Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Lusta és motiválatla...

Segítség! Lusta és motiválatlan vagyok, de fogyni akarok. Ti miből merítettetek hozzá erőt?

Figyelt kérdés

Már többször sikerült lefogynom elég szépen, de mindig visszahízok. Életmódot is váltottam már: 4 évig őriztem a súlyom, edzettem, figyeltem arra mit eszem, sok szép ruhám volt, jól éreztem magam, de nagyon fokozatosan újra rosszul ettem (sok édességet főleg), majd az edzést is abbahagytam. Az elmúlt 2 évben kétszer is szigorú diétát kellett tartanom egészségügyi okok miatt (IR + terhességi diabétes), illetve az esküvőm miatt.


Engem ez a pár hónap megviselt, úgy érzem soha többé nem tudnék normálisan enni és edzeni is lusta vagyok. Sanyargattam magam még baba baba mellett levelezős sulival is, aminek nincs vége, úgy érzem, hogy a fogyózással még jobban kínoznám magam. Mondanám, hogy nincs időm rá egy 9 hónapos gyerek mellett, de ha nagyon kitartó lennék, akár hajnali 5-kor felkelnék + attól a kajára figyelhetnék, mert már nem szoptatok...


Hiába edzettem régen, végig gyűlöltem, az evésre való odafigyelést meg képtelennek érzem. Túlságosan szeretek nassolni. A csirke-saláta kombótól meg 58 kg-osan is éheztem...


Bőven lenne mi motiváljon:

- mindenki fogy a közeli környezetemben, a férjem is

- az IR miatt figyelnem kéne, mert így még lehet kistesót sem tudnánk összehozni

- ha így folytatom a férjem nem is akarna tőlem kistesót ilyen kinézettel...

- ballagásra megyek

- keresztelőre megyek

- nem férek a nyári ruháimba

- szégyenlem magam

- mindig vékony anyuka akartam lenni


És ezek ellenére sem tudom megemberelni magam. Tiszta szégyen és szánalom.


Ti voltatok már így? Mi hozta meg az erőtöket a fogyózáshoz?


Próbáltam vékony képeket nézni magamról + régi, szép ruhákat probálni itthon, de attól még mindig nem érzem a motivációt.



2021. máj. 31. 15:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én is anyukaként kezdtem el, és engem pont az motivált hogy dögös anyuka legyek.

Én pont akkor fogytam a legjobban, mikor a lányon annyi idős volt, mint most a tiéd. Betettem a babakocsiba és irány! Dombos környéken lakunk, így naponta 2x 1,5 óra babakocsizás mellett olvadt rólam a háj.

Már elmúlt 2 éves így "sajnos" nem tudok már vele ilyen jókat sétálni, ennél fogva kénytelen vagyok alvásidőben tornázni.

Mikor szültem 72 kg voltam, most 62 vagyok. Sajna benyeltem a koronát és akkor a diétám kb 2 hónapra abba maradt (fel is jött pár kg).

Kajára már nagyon figyelek, az ételpároló már szinte az élettársam.

2021. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Kérdező, ritka jó a hozzáállásod a dolgokhoz, úgyhogy biztosan sikerülni fog neked a fogyás! Én nagyon szorítok.

2021. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!