Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha én kapok és szoktam enni...

Ha én kapok és szoktam enni "falusias" ételeket mint szalonna, töpörtő, kolbász, akkor mire ügyeljek, ha egészségesen akarok táplálkozni és lehetőleg fogyni? Miből egyek többet és miből kevesebbet?

Figyelt kérdés
Például sok burgonyát is eszek, ha fogyni szeretnék, hagyjam el? Tudom, hogy a sok zsíros nem egészséges, de a sertésből is kell enni néha, nem csak mindig csirkét. Végül pedig nem tarthatnak a rokonaim akváriumot ól helyett. És bár a hagymát meg szoktuk pirítani olajban és húslevest, gulyást is főzünk zöldségekkel, de én azon kívül semmi késztetést nem érzek, hogy gyümölcsöt és zöldséget egyek. Hogyan tudnám bevezetni az étrendembe?
2021. máj. 11. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Minenből egyél - mert finom - és mindenből mértékkel :)

Én ma mekiztem, de mást nem is ettem. Pont kiadta egy menü a napi kalóriakeretemet kávéval és fagyival.

Holnap pedig újra a szokásos "egészség"esnek kikiáltott kaják.

2021. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Szalonna,tiszta energia,kolbász fehérje,tepertő szintén zsír vagy is energia .

Sok hagymával vagy,valami savagyúsággal könnyítik a emésztést vagy erős paprikával .

2021. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Ch szegény zöldségekkel érdemes enni ezeket
2021. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha nagyon zsírosat eszel, egyél mellé alacsony szénhidrátú ételt és fordítva:) Tehát egy zsíros hús, kolbász stb mellé ne egyél kenyeret már csak salátát.
2021. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Ehetsz ugyanúgy ilyeneket csak mértékkel. Legjobban a szénhidrátokat kell minimalizálni, azt sem szabad teljesen elhagyni, csak jóval kevesebbet kell enni belőle. Persze néha belefér ha jól bekajálsz az nem oszt nem szoroz semmit sem, csak nem napi szinten kell teletömnöd magad ilyenekkel. Krumplit is minimalizálni kell meg az olajban/zsírban sült dolgokat kell legjobban mellőzni. Inkább a grillezésre, párolásra állj át mert az a legjobb ha fogyni szeretnél. Persze figyelj oda a vitaminbevitelre és sok mozgás is kell mellé.
2021. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baj a krumplival, se a szénhidrátokkal, abban az esetben kell csak csökkenteni az étkezés során, ha magas zsírtartalmút eszünk mellé. De pl egy natúr csirkemell mellé nyugodtan együnk krumplit. (Persze ne kiló számra)
2021. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
54%
Nincs ezekkel baj de a zöldeket vidd be az étrendedbe. azok kellenek. próbálkozz a kaja mellé a salátával. ha reggelire betolsz egy kolbászt szalonnával ne mond h nem esik jól mellé egy paradicsom vagy paprika, uborka esetleg egy szál újhagyma. én ezeket rántottába is bőven rakom. vagy nálatok nem szokás a zöldség? Ha fogy akarsz nem feltétlen kell változtatnod az étrendeden csak ha érzed h kezdesz jóllakni akkor hagyd abba az evést. kaja előtt egy két bögre viz h teljen a gyomrod. hanyagold a kenyeret. igen szalonna mellé az való de amennyire lehet minimalizáld a fogyasztását. Irtad az oljat. ha lehet ne egyél étolajban készült kaját. ha sült rántott dolog van akkor ha csak lehet zsirba süsd, nyomkodd ki utána a felesleget. Próbálj ne túl sokat reggelizni. 10-11 közt pár falat kaja. délben megint úgy egyél h ne bezabálás legyen. 3-4 közt megint pár falat majd 6 körül egy gyenge vacsora. 1-2 hét és rááll a gyomrod. Az sem hülyeség ha valami app segitségével számolod a kalóriákat h ne ess túlzásba. észre sem vesze és könnyen bevittél 4-5000 kalóriát ha rosszul választod az étrended
2021. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj a szalonnával, kolbásszal, én is szoktam enni, és elég jól fogyok. Csak edd alacsonyabb szénhidráttartalmú zöldségekkel, savanyúsággal vagy tojással.
2021. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt kérdezném még, hogy miért nem ajánlott az étolaj, de a zsír igen?

2021. máj. 14. 17:50
 10/12 anonim válasza:
Az étolajra egyszer egy dietetikus azt mondta h az nem természetes anyag hanem mesterséges ami pár évtizede létezik és az ember gyomra az evolució során még nem szokott hozzá igy nem tudja olyan hatékonyan lebontani mint a zsirt és csak lerakódik. A zsir is lerakódik de az másképp. Pontos magyarázatára nem emlékszem de ez volt a lényege. A zsirhoz meg hozzá szokott a gyomor az evolúció során mert zsirt már akkor evett az ember mikor az első mamutot leölte
2021. máj. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!