Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljam meg azt, hogy...

Hogyan álljam meg azt, hogy vízen kívül mást ne igyak és ne vegyek egészségtelen szarokat?

Figyelt kérdés

Sajnos mondhatni rabja vagyok az energiaitaloknak, dobozos kóláknak, kávéknak. Sokszor veszek Somersbyt és Strongbowt is, na meg ízesített söröket.

Mindig eltervezem, hogy na jó, holnaptól ilyen szarokat nem fogok inni hisz egészségtelenek és még szeretnék leadni 10 kilót, de így nem fog menni ha ilyeneket vedelek.

Sokszor elmegyek bevásárolni, hogy hú majd veszek ilyen gyümölcsöt meg olyan zöldséget, de mégis mindig a sz@rt veszem konkréten. (ronda fogalmazás, de így van) Keksz, zacskós leves és stb, tudjátok.

Pedig már elértem volna a célom ha akkor elkezdtem volna amikor elsőnek akartam.

Hogy lehet ezt megállni? Csak fejben dől el? Csak rajtam múlik?

Annyira nehéz hiába akarok változtatni, hiába tudom, hogy még fogynom kéne.

Pedig a gyümölccsel is ellenék, jobb lenne ha ezt nasiznám mondjuk keksz helyett.

Futással is úgy vagyok, hogy majd holnap.. szerintetek lett eddig belőle valami? Persze, hogy nem.

Pedig a közelemben van is egy jó kis földút, de nem tudom mi tart vissza, talán az, hogy ha néznek vagy nem tudom.. pedig más is szokott nappal futni, nincs ebben semmi, én mégis konkrétan félek tőle..

Edzőterembe nem szeretnék járni, itthon van elég eszközöm, de mégsem kezdek hozzá. (na meg eléggé introvertált vagyok, nem szeretném ha edzés közben bárki is nézne)

Inkább beülök a gép elé yt videókat nézni vagy Netflix.

Egyedül élek egyébként, lehet ez is úgymond baj hisz nincs aki a picsámba rúgjon vagy fogalmam nincs..



2021. júl. 9. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Az egészségtelen cuccokról ne próbálj meg teljes mértékben leszokni. Elsőnek is, ha mindent teljes mértékben hirtelen kizársz, valószínűleg egy ponton bekattansz és több kilónyit felzabálsz azokból a cuccokból. Másrészt, ha néha iszol-eszel egészségtelen dolgokat, az nem hátráltat semmit sem, a fogyást sem, ha beleszámolod azokat a cuccokat is a napi kalóriabeviteledbe.


Én például leadtam már 22 kilót. Naponta iszok kávét, heti 1x energiaitalt, néha, hetente-két hetente eszek egy kis chipset. Szoktam süteményt is enni, kenyeret, meg ilyesmiket, csak próbálok kevesebbet, meg mindig beszámolom a kalóriakeretembe. Nem akadályozta egyik sem a fogyásomat.


Pl. kalória szempontjából próbálj meg energiaitalból cukormenteset, abban csak pár kalória van, így legalább a fogyásodat nem hátráltatja. A kólával szintén ez, vegyél cukormenteset. Nem egészségesek így sem, de mivel nem nagyon van bennük kalória, így legalább a fogyásodat nem hátráltatják. Viszont ha mindenképp cukros dolgokat akarsz inni, számold bele a kalóriabeviteledbe. Mert igen, kalóriaszámlálás az a bevált módszer, amivel tuti letudsz fogyni.


Szóval a célodat ilyen egészségtelen dolgokkal is eltudod érni, ha mindenből próbálod a legjobbat választani. De nyilván azért az egészségtelen dolgokat jó minimalizálni, szóval ha pl. napi szinten iszol energiaitalt, dobozos kólát, stb., akkor például próbáld meg heti 5 napra csökkenteni csak, és akkor így folyamatosan le... vagy pl. ne egy egész zacskónyi kekszet egyél meg, hanem csak pár darabot. Ne próbáld meg teljesen kizárni, csak minimalizáld.


És igen, csak fejben dől el, rajtad múlik. Elég akaraterővel és türelemmel menni fog. Kezdj el kalóriát számolni, nagyon ajánlom.


A futással is, ne várd a holnapot. Amint eszedbe jut a futás gondolata, öltözz fel és menj.

2021. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon tartalmas és motiváló választ adtál.

Telefonra esetleg vannak ilyen appok? Amivel számolhatom a kalóriákat.

2021. júl. 9. 22:22
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Az talán segítene, ha keresnél egy fogyókúrapartnert. Már az is elég lehet, ha csak online beszélgettek, hogy melyikőtök mikor, hogyan edz, de még jobb, ha ez egy face to face kapcsolat, sőt, együtt edzetek. Biztos lesülne a képedről a bőr, ha megbeszélitek, hogy együtt mentek futni (sétálni, úszni, korcsolyázni, akármi), aztán cserben hagynád a partnert.
2021. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez is jó ötlet mondjuk, köszönöm.
2021. júl. 9. 22:29
 5/13 anonim válasza:
41%

Igen, ez csak fejben dől el.

Én pont ugyanezzel küzdök.

Volt, amikor sikerült fogynom, de jó pár dolgot megváltoztattam.

Aztán visszatértem, mert szeretem, akármilyen egészségtelen. És főleg, mert egyszerűsíti az életet és időt spórol.

Míg sül a pizza, addig csinálhatok mást. Da, ha el kell készítenem, akkor mástól veszem el az időt.

Hülye felfogás, egyelőre nem tudok vele mit kezdeni.

A barátnőm pont ugyan így van.

Sajnos nem tudjuk egymást motiválni, mert egyikünkben sincs elég motiváció.

Viszont így is szeretjük egymást.

Más véleménye nem érdekel, bár egészség szempontjából nem előnyös a helyzet.

Ne add fel, próbálkozz. Hátha neked sikerül.

2021. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

#1-es válaszoló vagyok.


Számomra a kalóriabázis nevű app vált be kalóriaszámlálásra. Elég egyszerű a használata, próbáld ki.

2021. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
#2 A Yazio is jó telefonra, és van Facebook csoportja is, ahol sokan rendszeresen beszélgetnek az eredményeikről, raknak fel motiváló előtte-utána képeket. És nem modellek, hanem hétköznapi emberek.
2021. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a boltban jutsz hozzá ezekhez, a boltban kellene megemberelned magad. Csak arra a pár percre.
2021. júl. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
En uy szoktam le a cigiről 10 év után, hogy nem vettem több cigit. Szerintem itt is az lenne a kulcs, akaraterő, és tudj nemet mondani
2021. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Yazio szerintem is jó. Én az izotoniás és vitaminos italokra cseréltem le az üdítőket. Nincs bennük cukor, kalória. Ja és ezeket sem tonna számra iszom.
2021. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!