Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kéne csinálnom?

Szerintetek mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Szóval én még tavasszal elkezdtem fogyózni, kb a nyár végéig csináltam, utolsó hónapokban más nem olyan szigorúan. Napi 1500 kcal, és egy kis edzés. Fogytam is 6-7 kilót.

Ezután próbáltam arra figyelni, hogy meg tudjam tartani a súlyom, ezért ugyanúgy szigorú voltam magamhoz, a végén még fogytam egy újabb fél kilót is.

És most igazából elegem lett. Nem akarok többet fogyózni, csak egészségesen enni.

De az a baj, ha elkezdek úgy enni, ahogy jól esik, akkor egy csomót eszek, nem is vagyok már éhes, csak simán enni akarok.. meg nem is egészséges dolgokat..

Ha pedig figyelem, hogy mit eszek, akkor megint ez lesz a mániám, megint számolgatom majd a kalóriát, meg csak a kajálásra fogok tudni gondolni.



Mit kéne tennem? Tudom, hogy ismeretlem emberek nem fogják tudni jobban megmondani nekem, se érdekelne a véleményetek.



2021. szept. 19. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyél normális kaját, de kis adagokat. Csak akkor egyél ha éhes vagy. A cukros, lisztes dolgokat minimalizáld. Én ezt csinálom egy ideje fogyás után és tartom a súlyom. Persze edzek is mellette, de nem olyan keményen, mint az elején. Ne hagyd, hogy ez a marhaság tegye ki az életed nagy részét. Ehetsz egészségesen is, de akkir meg pont olyanokat nem ehetsz, amiket kedvelsz, és jóízűen eszed. Annak meg értelme nincs. Sok ember magára erölteti a magvakat, zabot, salátákat, és bedumálják maguknak, hogy finom. Aztán meg egyszer elkerülnek egy baráti partira, esküvőre és megdől minden. Onnantól kezdve zabálás van. Én úgy gondolom, ha eszek pizzát, akkor a fele is elég
2021. szept. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac válasza:
100%

Én rászoktam, hogy minden kajálásnál fele, kétharmada mennyiséget teszek a tányérra, ahhoz képest, amit gondolnék, hogy betolnám.

Azt szépen lassan megeszem, iszok rá egyet és csak akkor eszek még hozzá, ha 10 perc múlva is éhesnek érzem magam.

A jóllakottság-érzés mindig késik.

Mire megérzed, már túl sokat ettél.


Én most ezt csinálom kb. 2 hónapja, semmit nem változtattam mást sem az ételfajtákon, sem a testmozgáson. És eddig mínusz 8 kg.

2021. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy éhes, de tömnéd magad tovább? Nincs valami lelki problémád, stressz, ilyesmi? Csak mert akkor szokott az ember ilyet érezni, az étkezés akkor egy másodlagos tevékenység a problémák levezetésére.
2021. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tök felesleges kalóriákat számolgatni. Egyél csak akkor amikor éhes vagy, minél inkább teljes értékű élelmiszereket, normális adagokban, és mozogj rendszeresen. Legalább heti 5-10 órát. Ennyi.
2021. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy valami problémám van lelkileg

Inkább az a nem vagyok éhes, de fizikailag kívánom


Heti 10 óra.. hát jaj, időm nem mindig van, meg persze lusta vagyok XD

De azért próbálkozok valami mozgással járó hobbit találni amit élvezek is

2021. szept. 21. 22:25
 6/6 Wadmalac válasza:
100%

"Inkább az a nem vagyok éhes, de fizikailag kívánom"

Vagyis pótcselekvés valami helyett.

Vagy stresszelnyomásra, vagy unalomból, ilyesmi.

Egyszerűen egy rossz megszokás valamilyen problémáról való megfeledkezésre.


A hobbi jó ötlet. Főleg, ha sport.

2021. szept. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!