Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hi. Lenne egy kérdésem..hogy...

Hi. Lenne egy kérdésem..hogy ehetnék édességet úgy hogy ne hízzak tőle? Tudom,mértékkel,de mit jelent ez? (Pl. Egy 100g süti belefér 2 naponta mondjuk?)

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ hány kcal
2021. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Azt is jó lenne tudni, hogy miért kívánod ennyire az édességet. Általában mindig van valami oka. Vércukor egyensúlytalanság tud cukor iránti vágyat kelteni. Ezt érdemes kivizsgáltatni.

Szimplán nem eszel eleget. A szervezetednek kell fehérje és egészséges zsírok. Ha ez nincs meg, akkor a glükóz után kezd el nyúlni a szervezeted, így elkezded kívánni az édeset.

Stressz. Szimpla önkomfortálás igény, ezért eszed az édeset. Ilyenkor meg kell keresni a stresszforrást és eliminálni.

Ha meg csak unalomból eszed, akkor vagy átfókuszálod ezt a kényszert valami másra, vagy egészségesebb alternatívára váltasz.

Szóval én azt mondom, hogy járt utána mi okozza ezt nálad.

2021. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Egyél cukros, ir-es csoportokban lévő recept alapján elkészítetteket. Mértékkel.
2021. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minél ritkábban annál jobb. 2 naponta? Ennyi erővel el se kezd, mert nem akarsz igazán változtatni az étkezési szokásaidon.

Az édesség felesleges, nincs rá szüksége a szervezetnek. üres, felesleges, haszontalan energiabevitel.

Sokkal ritkábban. Mondjuk max havi 1-2 alkalommal beleférhet.

Ha pedig érzelmi alapú, hogy édességeket eszel, nos azt nem ártana orvosolni. Mert nem egészséges állapot.

2021. jún. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 az étkezési szokásaimon nem igazán szeretnék változtatni mert nem is kell. Egészségesen étkezem,csak nagyon kívánom az édest mindig,lehet valami problémából kifolyólag,nem tudom,fogok menni orvoshoz. Amúgy kövér nem vagyok,49 kg vagyok,158 cm.
2021. jún. 28. 00:19
 6/8 anonim válasza:
van már cukormentes édesség is, amik elég finomak. Vagy fehérjepor ami nem csak segít az izom növekedésben,de elég édes ahhoz hogy elvegye utána a csokievés érzésedet.
2021. jún. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs az édességgel, amennyiben az nem pl. egy tábla csoki, vagy fehérlisztes, cukros sütemény.

De egészséges nasit, ami édes, nyugodtan lehet készíteni, amennyiben kalóriadeficitben maradsz aznap, fogyni fogsz.

Pl. fehérjedús túró gombóc - alacsony zsírtartalmú túró, magas fehérje és alacsony zsírtartalmú joghurt, tojás, zabliszt vagy bármilyen alternatív, egészséges liszt, édesítő pl negyedannyi, összekevered, megfőzöd, öntetnek ugyanaz a zsírszegény joghurt mehet rá, kis citrom levet facsarsz rá.

Vagy amit én nagyon szeretek, az a cukkini brownie. A cukkininek jellegtelen íze van, de jó puha lesz tőle a süti. Lehet ezt is cukor nélkül, teljeskiőrlésű liszttel, vagy barna rizsliszttel. Hozzá alacsony zsírtartalmú cukrozatlan kakaópor...

Vagy palacsinta, mondanom sem kell, nem fehér lisztből. Tölteléknek zsírszegény túró édesítővel, vagy cukormentes mogyorókrém (ezzel csínján a zsír miatt - de ha figyelsz a kalóriákra, akkor simán belefér egy napba, ha aznap alacsonyan tartod a zsírt más étkezéskor.

Minden kaját el lehet készíteni egészségesebben, kalória szegényebben, ha odafigyelsz ezekre.

2021. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm szépen 🙂
2021. júl. 8. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!