Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a jó makró felosztás? Hogy...

Mi a jó makró felosztás? Hogyan számoljuk ki?

Figyelt kérdés

Hogyan számolom ki mennyi makróra van szükségem?

Ha fogyni szeretnék akkor fehérje 1-1,5/ttkg

Szénhidrát?

Zsír?

Tudom hogy a kalória deficit lesz a mérvadó tehát bevihetnék tobb ch-t is ha kaloriadeficitben vagyok fogyni fogok attol is

De engem az egeszsegesebb resze erdekelne.

Ha mondjuk kiszamoltam hogy nekem 2136kcal van szüksegem súlyfenntartáshoz ezt leviszem 500kcal akkor 1636kcal ehetek és akkor fogyok.

A makrókkal nem vagyok tisztában,szeretném ha zsír menne le nem izom ezért gondoltam a fehérjét 1,5tel szorozni az 108gra jott ki, a szénhidrát 180g lenne 2,5tel szorozva, az nem sok?

A zsírt 0.6tal szoroztam 43,2 jött ki.

Ez így szerintetek rendben van?

Szénhidrátnak jó lehet pl teljes kiörlésű kenyér is?

72kg vagyok és 156 cm


Köszönöm ha segítessz



2021. ápr. 8. 09:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
A tejtermékekből vannak zsírosak meg zsírszegények. Ha fogyni szeretnél, akkor lehetőleg a zsírszegény változatokat kell előnyben részesíteni. A joghurtok legtöbbje az, a túróból van sovány túró, a sajtok nagy része zsíros, de mértékkel azok is mehetnek, mert amúgy egészséges, sok bennük a kalcium és a vitaminok.
2021. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm szépen:)
2021. ápr. 8. 15:30
 13/21 anonim ***** válasza:
49%
A tejtermékek jók. Hogy zsírszegény legyen e vagy sem, attól függ milyen étrendet követsz. Ugyanis nem minden étrend zsírszegény.
2021. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%
De igen, minden egészséges étrend zsírszegény.
2021. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14. Nem.
2021. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mutass egy hosszútávú, több éves, sok esetszámú tanulmányt a zsír heavy étrend egészséges mivoltával kapcsolatban. Nem nagyon fogsz ilyet találni. Én tudom igazolni az ellenkezőjét.
2021. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

A jó zsírok kellenek a szervezetnek.

Bizonyos esetekben indokolt a magas zsir tipusu dieta vagy etrend (pl:ketogen), persze nem hosszutavon.

Tehat azt hogy a teljes zsirszegeny jo, ebben a formaban nem igaz,viszont az igen hogy vigyazni kell vele és nem szabad tulzasokba esni

2021. ápr. 10. 12:25
 18/21 anonim ***** válasza:
Sehol nem írtam, hogy nincs szükség zsírra. A ketogén meg nem egy egészséges étrend, ezzel ne példálozzunk. 15 % zsírbevitelnél nem kell feljebb menni.
2021. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Van aki a ketogén ellen van és van aki támogatja

Én nem erősítem egyik csapatot sem, viszont tudom hogy van akinek csak ez válik be. Nem úgy mint életmód hanem mint egy "kúra"

2021. ápr. 10. 15:35
 20/21 anonim ***** válasza:
Annak válik be kúra szerűen a keto, aki előtte még annál is rosszabb étrendet követett. Sajnos sok ilyen van, ezért is ilyen felkapott még mindig. Persze akik rövidtávon javulást tapasztalnak, hosszútávon azoknak a nagy része is belebetegszik. Nem fogsz olyan tanulmányt találni, amely évekig, sok alanyt vizsgálva azt hozza ki, hogy a keto egészséges.
2021. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!