Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha én kapok és szoktam enni...

Ha én kapok és szoktam enni "falusias" ételeket mint szalonna, töpörtő, kolbász, akkor mire ügyeljek, ha egészségesen akarok táplálkozni és lehetőleg fogyni? Miből egyek többet és miből kevesebbet?

Figyelt kérdés
Például sok burgonyát is eszek, ha fogyni szeretnék, hagyjam el? Tudom, hogy a sok zsíros nem egészséges, de a sertésből is kell enni néha, nem csak mindig csirkét. Végül pedig nem tarthatnak a rokonaim akváriumot ól helyett. És bár a hagymát meg szoktuk pirítani olajban és húslevest, gulyást is főzünk zöldségekkel, de én azon kívül semmi késztetést nem érzek, hogy gyümölcsöt és zöldséget egyek. Hogyan tudnám bevezetni az étrendembe?
2021. máj. 11. 15:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A zsíros ételek egészségesek. Támogatják a ketózist, ami gyógyhatású a szervezetre. A természetes zsírok egyébként is jók. Akár sertés, akár liba vagy kacsazsírról van szó. Szóval nyugodtan egyél zsíros ételeket, de a szénhidrátokat kerüld. A krumplit is. Inkább salátával, zöldséggel tálald, esetleg édesburgonyával. Ha túlsúlyos vagy fogyni fogsz tőle. Viszont hosszú távon (3 hónapon túl) ne egyél csak zsírt és húst, mert zöldség nélkül hiány fog kialakulni a szervezetedben. Ja, és valamilyen vitaminkészítményt mindenképpen szedj mellé. A zöldségek, gyümölcsök mai vitamintartalma töredéke a 30-40 évvel ezelőttinek. Én sem vagyok nagy zöldségevő, de egy salátát valami finom öntettel szerintem nem lehet ott hagyni. Esetleg grillezheted is a zöldségeket, azok is nagyon finomak. Szóval szerintem rá lehet szokni a zöldségre is. Gyümölcsöt is lehet a hús mellé enni, de gyümölcsben törekedj az alacsony szénhidráttartalmúakra. Pl. ne banánt egyél hanem almát. Amúgy a sült alma is nagyon finom a húsokhoz.
2021. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Az olaj azért egészségtelen mert 1 használat után már rákkeltő anyagokkal van tele. 200 fokon csak a zsír használható többször. Az oliva olaj pedig csak nyersen! Jó opció a kókuszzsír. Nem romlik, nem avasodik, nem kell hűtőben tartani. Ha van hőlégkeveréses kis sütőd az a legjobb. Minimális zsiradék és ropogós lesz a krumpli. Finom és egészséges.

A kenyeret pedig megpirítva kell enni. Sok kenyeret eszem így mindenhez és nem hízok el. Szeretem a színhúst zöldséggel, tésztával, öntetekkel, salátával vagy gyümölccsel, akár befőttel. A LÉNYEG, hogy sok tiszta vizet igyunk előtte és utána is. Tea is lehet csak nem állandóan. A tej viszont étel és vizet kíván. Sokan nyáron víz helyett isszák ami nagyon egészségtelen. Ha nincs házi tej (azért ezt tudni kell kezelni) akkor inkább minél kevesebbet fogyasszuk.

2023. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!