Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudjak lefogyni?

Hogy tudjak lefogyni?

Figyelt kérdés

163 cm vagyok, 64 kg, 48-50 kg voltam általában (nincs rajtam izom). Ha tartom a napi 1200 ckal bevitelt, mennyi idő alatt tudok legalább 10 kg-ot leadni? Milyen mozgásformát végezzek?


A hízásom oka a rengeteg kalóriabevitel és mozgás hiánya (kb. egész nap feküdtem az ágyba(covid és depresszió), kb 3 hónap így telt, aztán összeszedtem egy kicsit magam). Ezt(16 kg) egy év alatt sikerült felszednem.

23/L



2021. ápr. 3. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

A napi 1200 kalória jó kiindulópont fogyáshoz. Azt javaslom, havonta legfeljebb 2 kilót fogyj, így kényelmesen és egészségesen válhatsz karcsúbbá. Ebből következik, hogy 10 kiló leadásához körülbelül fél évre lesz szükséged.

Mozgásnak az a legjobb, amit szívesen csinálsz, mert amit nem élvezel, azt abba fogod hagyni. :-) Olyan kellene, ami a teljes tested megmozgatja. A Youtube-on rengeteg fitneszvideó van, keresgélj kedvedre! Persze lehet biciklizni, futni, gyalogolni, vagy ha jobban szeretsz bent edzeni, akkor az ellipszis trénert ajánlom.

2021. ápr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Fél éven belül le tudsz fogyni, mozogj bármit, ami jól esik. Ha már napi 1 órát sétálsz, az jó, de futás, biciklizés, neten található tornák is megfelelnek.
2021. ápr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a jelenlegi testsúlyod naponta kb 1300-1400 kcal van tartva. ennyi minimum kell, ez alatt biztosan fogysz, ha pedig ennek fejében mozogsz is, még gyorsabb a folyamat. a fogyást nem szabad siettetni, mert azt nem tudod majd tartani, és vissza fog jönni minden. azt javaslom, hogy havonta 2-3 kg ot adj le kb, az elején így is sok lesz a víz, ami lemegy rólad. állíts össze egy tartható, rostban gazdag, és egészséges diétát, amiben van minden, amit szeretnél, csak mértékkel, így sokáig leszel képes úgy enni. sok sikert :)
2021. ápr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Napi kalóriaszükséglet mínusz MAXIMUM 500 KCAL!!!!!!!!!!!!!! Ez alá NEM SZABAD MENNI mert a tested zsír helyett izmot fog bontani! Minimum 1700,de inkább 1800kcal-t egyél!!!!
2021. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Én sokkal inkább javasolnám a mozgás mennyiség növelését. Erősítő edzések (súlyzók, streetworkout, trx, saját súlyos otthoni edzés), plusz aerob (kocogás, biciklizés, görkori, vagy csak hosszú séták). Emellett 1500-1800 kcal mellett is könnyen fogyni fogsz. Ha egészséges ételekkel viszed be ezt a mennyiséget, még jobb :)
2021. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon sokszor látom ezt az 1200 kcal-t. Vagy épp 1400- stb. De Miért pont ennyi? Miért kell konkrét kalóriaszámokhoz ragaszkodni? A tested nagyon jól meg tudja mondani mikor éhes, mennyi energia kell neki. Ami nem is mindig lesz ugyanannyi. ( Persze jobb az is ha normális minőségű élelmiszerekből van.)

Amúgy ez az 1200 borzasztó kevés.

2021. ápr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azert 1200 vagy 1400Kcal, mert ehhez a magassaghoz es sulyhoz az tarsul, hogy a napi kaloria egetese kb 1600Kcal. Szoval ezala kell menni, ahhoz hogy fogyjon.


A testem olyan jol megtudta mondani, hogy mikor ehes es mennyi energia kell neki, hogy napi 7000Kcal lett a vege es 110Kg 180cm-es magassag melle. Lehet van akinel ez mukodik, de van akinel nem.


Az 1200Kcal a minimalisan ajanlhato kalorio mennyiseg 163 cm magassaghoz es 64kg-hoz.


Ha ezt belovi maganak akkor maximum egy csoki ferhet bele, de azzal mar lehet, hogy tul sok kalorit fog bevinni.


Ha megadod a magassagod, sulyod akkor konnyen megmondnaom a szervezeted mennyi kcal-t kepes elegetni egy nap alatt.

2021. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!