Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak, ha nagyon jó...

Hogy fogyjak, ha nagyon jó étvágyam van?

Figyelt kérdés
Testes, nagydarab fickó vagyok, de nem elhízott. Sokat bicajozok, kertészkedek, és tényleg nem zabálok. Csak egészséges kajákat eszek, semmi cukros üdítő, chips, pizza, stb. Minden alap szabályt betartok, de nem tudok fogyni. Az almától, salátától csak még éhesebb leszek, pedig alapból is mindig éhes vagyok. Kipróbáltam a " ne legyél éhes" módszert, azonnal hízni kezdtem tőle, szóval ez nem nyerő. Mit csináljak az étvágyammal? Ja, cukor, pajzsmirigy rendben van.

2021. máj. 27. 06:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami megterhelőbb sportot válassz. Testépítés nagyon ideális a testösszetétel megváltoztatásához.
2021. máj. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Elhatározottsággal.
2021. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Érdemes lenne számolni a kalóriákat, akkor jobban be tudnád lőni magadnak, hogy mi az a mennyiség, amennyit megehetsz, ahhoz, hogy fogyj.
2021. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Testépítés+kalória számolás makrotápanyagokra lebontva.Vegyél fehérje port mert nagyon laktat és fehérjedús ami a testépítés miatt nagyon jó lesz
2021. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Létezik pszichológiai és megszokási éhség is.

A csak egészséges kaják konkrétan mit jelentenek nálad?

2021. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kalóriát számolok és reggel összeírom miből mikor mennyit egyek.


Nekem is sok dolog van ami nem laktat. Vagy hagyom, és inkább kevesebbet eszek de amit szeretek, vagy keverem valamivel. Pl a párolt zöld köretet csak rizzsel tudom enni (így is egészségesebb és kevesebb kcal lesz összességében)

2021. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Psylocyber válasza:
72%
Csak egy tipp: nálam gyakran előfordul, hogy edzés után nem tudok enni. Ilyenkor úgy érzem, hogy csak a gyümölcs, meg a könnyű dolgok mennek le. Ezt az állapotot szoktam elnyújtani (nem szándékosan, csak edzés után jobban szeretek pihenni, mint főzni:) ) ettől összeszűkül a gyomrom és utána, még ha sikerül is enni nagyon hamar teli leszek. Röviden: nálam az intenzív mozgás kb gyomorszűkítő hatású és ha úgy időzítem, akkor a vacsorát pl ki lehet iktatni vele.
2021. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Nyugodtan legyél éhes, csak ne egyél olyankor. Majd elmúlik. Sokan összetévesztik azt az érzést, h épp nincsennek degeszre tömve, azzal h éhesek és tényleg táplálékra van szükségük.

Fogyassz ilyenkor folyadékot, én pl cukormentes üdítőt vagy tejeskávét szoktam.

2021. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más válik be, szóval ami nálam bevált, nálad nem feltétlen működik. Én annyit változtattam, hogy több diétás ételt próbálok enni, és nem a hizlalóból kevesebbet.

Hogy pontosabban mit is takar ez?

Pl több zöldséget, de nem salátát próbálok enni a köret vagy a főétkezés helyett, hanem ugyan úgy megeszem a pörköltet vagy a rántott húst, csak eszek mellé egy nagy szekér savanyúságot is. Dettó, nem a kolbász helyett eszek sovány csirkemell sonkát, hanem a kolbász mellé megevett paradicsom, paprika stb mennyiségét növeltem, kismértékben a kenyér rovására (egész egyszerűen a több zöldség mellé magától is kevesebbet eszek kenyérből)

De főétkezések közt sovány joghurtot, kefirt, gyümölcsöket is gyakran eszek. Savanyú almával kapcsolatban a tapasztalatom, hogy ne éhesen egye az ember, inkább egy étkezés lezárásaként, akkor segíti az emésztést, de nem éhes lesz tőle az ember, hanem jóllakottabb.

2021. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyél jó étvággyal, de olyasmiket, amikben kevés a kalória.
2021. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!