Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdekes adat a www.orvosilexik...

Érdekes adat a www.orvosilexikon.hu oldalon. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Az oldal szerint ahhoz, hogy csökkenjen a súlyom napi 2158.44 kalóriát kell a szervezetembe juttatni. Ez most komoly? Oké, hogy mindennap futok egy órát (habár ma csak a nagy melegben 30 percet bírtam, de voltan teniszezni is egy órát, szóval a napi adag sportom ma sem maradt ki), de azért egy óra futással el lehet égetni olyan 600 kalóriát. Vagyis ha én ettem mondjuk 2000 kalóriát és futottam, akkor csak 1400 kalória van a szervezetemben. Akkor ez most így egészségtelen? Már csak azért is kérdezem, mert 1 hónapig folyamatosan 1500 kalóriát fogyasztottam és e mellé futottam még napi egy órákat... vagyis kb. 800 kalóriával zártam a napot, ami finoman szólva sem sok. Fogytam is ugyan, de nem lehetett hosszú távon bírni, mert ez inkább koplalás volt. Nem is bírtam ki, ma először ettem 2000 kalóriányi ételt (nem zsíros ételeket, ma pl borsófőzeléket ettem tojással, csak sajnos nem egy tállal. :P) és még én éreztem magam rosszul, hogy nem lesz-e ez egy kicsit sok... de a kalkulátor szerint nem. Ez most tényleg így van, megbízható az oldal, vagy nem teljesen jól gondolom?


Tehát akkor a mai táplálkozásommal (ami 2000 kalória volt >> 2 tál borsófőzelék, 2 tojással és egy kis nasi) tulajdonképpen semmi gond nem volt? És még ugye sportoltam is.. 30 perc futás és 1 óra tenisz.


Köszönöm a válaszokat.


2010. szept. 2. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, az ldalon helyes adatok vannak, ha helyesen adtad meg az adataid



de ugye nem ez volt a 2000 kcal? mert a borsófőzelék és tojás max 700 kcal, a többi, mint nasi elég durva egy napra, kb 2,5 tábla csokoládé.... '2 tál borsófőzelék, 2 tojással és egy kis nasi'

2010. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem, nem teljesen csak borsófőzeléket ettem, hanem még csirkefalatkákat is. Vagy négy darabot.. A nasi alatt én egy darab pilóta kekszet értettem (tudtátok, hogy egy darab ilyen kekszben 100 kalória van? Hogy rohadnának meg.. :O)Nem teljesen 2000 kalória volt a napi adagom, hanem a www.kcal.hu szerint 1850 egészen pontosan. Szóval a lényeg, hogy akkor nem volt gond a mai táplálkozásommal? Szégyellem magam, de az elmúlt hetekhez képest még ez is soknak számított...

2010. szept. 2. 22:30
 3/13 anonim ***** válasza:
he??? 2 tál borsófőzelék + 4 csirkefalatka + 2 tojás + nasi...ez messze nincs 2000, csak, ha a nasi rengeteg volt + jó szar, gyümölcs, normális hús, több fehérje, tejtermék, friss, nyers zöldség, jó minőségű gabonaféle..ezek hol vannak???
2010. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"gyümölcs, normális hús, több fehérje, tejtermék, friss, nyers zöldség, jó minőségű gabonaféle..ezek hol vannak???"


Hát kb az elmúlt egy hónapban csak ilyeneket ettem. Ma egy kicsit kibújtam ez alól, emiatt ijedtem meg. Ennyi.

2010. szept. 2. 22:41
 5/13 anonim ***** válasza:
ja, ha normálisan eszel máskor, akkor belefér ;) de számold újra, mert ez nem volt 2000 kcal, legfeljebb, ha levesestállal etted a borsófőzeléket, tányér helyett ;)
2010. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igen, levestállal ettem. :) És köszi.
2010. szept. 2. 22:49
 7/13 escrogar ***** válasza:
miért, mivel szokás levesestálon/jó mély jénain kívül enni? :D
2010. szept. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na mondjuk ez jó kérdés. :D
2010. szept. 3. 00:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Én orvosnál voltam diétás tanácsadáson, aki azt mondta, hogy nem jó az a szénhidrátmentes diéta, mert szénhidrát éhséget okoz, és sokkal nehezebben fogsz fogyni.

Szerintem tök jó amit csinálsz, ez egyáltalán nem olyan kilengés, ami akadályozná a további fogyásod.

2010. szept. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fontot átállítottad kg-ra? Mert akkor valamivel kevesebb kalória jön ki, mint font esetén. Nekem heti 0,5 font fogyás esetén 2181-et kell bevinnem, de mivel kilóban szeretnék 0,5-öt fogyni, így csak 1881 kcalt kell bevinnem. Ez a különbség abból adódik, hogy fél font kicsit kevesebb, mint fél kg.
2010. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!