a megfelelő életmódot. Nyilván megvan az alap motiváció, mert nem vagyok megbékélve a jelenlegi külsőmmel és érzem, hogy ez így nem jó, szeretnék rajta változtatni. Viszont az a mértékű elszántság, akarat, erő már hiányzik, ami ahhoz kellene, hogy ténylegesen változtassak is és hosszútávon fenn is tartsam az új életmódon.

Minden napom teljesen egyforma: felkelek, részt veszek az online óráimon, tanulok, alszok. Ez ismétlődik napról napra. Az evést igazából akkor oldom meg, amikor éppen tudom és azt eszem, ami éppen van. Magyarul anyukám vásárol be és főz, így azt eszem az órák közötti szünetekben vagy órák után vagy amikor éppen időm van rá, megkívántam. Sokszor akkor is eszem, amikor nem is vagyok éhes csak pl. unatkozom, kell valamit csinálom, tanulás közben stb., tulajdonképpen az evés is egy külön program. Ha anyukám megfőzi az egyik kedvenc ételem, akkor kb. az a hét fénypontja... Miközben a mozgáshoz nincsen sok motivációm, unom, nem élvezem és inkább külön teher. Azt érzem, hogy jelenleg annyira ingerszegény, monoton, sivár és unalmas az életem, hogy ez a fő oka az egésznek. Tök egyedül vagyok itthon egész nap, nem találkozom és nem kommunikálok senkivel, nem megyek sehova stb. és valahogy nincsen így kedvem ahhoz, hogy pl. elmenjek egyedül biciklizni a nagy semmibe vagy youtube videókra tornázzak, vagy diétázzak.


2021. márc. 20. 16:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Iratkozz be vmi egyesuletbe. Kuzdosport, labdajatek vagy barmi ami erdekel es tobben vannak. Ott tudsz haverkodni, csajozni meg elmegy vele az ido es nem otthon punnyadsz.
2021. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam neked nem az evés és a mozgás a problémád ez inkább depressziónak tűnik, fordulj szakemberhez mielőtt rosszabb lesz.
2021. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Olyan helyen élek, ahol nincsen lehetőség felnőttként, kezdőként amatőr szinten egyesületi keretek között sportolni. Max. online edzések jöhetnek szóba, de azért az nem olyan.

Igen, járok is pszichológushoz, de attól még ez is egy probléma.

2021. márc. 21. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!