Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a fogyásom az, hogy kiskoromban 2x anorexiába estem?

Figyelt kérdés

12 éves koromtól 2 évig voltam anorexiás, 14 évesen rendbe jöttem, viszont utána még egy évre visszaestem. Azóta eltelt 2 év, most 17 vagyok, és egészséges úton szeretnék fogyni.


Mennyire fogja ez megnehezíteni a dolgom?



2022. jan. 1. 11:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Utolsó, én hiszek abban, hogy "elmúlt". Már nem úgy tekintek rá, mint régen, sőt. A diétám előtt legtöbbször 2000 kalóriàt is megettem, és nem azèrt mert "zabálhatnékom" volt, mert màr lassan 3 ève vège van ennek a korszaknak és szeretek enni.


Biztonsàgosam szeretnèm ezt megcsinálni. Naponta 3-4x eszek, mèg akkor is ha nem èrzem magam èhesnek, szerintem elèg jòl haladok. Azt kivève, hogy nem igazàn fogyok.

2022. jan. 1. 14:32
 12/22 A kérdező kommentje:
2 hetente iskolai gyakorlatom van ès dolgozok, màsik hèten tanulok. Kötelező mennem, de nem is gond, mert szeretem.
2022. jan. 1. 14:35
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a lényeg hogy tényleg egészségesen fogyj és ne legyen ez seemmiképp a központi része az életednek. Előre számold ki a kalóriaszükségletet és határozd meg hogy mi az aminél pl sosem fogsz kevesebbet enni. Próbáld meg lemérni a méreteid, fotókat csinálni, hogy később sokkal reálisabban lásd át a tested

És én a helyedbe írásba adnám magamnak a fogadalmaimat, hogy visszaolvasva motiváljanak és ne hagyjanak visszaesni az aktuális gondolataim

Szóval szerintem számolj kalóriát, és egyél minőségi ételeket, amik jól is esnek. sok sikert

2022. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Ne haragudjatok hogy ide irok,de hogyan lehet ki szamolni a kalória szuksegletet?
2022. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

elsőként számolja ki a BMR-ját. Ez a basal metabolic rate vagy alap alapanyagcsere. Ehhez itt talál segítséget: [link]

A BMR az az energiamennyiség, amire a testünknek egy nap minimum szüksége van. Akkor is, ha mind a 24 órát végigalusszuk. Tehát ez az energia működteti a szívet, a légzést és minden más funkciót a testünkön. Ennél kevesebbet sosem, még diéta alatt sem szabad enni (saját példámból tudom, egyszer 2 hónapig ennél kevesebbet ettem, mikor még nem néztem utána a dolgoknak. Izomgörcseim, végtag zsibbadásaim és kétszer ájulás lett a vége. Többtíz orvost végigjártam, mire kiderült, hogy a túl kevés kalóriabevitel okozza).

Az az energiamennyiség, amin súlyt tartunk, ebből számolható ki. A fenti linken látszik, hogy alacsony fizikai aktivitás esetén ezt 1,2-del kell megszorozni. ez heti 2 db, egy órás edzésnek felel meg. Az így kapott érték az az energiamennyiség, amennyivel nem változik a testtömegünk. Tehát ha ennél kevesebbet viszünk be, akkor fogunk fogyni. Így az egészséges fogyáshoz a BMr és az előbbi napi szükséglet közötti számot vigyünk be.


Ha növelni akarjuk a keretünket, azt sporttal tudjuk (fontos, hogy a kalkulátorok és okosórák 10-15 százalékkal mindig felülbecsülik az elégetett kalóriát). Kb. akkor adunk le egy kiló zsírt, ha összejön a 7000 kalória deficit (de ez függ pl hormonoktól, egyéb betegségektől is). Akin 30-40 kg többlet is van, annak ezeket a számolásokat érdemes úgy végeznie, mintha 20 kilóval kevesebb lenne, ugyanis a kalkulátorok csupa izom emberekre vannak beállítva és amíg az izom fenntartásához rengeteg energia kell, a zsíréhoz alig.

2022. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
0%
158 centi/57 kiló. Ez mióta anorexia?
2022. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
62%
16! az anorexia még mindig NEM a súlytól függ, egy ilyen kérdéssel csak mégmélyebbre löksz másokat
2022. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
0%
16-os vagyok. A kerdező anorexiásnak állitja be magát. Pedig az ertékei szerint nem az. Azt sem irta hogy hánytatja vagy hashajtózza magát. Úgyhogy nem anorexiás.
2022. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a magasságodhoz teljesen jó a tömeged. Inkább csak súlyzós edzéseket kéne végezned, hogy kicsit feszesebb legyél. Hidd el, jó az ha van mit fogni egy nőn! Ezek a csontkollekció modellek csak a divatipar által megálmodott "ideák". A divatipart pedig köztudottan nők és meleg férfiak uralnak. Ez az ő szépségideáljuk. A valóságban, egy átlagos hetero férfi nem ezekre gerjed. Persze nem is a zsírsertésekre, de persze van aki azokat szereti.... 😃
2022. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
*uralják
2022. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!