Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hónapja fogyókúráztam, ma...

2 hónapja fogyókúráztam, ma azonban elcsábultam (kérdésem lenn)?

Figyelt kérdés

Szóval. Két hónapja fogyókúrázok. Szerencsére sikerült is megszabadulnom pár kilótól. Kevesebbet eszek mint korábban és emellett sokat sportolok. Az első hónapban viszonylag sokat fogytam (5 kiló) a második hónapban kicsit visszább vettem, mert bevallom, hogy ettől az öt kilótól én 1 év alatt akartam megszabadulni... nem egy hónap alatt. Mindezek alapján úgy döntöttem, hogy a második hónapban leadok még 2 kilót a suli kezdésig, más kérdés, hogy azóta nem álltam mérlegen... talán pont azért, mert nem érzem, hogy fogytam volna. A 2. hónapban tartottam pár lazább napot(tehát amikor nem egy órát futottam, hanem csak 40 percet) és napi két étkezést felemeltem háromra, mert rájöttem, hogy hosszú távon nem fogom bírni két étkezéssel. Ugyanakkor a napi három étkezésre továbbra is odafigyelek, este már csak gyümölcsöket eszek, ebédnek gyakran fogyasztok leveseket stb...

A probléma az, hogy ma elcsábultam és bizony gyorséttermi kaját fogyasztottam. Azt tudni kell, hogy ezt két hónapig teljesen kerültem, csak egyszer voltam ott, akkor is salátát kértem magamnak. Most viszont egy kis sültkrumpli és egy csirkés hamburger. Ez majdnem 1000 kalória. Mindezt 12:00-kor fogyasztottam. Ha ma már csak gyümölcsöket eszek és a futás mennyiségemet egy óráról kettőre felemelem akkor ugye nincs gond? Vagy ez nem így megy?


A másik: a kislexikon.hu weboldala nekem azt írta, hogy ahhoz hogy a testsúlyom csökkenjen valami napi 2000 kalóriát kell bevinnem, mivel kemény fizikai "munkát" végzek mindennap. Akkor talán előfordulhat, hogy ma még mást is ehetek a gyümölcsöket leszámítva (nem, nem újabb adag hamburgerre gondoltam, hanem pl főtt tojásra, vagy egy darab virslire stb..)


2010. szept. 8. 12:50
 1/4 anonim válasza:
nyugi nem baj ha egy kicsit bűnöztél max kicsit többet sportolj délután estére meg csak gyümit egyél. igen azt tudnod kell hogy nem lehet hosszútávon 2 étkezéssel kibirni (én főleg nem birnám na mindegy) napi 3 étkezés ugy h estére csak gyümölcs. gratulálok a fogyáshoz és csak igy tovább. :)20 /L
2010. szept. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyszeri alkalom nem számít semmit. Ha egyszer-egyszer elcsábulsz, nem lesz semmilyen következménye, mint ahogy attól sem lehet lefogyni, ha kihagysz egyetlen étkezést. A fogyás-hízás, mint folyamat globálisan számít, hetekben, hónapokban mérhető, attól függ, hogy az étkezésedben mi a tendencia. Ha alapvetően jól eszel, nem számít egy-egy elcsábulás.


Az, hogy ki hány kalórától fogy, vagy hízik, teljesen egyéni. A kalkulátor nem diétázóknak készült. A diéta legfőbb csapdája, hogy pl. ha hozzászoktatod a szervezetedet 1200 kalóriához, akkor ha 1300-at eszel, hízni fogsz, hiába kellene 2000 a korod, súlyod alapján. Ha diétázol megváltozik az anyagcseréd, a szervezeted úgy érzékeli, hogy baj van, nincs kaja, és amint többletbevitel van, azonnal raktározni kezd.


Ezért kell kiegyensúlyozottan, változatosan táplálkozni, a "diéta", mint olyan, ha koplalásként valósul meg, akkor egyenes következménye lesz a jojó effektus.

2010. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2010. szept. 8. 13:04
 4/4 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is nagyon köszönöm, most már értek mindent!
2010. szept. 8. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!