Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez szálkásító étrend?

Ez szálkásító étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szálkásításba kezdtem bele már majdnem ötödik hónapja. (20-30kg felesleg)

Általában így néz ki makrók szempontjából egy napom.

Zsír: 60-70g

Szénhidrát: 100-120g

Fehérje: 160g

82.2kg vagyok jelenleg.

Emeljek, vagy csökkentsek valamin? Eddig szépen fogyok, heti maximum 1 kg, csak nem tudom, hogy ez megfelelő-e makrók szempontjából.

75kg a cél.



2021. ápr. 15. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Hát én csökkenteném a fehérjét és emelném a szénhidrátot, de ha neked jól jön ennyi fehérje mert jobban eltelít akkor csináld ahogyan kényelmesebb, viszont tisztában kell lenned vele, hogy ekkora mennyiségnek már nincs előnye izommegtartás szempontjából.


Illetve ez 1600- 1700 kcal, ami szerintem túl nagy deficit, de ez megint csak egyéni, ki hogy szereti, csak havonta a testsúlyod 1-2%-át érdemes leadni, ami nálad 0.5-1.5 kg, hogy tényleg tartós legyen az eredmény. De ezek csak ajánlások, lehet neked megy több is, ki kell tapasztalni...


De másba nem tudok belekötni, ha jól számolok leadtál már több, mint 20 kg-ot, szóval a gratulációnak itt több helye van :)

2021. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Én is emelnék a szénhidráton kicsit de én a zsír elennében (fehérje nekem kell mert engem tényleg jobban eltelít), de ha te jobban tolerálod akkor maradhat így is.


Itt igazából ez már egyéni preferencia, és tényleg gratula, mert szép eredmény az a 20kg, ráadásul ésszel is csináltad tényleg gratulálok. Legtöbben azt se tudják, hogy vannak makro tápanyagok is, az agyuk lekapcsol ott, hogy kalória és kész.


Off topic #1es jó volt végre egy olyan választ olvasni, aki érti is amit ír nem csak a szomszéd által hallatott több tíz éve megcáfolt elméleteit ontja agyba főbe.

2021. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából a fehérje az tényleg felesleges már, elég lenne az 1.6g/testsúlykg elvileg.

Ezek csak saccok, hogy miből mennyit viszek be. De e körüli érték mind a kalória, szénhidrát, fehérje és zsír is, tehát nem pontosak.

Én úgy hallottam, hogy havi 4kg a normális maximum, amit tartok így a heti 1kg-al.

A cél az, hogy inkább formásodjak egy kicsit, csak nem voltam biztos a makrókba, mert hol 2gramm/testsúlykg szénhidrátot írnak, hol pedig 1-et. De úgy látszik ki kell tapasztalni ezt.

Köszi szépen a választ!

2021. ápr. 15. 22:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve pontosítok: válaszokat* :D
2021. ápr. 15. 22:26
 5/5 anonim ***** válasza:
16%
A fehérje tényleg lehetne kevesebb. A fehérje és a zsír szükségletünk eléggé alacsony, tehát az a legjobb, ha azokat minimumon tartod (15-15 % max), a többi meg ch. A tömegnövelő és a szálkásító étrend esetében nem kell variálni a makró arányokkal, csak az össz kalória bevitellel. Persze ha 20-20-60 az aràny, az is teljesen jó még. Az többet számít, hogy teljesértékű, nem feldolgozott ételeket egyél, valamint sok zöldséget és gyümölcsöt.
2021. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!