Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyási módszerek nőknek...

Fogyási módszerek nőknek fenékről és combról? 26/L

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az elmúlt években nagyon meghíztam. Érdekes módon főként az altestemre combra, fenékre és csípőre hízok, ezért a véknyabb feltestem miatt kevesebbnek tűnök mint amennyi vagyok. De rémálom így normális ruhákat találni 😭 168cm magas vagyok és ehhez 155kg. Vékony kislány voltam annó, 13 évesen kezdtem el hízni ahogy beütött a kamaszkor. Akkor kb 50kg lehettem. (Voltam orvosnál és elvileg makk egészséges vagyok, csak szimplán elég könnyen tudok hízni) :/ Tudom ez rengeteg, de mivel soha nem volt bajom a külsőmmel ezért nem nagyon foglalkoztam vele. Viszont végre elhatároztam hogy elkezdek tenni ellene valamit. Lépésről lépésre, tartson ameddig tart.

Kiváncsi lennék az internet bölcsességéte, hogy milyen fajta sportokat tudtok ajánlani ilyen mértékben elhízott nőknek. :)


Étkezés kapcsán, a szénhidrátokat teljesen elhagytam. Ugyan ugy étkezek ahogy eddig, csak szimplán kerülöm a cukrot, tésztát, kenyeret, krumplit meg ilyeneket. Eddig egész jól bevált. Sikerült is ledobnom közel 8 kilót :)


Köszi szépen a válaszokért :)



2021. aug. 2. 02:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Yazio
2021. aug. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben egyelőre csak sétát ajánlok. Jó sokat, illetve amennyit bírsz nyilván, ezt te fogod érezni.

Kezd el, mondjuk napi 1-2 km séta, és ezt emeld addig, míg a napi 10ezer lépést vagy napi 5 kmt nem éred el, viszont apránként, légy türelmes a testeddel, ha egy hónapig csak 1 kmt sétálsz minden nap, az is rendben van, a lényeg hogy mozogj.

Ha már a sétát lazának érzed, el lehet kezdeni futni.

A sétát is úgy csináld, hogy a pulzusod emelkedjen, tehát ne a raeros lacafaca séta, hanem tempós legyen. (én szimfonikus koncerteket szoktam közben hallgatni, nagyon hatásos tud lenni)


Olyan 100 kg körül szokták már ajánlani a kocogást/lassabb tempójú futást illetve kardio edzést vagy aerobikot, efelett nem biztos hogy jót tesz az izületeknek a nagyobb megterhelés.


Az étkezés így remek, a folyadék bevitelre figyelj illetve nem tudom szedsz e pl kollagént, de lehet érdemes lenne a bőröd miatt.

Sok sikert kívánok neked, ne add fel, és legyél megértő-türelmes magaddal!

2021. aug. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jó fizikai erőben vagyok meglepően jó állóképességgel. A séta meg se kottyan. Futni is tudnék csak szimplán szeretnék óvatos lenni az izületeim miatt. Csakis ezért nem futok.

Tudom hogy soknak tünik a 155kg de elég aktív életet éltem mindigis és igy nagyon megszoktam a súlyom.

2021. aug. 2. 03:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Úszás esetleg? Vagy kerékpározás? Ezek nem terhelik annyira az ízületeket.

Amúgy olyan, hogy célzott fogyás, olyan nincs sajnos. De ez a te esetedben nem is lényeges, hiszen az ember onnan fogy, ahonnan van miből, és ahogy írod, a te felsőtested aránylag vékony.

2021. aug. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora testsúlynál már a legegyszerűbb edzésforma is képes a kalóriát égetni effektíven. Azt állítod, hogy aktív életet élsz és mégis ekkora a súlyod, szóval én mindenféleképp az étrendel kezdeném a reformációt, mert ott komoly gondok lehetnek akkor. Lokálisan fogyni nem lehet, max formálni, de ez legyen most a legutolsó dolog az agyadon. Be kell lőni az étrendet, el kell kezdeni még aktívabbnak lenni, súlyzós edzéseket végezni (kicsi súlyokkal is oké így az elején), többet sétálni. Én 130 kilóról indultam és a huszas éveim közepén én is tök jól éreztem magam, mert kosaraztam. Viszont a huszas éveim végére ez átment szenvedésbe. Minél előbb kezdj el változtatni én azt ajánlom. Nem kell pánikolni, csak el kell határozni és csinálni :)
2021. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

El nem tudom képzelni, mennyit kell zabálni hosszú évekig, napi szinten, hogy valaki ilyen brutálisan elhízott legyen...🤔

Ha megvan a megfelelő étrend, akkor irány sétálni! 30 kiló múlva óvatosan elkezdhetsz futni!

Aztán, 100 kiló alatt elkezdhetsz konditeremben járni vagy valamilyen testmozgás edzésre! Például Crossfit!

De, azt tudd, hogy ilyen hatalmas súlytöbblet leadása minimum 1 év! Ne akarj 2 hónap alatt modell lenni!

2021. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!33 éves nő vagyok.120 kg-al kezdtem el.Kalóriát számolgatok.Eleinte kb. 100 kg-ig séta.Aztán beletettem otthoni aerob edzéseket is.85 kg-nál úgy gondolotam hogy mivel KELL a futás hát lassacskán elkezdem.Nem volt jó ötlet.Normál súlytartomány környékén szabad elkezdeni a futást,kocogást.3 hete szenvedek a térdeimmel.Pedig csak 2 hétig futkároztam 5-10 perceket.Kinyírja az izületeket mivel hatalmas súly nehezedik rájuk futásnál becsapódáskor duplája.A bicikli,úszás tényleg jó kardio jellegű edzésforma a futást még jegeld.Az étkezésemre nagyon figyelek és aerobikozok itthon (a térdeim még mindig fájnak de már nem annyira).Jelenleg 82 kilónál járok.
2021. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azta 7es le a kalappal!! 👏


Amúgy ugyanazt tudom tanácsolni mint a többiek. Kevesebb kaja, sok mozgás

2021. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak fenékről meg combról fogyni nem lehet, nincs helyi zsírégetés.
2021. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg durva amúgy, én 130 kg vagyok, de jártam a te cipődben, 169 cm-hez voltam 160 kg. Simán lesétáltam egy nap akkor is 10 km-t, vagy hát amennyit kellett. Sokan azt hiszik, hogy ekkora súllyal már csak feküdni tud az ember meg kaját rendelni. :D

Félreértés ne essék!!! Nem propagálom az elhízást egyáltalán, csak megjegyzést tettem. Van olyan is, hogy nincs elhízva, de 5 km séta után már minden baja van, én meg csak pislogok, h wtf.

2021. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!