Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória számlálás, diéta...

Kalória számlálás, diéta követése, vagy csak egészségesebb ételek fogyasztása és kevesebbet enni?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a hasznosabb melyikkel lehet fogyni és melyik az egészségesebb?

2021. jún. 23. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a kalóriaszámlálás az, amivel fixen lehet fogyni. Mivel tény, hogy jó, ha az ember egészségesebben eszik, meg próbál kevesebbet enni, de evvel nem biztos, hogy tud fogyni, mert ugye ahhoz kalóriadeficitben kell lenni. Szóval az ilyen "próbál kevesebbet enni, de kalóriát nem számol" esetekben vagy sikerül tényleg kalóriadeficitben maradni számolás nélkül, vagy nem.


Most ha kalóriát számolsz, de szinte csak kenyeret, tésztát, cukros dolgokat eszel, az nyilván nem jó az egészségednek, de ha a max kalóriabeviteleden belül vagy, így is fogsz fogyni. Szóval szerintem ezt a kettő lehetőséget ötvözni kell. Számolj kalóriát, de próbálj meg egészségesebben is élni. Fogyás szempontjából és az egészség szempontjából ez a középút. Persze nem tragédia, ha néha eszel egészségtelen ételeket, csak azért érdemes az egészségesebb ételekre törekedni.

2021. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem állsz nagyon szarul, akkor lehet útobbi. De az első az mindig biztosabb.
2021. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyénfüggő, ki kell tapasztalni.

Én a magam részéről inkább nekem megfelelő diétás életmódot alakítottam ki, és azt követem, mintsem kalóriákat számolgassak, az nekem nem jött be.

Diéta=odafigyelek arra, hogy MIT eszem. Fix szabályokon alapuló diétát követek, nekem így jó, és soha nem szeretném abbahagyni. Ezért is életmód:)

2021. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BeefEater válasza:
79%

El nem tudom képzelni az első miért lett leszavazva.

Még annyit tennék hozzá, hogy ne csak kalóriákat számolj hanem makrókat is. Mert ha csak csokit eszel úgy is lehetsz kalória deficitben és fogyhatsz de azért az messze van az egészségestől. Ha kalóriadeficitben vagy (annyira, hogy heti fél - 1 kilót fogyj) és a makrók is rendben vannak akkor annyira nem tudsz mellé lőni.

A hármas fix szabályokon alapuló diétája is valószínű ilyen, ha jó. Csak ott már valaki előre kiszámolta.

2021. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SZücsöm ***** válasza:

Az tök alap hogy arra kell törekedni hogy a bevitt élelem minél nagyobb része egészséges legyen. És nem a fogyás miatt hanem az egészséges táplálkozásért.


Diéta követés alatt mit értesz? Pl ezek a egyételes diéták pl saláta,krumpli diéta stb. Ha igen akkor kuka. Rohadt egészségtelenek mert az a fajta étrend nem lesz kiegyensúlyozott kb mindenféle hiánya lesz az embernek attól függően hogy épp melyik "csoda" élelmiszerrel hülyítik be.

Gumicukor diétával is le lehet fogyni csak az még jobban szétcsapná a szervezetet több okból kifolyólag de lefogyni le lehetne vele.


Ha viszont azt érted diéta követése alatt hogy egy egészséges és kiegyensúlyozott étrend kalória deficittel akkor az már cool.


Kalória számlálás: Itt is az a lényeg mit értesz alatta.


Az alap hogy ha nincs meg a kalória deficit akkor nincs meg a fogyás se.


Viszont ha már van egy étrended ami csak kis mértékekben szokott változni és tisztában vagy a saját tested kalória igényével (körülbelül nem tűpontosan) akkor nem igazán kell számolgatnod.


Én a mostani 11 kg fogyásomnál csak olyan értelemben "számolgattam" kalóriát hogy ha valamiféle új édességet ettem akkor megnéztem hány kalória hogy tudjam hogy kb mennyit szabad ennem belőle. De a napi végkalória bevitelemet nem tudom mert már nincs rá szükségem. Az étrendemben csak kis eltérések szoktak szerepelni csak a nasi az ahol "nagyobb" változások történhetnek. Így nekem már az is elég ha a fogyasztott étellel számolok nem a kalóriával.

2021. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4. A diétás szabàlyaimat nagyrészt én alakítottam ki magamnak, hogy mit hogyan, egyedül a szénhidráthoz kaptam konkrét tanácsot dietetikustól a betegségeim miatt.

Hogy jó e a diétám az nézőpont kérdése, nekem tökéletes minden tekintetben. Màsok viszont többen szídják ezt a fajta étrendet, mert nem az a sablon ami a megszokott.

Én viszont így érzem magam igazán jól, a labor és egyéb vizsgálati eredményeim továbbra is jók, és nem mellesleg hatékony is a dolog fogyás tekintetében, szóval nem hat meg, ha valakinek nem tetszik.

A legnagyobb része természetesen egészséges normàlis ételekből áll, úgy mint húsok, zöldségek, tojás, sajtok, natúr yoghurt, túró, olajos magvak.... Pár egyéb kiegészítőt tettem hozzá, hogy változatosabb és tarthatóbb legyen az étrend hosszútávon is.:)

3. voltam.

2021. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!