Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A hiit edzés jó túlsúlyra?

A hiit edzés jó túlsúlyra?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17eves vagyok, 30kg túlsúllyal. Egy Hiit edzést csinálok itthon, naponta 1x-2x.Először 5perc, majd ha van rá idom, rá pár órával ismét 5perc. Azt szeretném megkérdezni, hogy napi 1000kalóriát viszek be kb, és ezek a hiit edzések mellé, naponta sétálok a kutyával ilyen 7000-10000 lépést. Szerintetek ennyi súlyfölösleggel, illetve ennyi idősen, kb mennyi idő alatt lehetek képes leadni ezt a 30kg-ot? Illetve annyi kérdésem lenne, hogy az itthoni hiit-el mennyi kalóriát egethetek el kb? Elore is köszönöm!
2021. máj. 28. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

túl kevés kalóriát viszel be. 1200 alapból a minimum amit be kell vinni. használj inkább kalória kalkulátort.


Az a megfelelő diéta amit egy életen át tudsz tartani.

2021. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De meg ezzel az 1000kaloria bevétellel se vagyok deficitbe szerintem, épp ezért jött létre a kérdésem
2021. máj. 28. 18:50
 3/19 anonim ***** válasza:
Hogy ne lennél deficitben? Hogy számoltál? Hány kg és cm vagy?
2021. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egyél többet! Figyelj, már maga az alvás is éget kalóriát, meg érted, minden. Szóval 1000 kalória semmire sem elég, az kb. semmi. Legalább dobj rá még egy 400-500 kalóriát, avval is simán fogynod kéne. Amúgy nyilván a fogyás közben sokszor van, amikor egy ideig nem megy a súly, meg minél kevesebb a túlsúly, annál lassabban megy a fogyás. De szerintem mondjuk fél év múlva ha nem is éred el teljesen a célod, de fél év múlva már elég jól fogsz haladni. Nem merek konkrét időt mondani, mert most ez nagyon attól függ. A kezdetben lehet, hogy az első hónapban leadsz rögtön 6-7 kilót, mert ugye víz, meg minden. Nekem pl. anno így volt. Az elején amikor elkezdtem életmódot váltani, az első pár napban lejött 4 kiló, aztán utána a kövi héten még 2, azután pedig ismét 2. De azóta heti max. 1 kilót fogyok, maximum, szóval azért beállt. De én még nagyobb súlyfölösleggel indultam, mint te.
2021. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a szervezeted müködjön - a szíved verjen, a veséd dolgozzon, lélegezz, a testhömérsékletedet tartani tudd - szükséged van minimum 1300-1500 kalóriára a magasságodtól függöen, de ekkor még nem csinálsz semmit, csak fekszel az ágyban és "vagy"!

Ha elkezdesz enni-inni, az már plusz kalóriát igényel.

1500 kcal bevitel mellett még null a kalóriaegyenleged.

2021. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
190cm vagyok, és 128kg.
2021. máj. 28. 20:06
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor az életben maradáshoz az alapjáratod 2600 kcal!!!!
2021. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég... Kérlek szánj pár percet erre a kalkulátorra, írd be az adataidat, még minimális aktivitással (egész nap ágyban fekve nézed a tv-t) is 2600 körüli a szükségleted jelenleg.

A mozgásnál pontosan mit csinálsz? Futni a súlyod miatt nem futhatsz (izületeid tönkremennének), de pl. TRX edzést tudsz csinálni.

2021. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A link lemaradt, bocsánat:

[link]

2021. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
30mp guggolás, 30mp fekvő támasz, 30mp hasprés, és ebből a sorozatból csinálok 4et egymás után
2021. máj. 28. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!