Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék szülés után fogyni?

Hogyan tudnék szülés után fogyni?

Figyelt kérdés

Neharagudjatok picit hosszú lesz. 3 hónapja szültem a kisfiamat. Terhesség első 3 hónapjában nagyon rosszul voltam, lefogytam 57 kgra, azelőtt 62 voltam. Terhességem vége felé 69, majd szülés után 61.

Most valamitől elkezdtem hízni, pedig mozgok is a picivel/setalas/, étkezésre is odafigyelek.

A 3 hónap alatt 5 kgt is híztam.


Elszeretnék kezdeni tornázni itthon, viszont a nőgyógyászom szerint császár után 4 hónapot várnom kéne. Volt esetleg valaki így? Illetve tudnátok ötleteket adni etkezesileg, mozgasilag? /nem szoptatok sajnos/


Még annyit szeretnék írni, hogy tisztában vagyok vele, hogy ez a hízás egyáltalán nem sok. És örülhetek hogy csak ennyi jött fel rám. Nem is gondolom magam kövérnek/ducinak, csupán nem érzem így jól magam. Nem is a férjem hatására akarok fogyni. Mindig is elakartam érni az 58kgt. Azzal kibékülnék.

Sajnos meg vagyok álldva mellkasilag, onnan is szeretnék fogyni, ha esetleg tud valaki valami jó mozgást rá.


Kérlek ne ítéljetek el, ne írjatok olyat, hogy egy kisbaba mellett miért, minek akarok mozogni.



2021. szept. 21. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem a mozgáson fog múlni! Helyi fogyás nem létezik.

Egyél változatosan, sok zöldséget, húst, tojást, túrót. Kevés kenyeret, rízst, krumplit, tésztát stb.

Nem szülés után rögtön kellene a célnak lennie az álom alaknak, még bőven ráérsz. Menjetek, sétáljatok ameddig jó idő van minél többet a szabadban, az egyelőre bőven elég mozgás.

2021. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Fogadd meg a doki tanácsát mert nagy bajt tudsz csinálni.
2021. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem értem mondjuk hogy miért is ne lehetne az egyik cél szülés után a fogyás. Én mindig is elégedetlen voltam az alakommal. Ez kihat sok mindenre. Sógornőm egy 10 perces edzést csinált otthon baba mellett napi szinten és nagyon szépen lefogyott, azóta önbizalma is több lett, sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb. Én tartom azt hogy boldog anya boldog baba. Persze nem ezen múlik, ne értsd félre, nagyon boldog vagyok, csak amíg úgy érzem hogy tehetek a dologért hogy mégjobban érezzem magam a bőrömben addig megakarom tenni. Aztán ha megindul a picikém szinte biztos nem lesz időm ugrabugrálni. :D
2021. szept. 21. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene megérteni, hogy a fogyás 70%-ban az étkezésen múlik! Sógornőd sem 10 perc tornától fogyott le, az a semmi kategóriája.

Mivel az orvos eltiltott, nyilvánvaló, hogy az egészségedet kockáztatod. Szerinted megéri? Figyelembe véve, hogy a fogyást csak segítheti, érdemben nem számít.

2021. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam elkezdeni addig, rosszul fogalmaztam. Arra voltam kíváncsi hogy másnak is ennyi időt mondták-e aki császáros volt.
2021. szept. 21. 16:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 3 hónap, és vannak kifejezetten tiltott gyakorlatok pld. a felülés. Tornától nem fogsz fogyni, főleg nem 10 perctől.
2021. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt csak egy példának hoztam fel, hogy sógornőm is váltott életmódot és sikerült neki. Azért is írtam hogy tornára /étkezésre tud e valaki ötletet adni. Főleg az étkezés része érdekel, tudom hogy az a nagy része. Kenyeret tudom nehezen elhagyni, nemtudom mivel lehet kivaltani.
2021. szept. 21. 16:48
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Bocs, de engedjük már el ezt a kerüld a krumplit, meg a rizst baromságot. Inkább ezeket edd, illetve sok zöldséget, gyümölcsöt. Tojásból a magas zsírtartalma miatt csak keveset.
2021. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Kalóriát kell számolni nem kerülni meg kihagyni mindent. Azzal pont hogy csak a sikertelenség borítékolható.
2021. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!