Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 kiló súlyfelesleg leadására...

20 kiló súlyfelesleg leadására melyik fogyókúrás hozzáállás tarthatóbb hosszútávon?

Figyelt kérdés

162 cm magas vagyok, mellé 75 kg. Szeretnék megszabadulni a rajtam lévő feleslegtől, ami kb. 20 kg, ha azt veszem alapul, hogy olyan 55 kg körüli súllyal éreztem magamat jól a bőrömben.


December elején kezdtem el aktívan odafigyelni arra, hogy mit eszek és mennyit mozgok, de valahogy nem működik a dolog. Eddig próbáltam napi 1200-1300 kalóriánál többen nem fogyasztani plusz mellette mozogni minden nap (aerobik itthon, szobakerékpár), de nem tudom tartani. Kifejezetten edzés jelleggel mozgást csak este tudok csinálni, hamár a 5 hós babám elment aludni, napközben vagy reggel esélytelen, viszont így estére már sokszor nem marad annyi energiám, hogy végig tudjam csinálni.


Lement rólam ugyan már 2 kg, de folyton éhes vagyok és bármit csinálok, nincsen energiám arra, hogy minden nap 1-1.5 órát mozogjak ráadásul úgy, hogy annak valóban haszna is legyen. Ha mozgok, akkor folyton éhes vagyok, de félek attól, hogy ha nem mozgok a fogyókúra végére a nagy súlyfelesleg miatt lógni fog rajtam a bőr és csak még borzalmasabban fogok kinézni, mint most.


Szóval melyik lenne jobb/tarthatóbb taktika hosszútávon, ha elengedném a minden napi mozgást és inkább az étkezésre koncentrálnék, vagy egyek egy picivel többet és maradjon inkább a napi mozgás?


2022. jan. 2. 21:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Ha meg tudod engedni magadnak, a cukrot teljesen hagyd el és eritrit-sztevia édesítőt használj. Igyekezz minél több proteint és egészséges zsírokat avokádót,diót,mandulát enni ezektől ritkábban fogsz megéhezni. Én az 1200-1300 kalóriát nagyon kevesellem ennyi mozgás mellett. 165 cm és 68 kg vagyok és 1400 kcal a minimum ami egy kalória deficit diétában kell lennie.

Egy edzőtől hallottam hogy nem amiatt kell aggódni hogy mennyi szénhidrátot viszünk be,hogy minél kevesebb legyen, hanem azon aggódjunk hogy megüssed a napi fehérjebevitel minimumát.

2022. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!