Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem,elhagytam a cukros, fehér lisztes dolgokat, számolom a kalóriát (max1200) és napi 50 percet kocogok, plusz 2 naponta mellé fél óra súlyzós edzés kézi súlyzókkal. A súlyom mégse mozdul, pedig lenne miből, 160cm, 110kg vagyok. Pm alulműködésem és IR-em van,de szedek rájuk gyógyszert. Ezeknek lehet köze hozzá? Próbálok minél több zöldséget, gyümölcsöt enni, de nem csak csirkemellen èlek, mivel a családnak szüksége van a változatos étrendre, külön főzni meg drága lenne, de sokkal kevesebbet eszem, mint régen, és a nasikat, cukros üdítőket is kiiktattam az étrendemből. Úgy érzem ennél többet nem tudok tenni, és lassan feladom, pedig ennél kevesebb erőfeszítéssel fogytam már 30 kg-t ezelőtt 10 éve, most mégsem megy.
2021. okt. 1. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent. Neked 1200kcal nagyon kevés. Nyugodtan menj feljebb, 1500-1700kcal-ra. Amire IR-el oda kellene figyelned, az a CH bevitel, 160g alatt kell naponta tartani, és lehetőség szerint egyenletesen elosztani az étkezések között, erre nincs gyógyszer, csak a diéta. Tehát az, hogy megpróbálsz minél több zöldséget enni nem elég.

Pld. 1 adag rízs 300g 85g CH, 1 szelet kenyér 37g CH, 1 alma 25g CH összesen 147g CH/647kcal Ennél több CH nem fér neked egy nap bele, tehát zöldségek sem. Ez nagyon rosszul van IR szempontból összerakva, és nem is egyenletes. Sokkal tudatosabban kell összerakni az étkezésed. 60kg túlsúllyal egyelőre felejtsd el a kocogást, tönkreteszed az izületeidet, egyelőre elég a séta. Türelem, meg fog indulni.

2021. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pajzsmirigy alulműködésed gyógyszerezése nem a jelenlegi állapotod szerint dozírozott, hanem egy félévvel ezelőtti vérvétel alapján, akkor csodát ne várj.

Mikor állítottak rá a mostani dózisra?

2021. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne, ezt az 1200-at ne erőltesd. Főleg, hogy mellé még kocogsz is, ami tök jó, meg minden, csak nem a térdeidnek. Inkább sétálni próbálj, vagy esetleg biciklizni, de a kocogás ilyen nagy túlsúllyal nem tesz jót.


Én is hasonló súllyal kezdtem, mint te, csak én 10 centivel magasabb vagyok. Az elején én is 1200-al kezdtem, de rájöttem elég hamar, hogy lehet, hogy nem vagyok éhes és elég annyi, de a testemnek valószínűleg akkor se. Felvittem 1700 köré, avval is simán fogytam. De ehetsz többet is, mint 1700, szerintem avval is fogyni fogsz. A szénhidrátra tényleg figyelj, szerintem az ilyen helyzetben nagyon sokat számít. Én cukorbeteg vagyok, és na, naponta max. 140 gramm szénhidrátot viszek be, néha túllépem, néha meg sokkal kevesebbet viszek be, de így összességében kalóriát számolva, szénhidrátokra figyelve 32 kilót már lesikerült adnom.


Amúgy ne is akarj csak csirkemellen élni, butaság. Bármit ehetsz, csak a mértékre kell figyelni. De pl. meg lehet próbálni jobb verziót találni mindenre. Pl. fehér rizs helyett inkább bulgur, az lassabban szívódik fel, akkor sima liszt helyett teljes kiőrlésű, fehér kenyér helyett is valami teljes kiőrlésű.. Szóval na, nem kell csirkemellen élni, csak okosan kell csinálni, figyelj a szénhidrátokra. Most ilyen helyzetben amúgy nem tudom, hogy a fogyókúrát ez mennyire akadályozza, ha nem figyelsz a szénhidrátokra. Nyilván az egészségednek nem tesz jót, viszont nem tudom, hogy magát a fogyást mennyire befolyásolja, mivel igen, az első válaszolónak igaza van, ez, hogy megpróbálsz minél több zöldséget enni, az nem elég, és a gyógyszerek is csak részben oldják meg a gondot, mert a jó étrend a kulcs. Egy kiegyensúlyozott étrend kell. Kell enni zöldséget és gyümölcsöt is, de nem csak azt, mert abban is van szénhidrát, főleg a gyümölcsökben. Szóval az, hogy minél több zöldséget és gyümölcsöt eszel, az nem jelenti azt, hogy jó az étrended, és önmagában az tényleg nem elég. Szóval szoktál szénhidrátot számolni? Írtad, hogy 1200 kalóriát eszel, de mennyi ebből a szénhidrát? Ha eddig nem tetted, kezdj el szénhidrátot számolni, és mindenképp emeld fel a kalóriabeviteledet.

2021. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 hét az nem sok idő.

Az jó, hogy a cukros ételeket, sütiket, üditőket elhagyod.


Én úgy fogytam anno, hogy egy hétig mértem, hogy miből mennyit eszek.

Aztán következő héten ettem ennek a 70-80%-át.

Utána 1 vagy 2 hét múlva megint csökkentettem egy kicsit.

Stb..stb..

2021. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A helyzet, hogy épp az endokrinológus állított le a ch számolásról, és ő mondta, hogy ne egyek 1200nál többet. Előtte olyan 1500-1600körül ettem, amire mindig leordított, h minek megyek hozzá, ha nem vagyok képes tartani a diétát?
2021. okt. 1. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyet szakember nem mond. Én 159cm-el, 57kg-al eszem ennyit fogyáshoz, neked ez nagyon kevés. IR-el a szénhidrátot kell csökkenteni nagyon, nem a kalóriát. 1200kcal neked éhezés.
2021. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor én egy nagyon szar orvost fogtam ki. :(
2021. okt. 2. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:

5.

"nem vagyok képes tartani a diétát?"

Ő mint szakember adott egy diétás étrendet és te szartál rá?

Vagy te mutattad meg neki a diétádat?


Vagy mi?

2021. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, ő csak annyit mondott, hogy 1200 kalóriás diétát csináljak. Mikor visszamentem, és számonkért, mondtam, hogy 1500-1600-nál nem tudok kevesebbet enni. Megkérdezte, mit szoktam reggelizni, stb. Belekötött pl, h reggelire 2 tojást eszek, holott nekem csak 1-et szabadna. Ja és abba is, hogy minek eszek teljes kiőrlésű dolgokat, mikor abba is ugyanannyi kalória van, mint a simába, egyek simát, de sokkal kevesebbet. Na de lényegtelen, egyébként megmértem magam, derékról és csípőről lement 6cm, szóval ha a kg nem is megy, úgy látszik valami mégis csak sikerül.
2021. okt. 2. 19:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Hülye ez az orvos. Szard le!

Tojástól nem fogsz elhízni. Ha meg neked 1500 kcal kell, akkor annyi kell.

Persze ezt idővel majd csökkentened kell.

De ezt csak 2-3 hetente tedd.

A normál kaja meg nem rossz csak azonnal megemészted, utána rögtön éhes leszel és a szervezeted zsínak fogja eltárolni.

Szóval baromság!

Egyél teljes kiörlésűt. Mondom, szard le!

2021. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!