Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha reggelire egy szendvicset...

Ha reggelire egy szendvicset eszek Ebédre egy fél adag kaját(zónát)ami a melóba a konyhán van Vacsira egy jogobellát(gyümölcsöset) ez jó fogyókúra "kezdetnek"? Ezelött sokkal többet ettem és próbálok leadni pár kilót...hogy feljöjjön rám a..

Figyelt kérdés

Tavalyi nyári ruha....van amelyik feljön csak szűk..és már én éreztem magam kellemetlenül.

Esetleg valaki valami diétát ami bevált neki?

Szivesen meghallgatok sokmindent

Ha zöldségsalut eszek az is segít?

(Paprika,uborka,paradicsom,saláta és egy kis só bele)?

Kenyérből a teljeskiörlésűt vettem,zsírszegény tejfölt és tejet

Sütni-főzni kókuszzsírral vagy olivaolajjal a jobb?

Leveseket milyet főzzek illetve melyiket kerüljem inkább?

A csirkemell tényleg jó fogyókúrázóknak?

Sportolni nem sok időm van illetve energiám...reggel 6 tól este 8ig dolgozok,persze nem minden nap,de akkor meg a ház körül tevékenykedek inkább.Mire mindennel végzek már megint elment a nap

Tanácsokat szivesen elfogadok és előre is koszonom 19/L


2021. jún. 17. 20:45
 1/6 anonim válasza:
27%
sport nélkül nem fog menni
2021. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Simán menni fog sport nélkül, a sport max 20%-ot ad hozzá. Számítsd ki mennyi a napi kalóriaigényed, és mennyi kell a fogyáshoz, annyi kalóriát egyél, 1200 alá ne menj. Ha nincs lehetőséged méricskélni az ételeket, akkor sali, csirkemell, esetleg hal, normál mennyiségekkel persze jó lehet. Sok zöldség-gyümölcs, cukros jogobella helyett a sima natur joghurt, skyr jobb lehet. Zsírszegény túrót, cottage cheeset is ehetsz, ezeket munkába is könnyű vinni. Sok sikert :)
2021. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és az olajnál a mennyiségre figyelj. Azt mérd ki, esetleg vegyél ilyen olajsprayt, mert kicsit jobban meglöttyen a kezed, és máris hihetetlen kalóriákat tudsz bevinni.
2021. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

jónak tűnik, de kcisit kevés és hosszú távon egészségtelen. a jogobella nem fog eltelíteni, mert cukros, hamar jól érzed magad és hopp egy óra és megint éhes vagy. jobb lehet egy sima joghurt gyümölccsel. a zóna menü szerintem tökéletes.

néhány random tanács saját tapasztalatból (eddig 26 kilót fogytam)

- zsíszegény dolgokkal jó sok kalórit meg lehet spórolni

- ha nem eszel elég rostot, az anyagcseréd lesz (ld székrekedés), ezért jó ha minden étkezéshez eszel valami zöldséget és szintén jó a teljes kiőrlésű kenyér (de a kenyér mennyiséggel vigyázni kell, két vékony szelet ideális)

- sütéshez való olivaolajjal főzz, simával ne, mert hő hatására elveszti a jótékony beltartalmtá és akár transzzsírrá is alakulhat. kókuszzsír is jó, az nem alakul át. igazából az ideális az, ha váltogatod. ez egészségeségi szempotnból. fogyás szempotnból emg az, ha nagyon keveset használsz. nagyon sok rejtett kalória van benne, pl egy evőkanál olivaolajban majdnem anniy, mint egy túrórudi. szóval én pl kiolajozom nagyon vékonyan az edényt és utána csak vizet adok hozzá ha letapadna valami

- a csirkemell tényleg jó, de ne csak azt egyél. kevés kalóriában sok fehérje és finom is. ugyanannyira jó a zsíszegény túró, a sovány sertés (pl karaj) vagy akár a csirkecomb. jó fehérjeforás a tofu és a tojás is. a cisrkemellre hamar rá leeht unni, szóval arra vigyázz. igazából amiket fentebb felsoroltam kb ugyanazt tudják

- levesből kerülni semmit nem kell, az ravasz dolog mert jól eltelít és alapvetően kcisi a kalóriatartalma (amúgy kerülni semmit nem kell, csak angyon mértékkel enni). de ha példa kell, egy kolbászos tejfölös leves nem biztos hogy célravezető. vagy egy csirkeragulevesben is leeht rengeteg kalória, ha egy deci olajon pirítod le a csirkét. nekem az az egyik ekdvenc, mert a csirke megadja a fehérjét, tele van zöldséggel amim eltelít és a napi zöldségmennyiséget is kipipálom

- fogyni lehet sport nélkül is, csak vigyázni kell a menyniségekkel meg hogy minőségi ételt egyél

- vacsira ugyanúgy mehet akár szendvics, tojás zölddséggel és egy szelet eknyérrel vagy zöldségsali valami húsfélével

- a zöldségsali azért is jó, mert térfogatra nagy, lassan szívódik fel, tehát hosszú távon jóllakat. viszont magában nem fog, tehát valami husit, tofut vagy tojást tegyél hozzá. igazából mindenhez jó zöldséget enni, mert kevés kalóriából igy lehet legjobban bevinni a szükséges vitaminokat és rostokat és jól is laksz tőle

- köretnek csinálhatsz sült zöldséget, hogy a paprika-paradicsom kombót ne und meg. mondjuk egy kis krumpli, két répa, zeller. vagy ami jólesik


a "kezdetnek" részhez meg azt mondanám, hogy a vacsi nem ideális, de amúgy jó. kevés is (reggelre nagyon éhes leszel), cukros is (már este is nagyon éhes leszel), nem laksz jól és nincsenek benne jóféle zsírok és fehérje se nagyon. de mondjuk ha nagyon szereted, ehetsz uzsira és vacsira egy ksiebb adag bármit. pl egy vékony szelet kenyéren sonkát/hummuszt stb sok zöldséggel

2021. jún. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez jó étrend. De annyit hozzátennék hogy sport nélkül nehéz. Tudom nincs rá időd, de valahogy meg kéne oldani, vagy ha majd a szabadidődet jól betudod osztani akk gondolkosz a sporton.
2021. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, ha fizikai munkát végzel, akkor lehet hogy nem feltétlen kell sportolni (de ha tudod jól beoszatni az idődet, akkor természesetesen kell majd).
2021. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!