Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étkezés után fél órával...

Étkezés után fél órával szédülés. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Egészégesen eszem, sosem volt ilyesmi bajom. Régebben előfordult hogy sokat szédültem, de az új, hogy észrevettem, hogy mindig étkezés után kb fél órával (heti kb 3-4szerí9

23L


2022. jan. 9. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vércukor probléma. Valószínűleg evés előtt be volt esve és mikor eszel hirtelen megemelkedik. Ezért ajánlott többször keveset enni és nem kihagyni étkezéseket.
2022. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 simad válasza:
0%
Javaslom hogy igyál kólát víz helyett aztán nem lesz problem
2022. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az orvos is azt javasolta alacsony vérnyomásra de nem vált be :(
2022. jan. 9. 14:53
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekem mondjuk az lenne az első kérdésem hogy mit eszel, mit hívsz egészséges étkezésnek?
2022. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mit ettél? Így vakon nem tudjuk mitől lehet
2022. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem eszem fehér lisztet, csak tlejes kiőrlésű gabonákat, vagy roszból készült pékárut

nem eszem cukrot, csak természetesen előfordulót pl gyümölcsökben

90 gr fehérje, 42 gramm zsír és 130 gramm szénhidrát a keretem, de ezért nem midnig pont ennyi

reggelire és vacsorára általában teljes kiőrlésű lisztből és kovászból magamnak sütött kenyeret eszem valami zsíforrással (humusz, cottage cheese, light sajt) és fehérjeforrással (pl tojás rántotta formájában vagy főtt tojás vagy magas hústartalmú szárnyas vagy sertéssonka), mindemellé minimum egy, de inkább 2 db zöldséget (pl két paradicsom) - ezt 9-10 körül

a másik sós opció házi tk kréker humusszal, spenóttal avgy más salátafélével, valamilyen maggal pl szezámmag

ha édeset eszem akkor darált zabpelyhet steviával, növényi vga yállati tejjel és vagy joghurttal. mellé eszem gyümöclsöt ésvagy pl főtt gesztenyét és vagy belekockázok egy fél magas rosttartalmű fehérjeszeletet vgay egy fél tasak ízesítetlen tejsavó fehérjét- az édes reggeli a ritkább

dél és egy között ebédelek

valamilyen komplex szénhidrátforrást (bulgurt elég sokszor illetve durum tésztát, sült zöldségeket - ezek a leggyakrabbak) szoktam fehérjeforrással (leggyakrabban csirkemell, vagy hártyázott karaj vagy tenger gyümölcsei vagy hal) és néha pl kéksajtot eszem mellé, vagy friss paradicsomslátát, házi kovászolt céklát

du 4-5 körül még nem vgayok éhes de akkor szoktam enni uszonnát, igazából az óra alapján. ez vagy fehérjeszelet vagy gyümölcs mandulavajjal (esetleg cukormnetes mogyorókérmmel), vagy néha csak zöldséget és humuszt vagy cottage cheeset; vgay csak egy joghurtot gyümölccsel és vagy gesztenyével vagy fehérjés mug cake-t (nem tasakos, hanem magamnak keverem hogy tudjam mi van benne)

amikor nincs annyi időm csak bekapok egy almát meg egy karácsonyról maradt cukormentes zabból készült hókiflit vagy egy paleo mogyorókrémes szaloncukort

amúgy leggyakrabban ezután a ksi étkezés után szoktam rosszul lenni, 4 körül vagy a vacsi után fél órával, 8 körül


vacsi ugyanaz mint a reggeli, ritkán édes, leggyakrabban kenyér



visszanéztem az étkezési naplóm és ha nagyon akarok benne szabályszerűséget látni, akkor a cukortartalmú ételek után szkott ez a rosszullét lenni, pl mikor almát ettem joghurttal vagy mikor mondjuk házi sütit (tk, cm)

2022. jan. 9. 17:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Emésztéskor több vér áramlik a beleid felé, lehet, hogy ez a bajod, főleg, hogy említetted az alacsony vérnyomást.
2022. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Engem mikor vizsgáltak inzulinrezisztenciára, minden dokinak az volt az első kérdése, hogy rosszul vagyok e evés után?Amúgy igen, én se vagyok jól, ha olyat eszek.Az IR-eseknek nem kell egy tortát megenni, hogy elszálljon az inzulin és amikor az tolja le a cukrot, na akkor van az ember rosszul.
2022. jan. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért tartasz 1200 kcal-ás étrendet? Amellett szinte minden cukor forrás sokkolhatja a szervezeted. A gyümölcscukor pedig képes erre, hiába természetes.
2022. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem tartok 1200 kcalos étrendet

1350 kcalt eszem és azért, mert a BMR-om 1290, az alap égetésem meg 1550 sés ez közte van

2022. jan. 13. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!