Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elhagyom a kenyeret ami...

Ha elhagyom a kenyeret ami nagyon hízlal akkor, hogy lakok jól, mitől lesz jólakott érzetem? Mert a zöldségtől biztos nem ugye?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 17:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%

Meg tojás.

Serpenyőben megsütsz rengeteg hagymát, fokhagymát, cukkinit, gombát, szalonnát, stb., majd ráütsz 1-2 tojást.

2021. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek!


Reggelre most kirántotthús van, sültkrumli, savanyúuborka!

Az jó, vagy inkáb főtt tojást egyek majonézzel?

2021. ápr. 12. 05:40
 13/22 anonim ***** válasza:
54%

Az éhség érzet a bevitt étel volumenétől fog elmúlni a leghamarabb. Egyél lassan, igyál közben vizet, hasonlók. Az telítettség érzetnek kell idő és valószínúleg már jóval azelőtt beviszel annyi ételt, amire szükséged lenne.

Én úgy 300 gramm zöldséget, 100 gram rizst szoktam ebédre enni natúr hús mellé és egy délutánra tele vagyok tőle. Ránézésre is rengeteg kaja. Az életmód váltásnak az is része, hogy ezeket a falási rohamokat leküzdje az ember, meg eloszlassa magában az olyan tévhiteket, hogy a zöldségtől nem tud jól lakni.

Fűszerrel + párolással is el lehet érni a jó ízeket.

2021. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%

Lehet győzködni magunkat, hogy eltelít a zöldség, de valójában minden ember más, és mindenkinek más üzemanyag váltja ki a kellemes jóllakottság érzetet. Kevesebben vannak azok, akik egy cézár saláta után kidurrannak, mint azok, akik mondjuk egy sült hús megevése után. Azokról nem is beszélve, akik mindkettőtől éhesek, viszont egy tányér tésztától akár falat is bontanak.

A kérdező ez utóbbi, én nem hiszek abban, hogy meg kellene tagadnia a saját szervezetét, adja meg, amire szüksége van, és összességében egy kiegyensúlyozott étrendet kell követni, amiben minden típusú élelmiszer megtalálható.

2021. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%

#14

Igen, az emberek pont ezen az elven nem is tagadják meg maguktól a colát meg a chipset és jól el is híznak. :D


"mindenkinek más üzemanyag váltja ki a kellemes jóllakottság érzetet."

Ezek inkább szokásokon alapulnak. Nyilván egy adag hús jobban eltelít, mint egy adag saláta. Mert a saláta jóval kisebb kalória sűrűségű étel. Abból is meg lehet enni annyit, hogy jól lakjon az ember. Más kérdés, hogy miért kellene éppen abból.

2021. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%
15: meg szerencse, hogy kiegyensúlyozott étrendről írtam, és nem kóla meg csipszről. Tanulj meg olvasni;)
2021. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15%
A kiegyensúlyozott étrend nem egy egzakt fogalom. Ahogy a "minden típusú élelmiszer" is egy hülyeség, mert a chips is élelmiszer. De ha csak ebbe sikerült belekötni, akkor elkönyvelem, hogy a mondandóm másik részében igazam van. :)
2021. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%
Semmi nem hizlal ha belefér a napi kalória keretedbe🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Laylah ***** válasza:
64%
Kérdező, jobban jársz, ha elszoksz a rántott ételektől, rengeteg plusz kalóriától óvod meg magad.
2021. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
14-es, belekeverni ezt a kellemes szót. Persze, rengeteg ember az étel által végez otthoni terápiát, viszont ezt be kell látni, hogy ez nagyon nem egészséges. Rengeteg más dolog, ami egészséges, is ki tud váltani jó érzést az emberben. Ezért kell azokra fókuszálni az energiánkat és akkor enni, amikor kell és azt, amit kell. Mindenkinek szüksége van öngratifikálásra és az étel egy olyan opció, ami mindenki számára könnyen hosszáférhető. Viszont ez nem ok arra, hogy tönkre tegyük magunkat hosszú távon. Fejben kell eldölnie a dolgoknak. Nekem is volt egy olyan korszakom, hogy egy film előtt való tespedésnél chipsel a kézben semmi se hangzott jobban, viszont ma már ez nem így van. Az étel az szükséglet. Persze nem azt mondom, hogy ne élvezzük azt, amit eszünk, de ne az legyen az elsődleges örömforrásunk. Én ma már nem érzem magam jól, ha azt eszem, amit négy-öt éve. Két dolgot tartok fontosnak: Egy, hogy jó íze legyen. Kettő, hogy benne legyen minden, amire a szervezetemnek napi szinten szüksége van.
2021. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!