Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a heti edzéster...

Szerintetek ez a heti edzésterv így jó lenne? Olyanok válaszát várom elsősorban, akik maguk is aktívan sportolnak.

Figyelt kérdés

Edzés terén haladónak mondanám mindenképp magamat, (mivel mindig is sportoltam valamit, az utóbbi egy évben pedig még nagyobb figyelmet fordítottam a rendszerességre) így összeállítottam egy edzés programot magamnak:


-a cél fogyás lenne(zsírból)


-Heti 4 súlyzós edzésem fix, ezt már egy éve csinálom, edzőtől kapott étrenddel.

- súlyzós edzések után gondoltam 45p aerob könnyebb mozgást Pl lépcsőzőgép

- Heti egy fix pihenőnapot tartanék

- emellett heti 2szer, amikor nincs súlyzós edzésem pedig, valamilyen "kiegészítő edzést", más mozgásformát csinálnék( saját testsúlyos, futás, kosarazás barátokkal tényleg amihez kedvem van)


Lehet ez valakinek első látásra soknak tűnhet, de tényleg tegyük hozzá, hogy több éves az edzésmúltam, illetve igen csak nagy mozgásigénnyel vagyok megáldva, mivel a munkából kifolyólag sajnos szinte egész nap csak ülök.


- a súlyzós edzést az izmaim megőrzése miatt (diéta alatt), kifejezetten fontosnak tartom

-az aerob kiegészítés pedig jól jönne a kalória deficit megteremtéséhez, könnyebb fenntartásához, meghát szeretem is csinálni, plusz egyéb egészségügyi előnyei is vannak

-a "kiegészítő edzések", pedig a másságuk, a monotonitás megtörése miatt lennének élvezetesek. Ismerve magamat, nem tudnék 4 napot edzeni, 3 napot meg csak otthon ülni, jól esik a mozgás.

- Heti 1 pihenőnap fixen pedig azért lenne, mert nem szeretném semmiképp túlhúzni magamat, tudom hogy a pihenés is fontos.


Őszinte véleményeket várok, Elfogadom a kritikát is:)



2021. jún. 3. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van edződ. Miért akarod felborítani az egészet, amit összeállított neked ? Mutasd meg neki és kérd ki a véleményét.

De személy szerint, aerob edzés minden nap mehet. Ez + súlyzós edzés a legjobb fogyáshoz és nem is terheled túl magad. Szóval nincs baj azzal amit írtál, nyugodtan mehet, főleg hogy ülőmunkád van.

2021. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincsen sajnos edzőm. Régen jártam egyhez akitől kaptam edzéstervet, azóta meg lettem annyira rutinos a dolgokban hogy tudjam kicsit szinesíteni ezt az edzéstervet, ne csak mindig ugyanazt csináljam. Pl: bicepszre megtanultam 6-7 gyakorlatot, azokat variálgatom, így minden edzésem kicsit más a többitől.

Köszönöm a hozzászólást! Szerinted nem is kellene pihenőnapot tartanom? Minden nap mehetne valamilyen aerob edzés?

2021. jún. 3. 12:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Legyen egy pihenő nap és a heti 4 súlyzós edzést is úgy váltogatsd, hogy legyen időd visszaállásra is.

Amúgy egy ilyen edzés mit takar? Milyen hosszú, miket csinálsz, hogyan bontod le a gyakorlatokat ilyesmi.

Na már most, ha már gyakorlott edző vagy, akkor nehezebben tudsz ezzel fogyni. A kezdő izomépítés mindig hatékonyabb lesz. Zsírt égetni alapból nehéz súlyzós edzés és izomépítés mellett. Próbálj minél több izomcsoportot megmozgató gyakorlatokat csinálni, magasabb ismétlés számmal.

Gondolom a zsírből izomépítés is opció. Ha megvan a megfelelő fehérjebevitel, az aerob kardionak nem kéne különösebb izomveszteséggel járnia és tudsz mellette fejlődni.

Én szoktam olyan szetteket csinálni, hogy 5 perc Hiit kardio, majd húzódzkodás, fekvőtámasz és ezt ismételni 7-10 alkalommal, ahogy időm és energiám engedi. Általában szobabicajozok 30 mp sprint, 30 mp alapjárat 5 percig, majd 15 húzódzkodás, 20 fekvő. Állóképességet is növel és a végére bedurran kb mindened és ömlik rólad a víz :D

2021. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy súlyzós edzés kábé 60perc hosszú, + nyújtás, bemelegítés.

Általába 40-60mpes pihenőim vannak a sorozatok között, a gyakorlatok között picit hosszabb. 7-8 gyakorlatot szoktam csinálni, kisebb izom csoportra 3at,nagyobbra 4-5öt,de vannak persze komplex gyakorlatok is, mint a kitörés, vagy a guggolás ahol nem lehet izoláltan edzeni egy izomra. Törekszem arra hogy nagyobb súlyokkal dolgozzak, 10-12 ismétléseket csinálok, de ugye ez se törvényszerű, ha mar érzem hogy nem tudom szabályosan csinálni, vagy fel emelni a súlyt akkor nyilván abbahagyom. A lényeg hogy terheljem az izmaimat normális kereteken belül, ameddig tudom.

Mivel nem vagyok kezdő, tudom hogy még izmot is építeni elég nehézkes lenne kalória deficitben, de már annak is örülnék ha nem csökkenne az izomtömegem.

2021. jún. 3. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Több iskola és tanulmány van arról, hogy mi a legjobb izomépítés szempontjából. Sokan azt vallják, hogy a legfontosabb az utolsó pár ismétlés, amit nyögve, szenvedve nyom ki az ember, mert az van a legjobb hatással az izom hipertrófiára. Szóval érdemes minden gyakorlatot addig csinálni, amíg szinte ki nem esik a kezedből a súly. Mondjuk funckionalitás szempontjából, én mindenféleképp minél több ismétlést csinálnék, maximum kontrollal.

Szerintem gyakorlott edzőként, megfelelő fehérje bevitellel nem kéne izmot vesztened. Főleg, ha rövid időközönként juttatsz mindenhova vért a testedben :D

2021. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kell egy jó edző.
2021. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kell, csak sajnos most személyi edzésre nincsen anyagilag keretem. A legolcsóbb személyi edzés is 3.500-4.000ft,és nagyon nem mindegy ki az edző. De persze tervben van, csak még gyűjtögetek rá. Őszintén az étkezés és maga a kondibérlet se olcsó, jelenleg ennyire futja ebben a helyzetben. Nem panaszkodásból írom, mindenkinek meg van a maga baja. Egyenlőre póbálom kihozni a legtöbbet a jelenlegi helyzetből.
2021. jún. 3. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Aerob edzés mehet minden nap, mivel alapja, hogy nem terheli meg igazán az izomzatot. De ha szükséged van pihenésre, akkor bőven elég ha pihenőnapon csak sétálsz. Alapvetően jobban megy a fogyás, szálkásodás, izmosodás, meg minden IS, ha hagysz időt a testednek pihenni. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehetsz aktív azon a napon, csak ésszel, megerőltető edzés nélkül.
2021. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
legyen pihenőnapod
2021. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!