Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A főtt krumpli most akkor...

A főtt krumpli most akkor hízlal vagy nem? Pl egy rakott krumplis ebéd mennyire hízlaló? Ha hízlal akkor miért?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az van hogy hízlal, hanem hogy nem túl egészséges a bélnek, mert nagyon sok keményítő van benne.
2010. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Magas kalóriatartalmú étel, úgyhogy biztos hogy hízlal, mégsem hajlandó senki sem lemondani róla. Többek között én sem :)
2010. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A főtt krumpli magában nem hízlal, nincs benne olyan sok kalória, mint a híre. De a rakott krumpli ugye nem főtt krumpliból áll, hanem egy rakás tejfölből, kolbászból, tojásból, vajból - na az hízlal!
2010. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De ha eszem egy adaggal ( muszáj anyám azt akar csinálni) azzal meghízom?

Mennyi kalória van benne kb :S?

2010. szept. 7. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy szokásos adag rakott krumpli (ha nem extra sok zsiradékkal készited, hanem csak ami a kolbászban meg tejfölben van), akkor 500-600 kcal közt van.

Egyébként 100 g krumpli kb. 90 kcal - tehát nem igazán hizlal, és keményitö sincs több benne, mint a mistanában annyira divatos rizsben.

2010. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy adag rakott krumplitól senki nem hízik meg. Egy nap alatt sem meghízni, sem lefogyni nem lehet.

Mellesleg nem diétás kaja, mert a krumpliban keményítő (=szénhidrát van).

Viszont a krumpli egészséges, és sehol nem olvastam olyat, hogy a keményítő ne tette jót az egészséges gyomornak. Ráadásul sok benne a rost, ami segít egyes rákfajták megelőzésében. Természetesen itt is igaz, hogy nem egy adag krumpli fogja megmenteni az életedet.

2010. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem a krumpli nem egészségtelne és önmagában nem is hízlal, hanem az hízlal ahogy csinálják
2010. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Krumpliban viszonylag sok a CH, azért hizlal.
2010. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

100 g krumpliban 20 g,

100 g lisztben 70g,

100 g rizsben 77 g a szénhidrát!

2010. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, de van benne :D
2010. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!