Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek a mértéktelen...

Mit tegyek a mértéktelen disznó össze-vissza zabálás ellen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagyon kövér,de voltam szóval tudom milyen és nem akarok újra erre az útra térni. Szóval az a problémám,hogy össze-vissza eszek mindenféle hülyeséget és azt se egyszerre hanem mint a kis madarak csipegetek. Egy pici csoki,egy falat zsemle,egy falat ez meg az. Sajnos 3 műszakban dolgozom és ezért még nehezebb rendszert teremtenem bár most hogy így leírtam lennének talán ötleteim?!

Ami eddig a legjobban bevált az a kalóriszámolás volt,mert ott egy adott kalóriakereten belül zabálhattam össze-vissza kedvemre és így fogytam is.

Viszont ugye nem lehet örökre számolgatni.


Az lenne a célom,hogy:

1. leadjak 5-8 kilót

2. legyen akármilyen rendszer ami nagyjából biztosít arról hogy nem leszek koca= tehát megtartom a súlyom


Hogyan kezdjek neki? 156cm / 58 kg



2021. aug. 25. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért ne lehetne örökké számolni? A kaloriabazis.hu segítségével nem bonyolult és könnyebb kontroll alatt tartani magad.

2. Ne egyél összevissza, csak étkezési idöben. Azt te tudod, neked hány - 3-4-5 - étkezés a megfelelö, de ezek közt nem lehet semmit enni, egy falatot sem.

3. Evés helyett értelmes dolgokkal foglald el magad, a sport kifejezetten jót tesz, ha nem akarsz elhízni (újra).

2021. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen eszel elegendő normális kaját nem lesz kényszered össze vissza csipegetni
2021. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretnék örökké számolni,mert ennek több oka van:

1. szánalmas,hogy felnőtt ember vagyok és nem tudok egy értelmes étrenden élni

2. szeretném élvezni a karácsonyt a szülinapot és egyéb összejöveteleket

3. ezer más fontosabb dolog van az életben,mint hogy kalóriát számoljak és görcsösen fogyókúrázzak, ez nem azt jelenti hogy nem akarok tenni semmit vagy nem akarok áldozatot hozni de valami olyasmit szeretnék amivel végleg megszabadulok ettől a problémától. Írtam,hogy voltam nagyon disznó régen ott pl. elhagytam egy bizonyos gyógyszert és fejben változtattam a hozzáállásomon ami nem csak a testsúlyomra volt nagy hatással hanem másra is.

Jó lenne étkezési időben enni,de nekem olyan nincs mert egy héten belül is dolgozok különböző beosztásokban. Azzal talán azt tudnám csinálni,hogy minden egyes műszakhoz kötök valami rendszert. pl eszek mindig munka előtt munkában és munka után, de ilyen hogy reggeli ebéd vacsora sose lesz max ha felmondok azt meg egyelőre nem tudok. Ezért is volt jó,hogy kalóriát számoltam mert akkor ettem amikor időm engedte és bármit nagyjából csak a deficit legyen meg.

2021. aug. 25. 20:07
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Azért vigyázz, hogy beszélsz. Ebben a kategóriában nálad sokkal kövérebb emberek próbálnak változtatni. Könnyen magukra vehetik és elmegy a motivációjuk.

Válasz: ne tarts otthon minden vacakot. Sokkal könnyebb, ha nincs kéznél.

2021. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Legtöbbször azért szoktam csipegetni,mert vagy unatkozom és nem találok olyan tevékenységet ami örömet okoz. Vagy aminél a legdurvább olyan dolgot kell csinálnom amihez semmi kedvem. Most például nagyon feszültté tesz,hogy fogalmam sincs mit kezdjek ezzel a fogyás témával és legszívesebben inkább ennék ahelyett hogy gondolkozzak rajta mert idegörlő. Remélem érthető.
2021. aug. 25. 20:09
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem a testsúlyra értem a kocát,hanem erre a mentalitásra amit képviselek az evés terén undorítónak tartom.
2021. aug. 25. 20:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, én teljesen megértem. Ha csipegetni akarok, elismétlem magamban, amit most írtál: "unatkozom és csak ezért akarok enni, nem azért, mert éhes vagyok". És ez szokott hatni.
2021. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Rágózz akkor esetleg, vagy egyél valami cukorkát, van cukormentes is
2021. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen ezek jó ötletek! Ezeket szoktam : rágó,felhívok valakit,játszok a telefonomon, iszok vizet vagy teát ha nagyon szenvedek egy kávét,tudatosítom,hogy hülyeséget csinálok mert nem is vagyok éhes.

Viszont azt még mindig nem tudom hogy ha eszek akkor azt hogyan,mikor,mennyit mit miért és sorolhatnám tovább. 3x 4x 5x amikor tényleg éhes vagyok? számoljak kalóriát vagy ne?

Az lenne jó,ha normális emberként élhetnék nem akarok fitness versenyt nyerni szóval ha nem muszáj nem méregetnék hosszútávon,nem akarok fehérjeporokat hanem csak élni egy normális testben és végre csinálni ami fontos lenne és nem ezen vergődni évek óta.

2021. aug. 25. 20:19
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, én kalóriát számolok, több éve, és ÉPPEN EZÉRT minden gond nélkül tudom élvezni az ünnepeket, mert egyrészt ezek nekem meg azt jelentik, hogy ész nélkül zabálok, másrészt tudom, hogy ha netán egy-két nap túllépem a keretet, akkor is hosszabb távon benne maradok, azaz nem tragédia egy szelet torta vagy hasonló.

Másrészt az, hogy felnött ember vagy kevés önkontrollal, ÉPPEN OK arra, hogy a számolással szoktasd magad az odafigyelésre, és javíts magadon.

A kalóriaszámolás ÉPPEN NEM a görcsösen fogyókúrázok-ról szól, hanem arról, hogy bármit ehetsz, csak a mennyiségre odafigyelve, söt ha eléred a célodat, akkor is segít szinten tartani. Ha neked ez ilyen kényszeres program volt, akkor valamit rosszul csináltál.

Meg akár 3 müszakban is be lehet tartani a 3-5 étkezési rendszert, csak mindegyik müszakra meg kell szabni az étkezési idöket.


Ezek eleinte eröfeszítést igényelnek, de ha semmit nem akarsz csináalni, akkor csal hízni fogsz - szóval a te döntésed: VAGY teszel valamit, VAGY hízol tovább.

2021. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!