Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 év körüli nők! Mi hozta...

30 év körüli nők! Mi hozta meg a változást az életedben, hogy elkezdtél fogyókúrázni?

Figyelt kérdés
Párom felszedett 20-30kg pluszt az elmúlt kb 1-2 évben és nem ugyanaz a nő néz már rám mint rég... De magától nem úgy tűnik, hogy neki akarna állni és nemtudom mivel segítsek, hogy ne legyen sértődés meg ne bántsam meg stb... Vagy csak várjak? Ő is tudja, látja magán és sokszor mondja, már önbizalma sincs lassan 1 mozihoz sem, de mégsem kezd semmit és már az én kedvem is teljesen elmegy ... Segíteni akarok de hogy?
2021. szept. 23. 21:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is gyanús, hogy valami egészségügyi dolog van a háttérben, szóval nem ártana egy kivizsgálás.

Másrészt meg én sem direktbe a sportot, fogyókúrát javasolnám, ahhoz tényleg hatalmas elhatározás kell, hogy működjön. Hívd el sétálni gyakran, túrázni, vagy a nők nagy része szeret táncolni, vesd fel neki egy tánctanfolyam lehetőségét (és természetesen menj vele). Ha tényleg csak az extrém mozgásszegény életmód az oka az elhízásnak, akkor már napi fél óra séta is csodákat művel. De akár hazaállíthatsz két pingpongütővel, vagy tollasütővel, hogy neked ehhez olyan kedved lett hirtelen, és gyerekként nagyon szeretted, nem mentek-e ki ütögetni. Vagy egy frizbi is jó ötlet lehet. Vagy nem csak a túrázás, hanem egy városi kirándulás is jó, kiválasztotok egy várost, amit annyira nem ismertek (mondjuk ne Miskolc legyen, mert ott sok látnivaló nincsen, hanem mondjuk Eger), aztán szépen körbejárjátok.

2021. szept. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

Nekem semmi nem használt, pedig az elhatározásig mindig eljutott.

Mindenben támogatom.

Elkezdtem vele edzeni, kb 3 napig csinálta is.

Írtam neki kezdő edzéstervet és diétás ötleteket, ott porosodott meg a padon.

Kerestünk egy jó fitnesz termet, megnézni se ment el, pedig hetente jár arra. Még a helyi terembe se ment el, ami 2 percnyire van.

Folyamatosan panaszkodik, hogy utálja a testét és kövér, de nincs az a hatalom, ami az önsajnálatnál tovább lendítené.

Vettem neki tornaszereket, mind a pincében van érintetlenül.

Próbálom minél jobban tehermentesíteni, hogy koncentrálhasson az edzésre, de sosem kezdi el. Néha bűntudatrohama van és átáll kizárólag zöldségre-gyümölcsre, attól persze elmegy minden ereje és folytatja ott, ahol abbahagyta.

Én már feladtam, a szexuális életünk is kb havi egy alkalomra csökkent, abban sincs köszönet. Nem vonzódom hozzá és nem is kezdeményezek.

Persze ilyenkor jön megint az önsajnáltatás, hogy undorítónak találom. Voltaképpen nem a teste az undorító, hanem a hozzáállása és a motiváció teljes hiánya. Feladta.

Kereken 4 éve van ez így, tehát valószínűtlen, hogy ez valaha megváltozik majd és hirtelen elkezd életmódot váltani. Talán akkor, ha már elváltunk és újra tetszeni akar valakinek.

2021. szept. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Leírtál mindent 12es, nálunk dettó ugyanez a helyzet....
2021. szept. 24. 11:42
 14/16 anonim ***** válasza:
Sok kitartást kívánok neked 12-es és a kérdezőnek is, mert igazából semmit nem lehet tenni, ha nincs meg a belső motivációja az illetőnek. Valószínűleg ha elhagynátok a párotok, akkor észhez térne, de nyilván csak azért mert akkor megint el kéne kezdenie párt keresni, ha meg talál egyet, akkor visszaesik. Nyilván az is lehet valami orvosiprobléma áll a háttérben, szóval az egészsége érdekében "rugdosd" el legalább orvoshoz, meg ha kap valami rossz eredményt (magas vérnyomás, cukorprobléma stb) akkor lehet az egészsége miatt motiváltabb lesz, de ha nem hát nem tudsz mit tenni. Megszöksz vagy megszoksz lesz előbb utóbb.
2021. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Majd ha megszállja az ihlet.

Férjem is túlsúlyos, leszarja magasról igazából, de közben mondja hogy jó lenne lefogyni. De igazából esze ágában nincs, mert őt nem zavarja saját maga.

Engem zavar, hogy nem érdekli mert ha tovább hízna, hiába szeretem, nem szép látvány egy annyira túlsúlyos test meg ami zavar nagyon, hogy leszarja ha 200 kg-ra hizna, az se izgatná lehet...


Engem zavart, hogy én meghíztam. Egy nap ráálltam a mérlegre és megelégeltem a súlyomat, meg a saját rossz szokásomat. Belegondoltam, hogy olyan tempóval nemsokára 70 kg leszek, utána nemsokára 75 és úgy tovább. 160 cm magasan 67kg-osan nem voltam szép látvány magamnak. Amikor ültem nyomott a hasam, vizes volt a lábam, kihiztam az összes fajin gatyámat, mindent. Mindenki azt mondta jól vagyok úgy, legalább van formám. Csak nekem nem tetszett, mert a hasam lógni kezdett. Úgyhogy nagyon megszállt az ihlet, az akaraterő. Senki nem tudott leteríteni az útról, a családom aki tömött volna kajával. Nem is értették hogy birom megállni. Hát nekem is fájt először, mert én ettem este meló után haza érve 11kor nagy tál kajákat. Utána meg nem... pedig éhes voltam. Utána meg már túlzottan lefogytam, megint nem tetszettem magamnak. De annyira beagyalódtam a kalória számolásba és nagyon féltem vissza ne hízzak, enni sem mertem. Lettem 47 kg. Csúnya voltam. Nagy nehezen elkezdtem enni. Most olyan 53-54 kg lehetek. Ingadozok most, 53-55kg között, mikor éppen mennyit eszek. 2 éve nem hiztam vissza annyira, nem azért kínlódtam... Motiváció nekem az is, hogy vannak szép ruháim amik sokkal jobban állnak rajtam.

2021. szept. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden elismerésem 15!


" Hát nekem is fájt először, mert én ettem este meló után haza érve 11kor nagy tál kajákat. Utána meg nem... pedig éhes voltam. "


Én is így voltam pont! Plusz a munkában is, megéheztem, sz . r minőségű kajákat ettem, útközben péksütemény, aztán meg este ha már nem volt nyitva semmi más, akkor Mcdonalds..


Sztem sok ember nem is tudja, hogy a testi problémái, sőt igazából minden problémájának a forrása, a munka!


De én rájöttem hogy nem normális ez, hogy napi 10-11 órákat dolgozom, 2 órát a szmogban BKV-zva rontom a tüdőmet, a testemet az egészségtelen étkezéssel, kevés alvással, meg persze a cigi, kávé, az egészségtelen irodai környezet, az ülés (ami szétcs .szte a hátamat, ezért pl. már kirándulni, mozogni se tudtam úgy mint régen!). Rájöttem hogy nem normális az, hogy azért teszem tönkre magamat, azért haljak meg 50 évesen, hogy egy másik ember (a cégvezetők) luxusnyaralásokra mehessenek, és drága kocsikat, meg nyaralókat vegyenek!

Egy napon elhatároztam hogy kilépek ebből a rabszolga mókuskerékből.. minden előjel nélkül besétáltam és beadtam a felmodnásomat.. Fél évig nem volt munkám a megtakarításainkból fedeztem a kötlségeimet.. azóta viszont mindennap sportolok, főzök magamnak normális kajákat, alszom, egészséges életet élek.. gyakorlatilag pár hónap alatt rendbejöttem egészségileg és lelkileg.

Ezután 3 hónapig tanultam, szakmát váltottam, most heti 4 napot dolgozom, 6 órában, itthonról... kicsivel kevesebbért viszont az életminőségem drasztikusan változott


Nekem az a véleményem hogy a mai átlagos rabszolgamunka mellett vagy hatalmas akaraterő kell hogy odafigyelj az egészségedre, vagy felmondani és egy új, kevésbé rabszolga életet kezdeni!

2021. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!