Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj velem?

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

168cm körül vagyok és 83kg kb, 24éves lány

Tudom, hogy kövér vagyok tudom, hogy fogynom kéne mégis veszem a péksütit, a csipszet, csokit

Mi bajom van? Hisz nem tetszem magamnak és tènyleg kövér vagyok mègsem étkezek rendesen

Pár napig be tudom tartani aztán megint veszem a sok szarságot. Egyedül élek amúgy és én rendelkezem s fizetésem felett. Lehet ez is benne van a pakliban? Hogy nem szól bele semki és bármit megvehetek? Nem tudok már mire gondolni..



2022. jan. 22. 00:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a jó megoldás, de leírom a tapasztalataimat.


Mikor életmódváltásba kezdtem, le akartam adni pár kilót. Az edzőm étrendjét követtem, amiben konkrétan tiltólistán voltak ételek.. Hát, elég nehéz volt tartani.


Később rájöttem, hogy a kalóriaszámlálás az én sportom és így be tudtam iktatni csokikat, sütiket, amiket szeretek. Ennek az lett az eredménye, hogy jobban vágytam rájuk, mint amikor egy az egyben kiiktattam ezeket... :D


Szóval amivel most próbálkozom: a függőséget okozó magas kalóriatartalmú nasikat kiiktatom az étrendemből (ami nekem csak a csoki meg a karácsonyról maradt mézeskalács). Ritkán iszom kólát, ekkor a cukormentes verziót választom, mert tudom, hogy nem egészséges, de legalább kalóriamentes. Zsírszegény tejből tejeskávézom, teát iszom, ez már egy jó édességpótló számomra. Egyébként pedig itthon főzött ételeket fogyasztok, így tudom kontrollálni, hogy mi van bennük, viszonylag kalóriaszegények, így simán ehetem őket jóllakásig. Ha pedig már tele vagyok, akkor nem is kívánom annyira az édességeket.


Másik dolog, ami segít: nincs itthon üdítő, chips, péksüti. Csak csokik vannak, amiket ajándékba kaptam, ezeket eldugtam a szekrény mélyére. Sajna ha szem előtt vannak, akkor nagyobb a kísértés. Javaslom neked is, hogy legyen otthon mindig értelmes főtt kaja, a chipset és péksütit pedig hagyd a boltban. És ne menj éhesen vásárolni, mert én tipikusan akkor jártam úgy, hogy már hazafele ettem a bolti péksütiket.. :D


Az tényleg fontos, hogy legyen mindig egészséges variáció otthon. A péksüti azért is csábító, mert finom, könnyen hozzáférhető és nem kell vele dolgozni. Ha van kéznél egészséges alternatíva, akkor szerintem könnyebb kikerülni a péksütiket, chipseket.

2022. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: szerintem a tésztát sem kell kihagyni, mert pl 40 gram száraztésztából már kiadós adag étel készíthető. Annyi a trükk, hogy alacsony kalóriatartalmú hozzávalókkal kell variálni.


Például spagetti tészta, sütsz hozzá gombát, padlizsánt, öntesz rá paradicsomszószt és fűszerezed. Kis parmezánnal meg lehet szórni.


Vagy rakott káposzta lencsével, kölessel, kevés zsírszegény tejföllel. Ennek a nagy része káposzta lesz, pl egy 400 grammos adagban lesz 350-400 kalória.

2022. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kalóriát számolsz és kalóriadeficitbe kerülsz és ezáltal fogysz és látod az eredményt akkor motivált leszel.Nem kell elhagyni a kenyeret a tésztát meg amúgy semmit nem kellene elhagyni ha tudsz mértéket tartani bár gyanítom ,hogy a chips,csokival ez nem nagyon megy.De ne zárd ki azokat az ételeket amiket szeretsz és egyél csak olyan ételeket amiket egy fitness magazinba olvastál mert nem lesz fenntartható a diétád.Ha csak nem vagy gluténérzékeny nem kell elhagynod a kenyeret se a tésztát és alapvetően annyi külömbség nincs a tk és a sima kenyér között a tk egy picivel lassabban szívóik fel ezáltal kicsit tovább nem lesz éhségérzeted.
2022. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz se a zéró kólától, se a tésztától, se semmitől. Ha kalóriatöbbletben vagy, attól lesz bajod, mert hízni fogsz.

A zéró kóla legalább ízes, ha eddig cukrosat ittál, könnyebb a váltás, és megspórolsz egy csomó kalóriát. Nem kell mindenen egyszerre változtatni, mert nem fogod bírni. Próbálj persze több vizet inni, de tényleg semmi bajod nem lesz az édesítőszeres üdítőktől. Sokan félnek pl. az aszpartamtól, de a káros hatást “bizonyító” klinikai vizsgálatokban akkora dózist adtak a patkányoknak/egereknek, amit egy ember se fogyasztana életében, persze, hogy megbetegedtek tőle. Aztán jól lehetett használni (és még mindig használják) az eredményeket az emberek ijesztegetésére, mert úgyse néz senki utána. A méregnél a dózis a lényeg.

2022. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen mindenkinek a tanácsot! :)

Nemrég értem haza a futásból (14km) és utána még beugrottam a Pennybe ahol vettem sweet chili csirkeszárnyat (ehhez zöldséget párolok) vettem még zöldséget, gyümit, édesítőt, fagyasztott karfiolt (rakott karfiolt akarok majd)

futás után mit kéne ennem?

Hisz több mint 900 kalóriát égettem amit pótolni kell persze nem akarom telezabálni magam

Nem vagyok most olyan éhes ezért csak egy szelet vajas kenyeret ettem szalámival uborkával

nem a legjobb, igaz?:/ nemsoká majd sütöm a csirkeszárnyakat csak szusszanok picit

2022. jan. 22. 12:49
 16/25 anonim ***** válasza:
68%
Hát azért azt negnézném hogy ilyen testalkattal 14km-t futottál. De fogjuk rá hogy elhiszem. De akkor viszont nem értem ha ennyit futni van kitartásod hogy a bánatba nem tudsz normálisan étkezni és lefogyni?! Nem igazán függ össze, a futáshoz van akaraterő és kitartás de a többihez nincs?
2022. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Vajas kenyér szalámival teljesen jó futás után. Nem kell az összes elégetett kalóriát visszaenni (vagy adott esetben semennyit sem), mert úgysem égettél annyit, mint amennyit hiszel. Mondjuk 14 kilóméter futással simán, de akkor ezek szerint korábban rengeteget futottál, hogy így bírtad? Ez egy szuperhaladó futómennyiség, ha tényleg az egészet lefutottad. Még ha korábban futottál is ennyit, akkor sem kellene rögtön így fejest ugrani ebbe, mert sérülés lesz a vége.
2022. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Be ne tedd a lábad Pennybe, meg ilyen szupermarketekbe, hanem ha húst akarsz venni, akkor menj el piacokra, ahol kistermelők árulnak tanyasi húsokat,szalámikat.
2022. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem egyedül futok, egyik barátommal.

Szeptember elején kezdtük el együtt. Ő már régóta fut, tud motiválni. Az elején mindig megálltam, 2km sem ment.. mostanra jutottam el erre a szintre. Egyszer sem állunk meg és közben tudunk beszélgetni is, nem megyünk gyorsan és meg is szerettem a futást, pedig régen utáltam.

október 17.-én lett meg az 5km aminek nagyon örültem

[link]

Semmi okom nem lenne hazudni ezzel kapcsolatban..

És én sem értem ezt, hogy a futásban ennyire kitartó vagyok az étkezésben pedig kudarcot vallok..

2022. jan. 22. 13:16
 20/25 anonim ***** válasza:
De ez 5 km nem 14
2022. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!