Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Skinny fatből sportos alkat?

Skinny fatből sportos alkat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Skinny fat alkat vagyok, szinte semmi izom nincs rajtam. 171cm és 65 kg. Nemrég kezdtem el edzeni edzőteremben és heti 3 alkalommal kardiózok 30 percet. Emellet irodai munkát végzem, így egész nap ülök. Az lenne a kérdésem, hogy elég-e ennyi mozgás és mit mennyit kéne ennem úgy hogy fogyjak zsírból de kevés izom is épüljön? Azt mondják 1500 kalória körül kéne enni de kipróbáltam és annyival hízok. Pajzsmirigyem rendben van. Hogyan kéne neki állni? Ha az izom növelés miatt elkezdek többet enni még több zsír lenne rajtam és ezt nem akarom. Ha fogyok lemegy az a kevés izom. Szóval hogy kéne elkezdeni?

2022. febr. 3. 07:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Kis kcal deficit, normális étrenddel és sok fehérjével. Hogy mennyi kcal kell azt ki kell tapasztalni, pár hétig tartasz egy kcalt, utána megméred magad és ha nem csökkent a súlyod akkor kicsit még visszaveszel a kcalból. Én 3-6 hónapig tartanám a deficitet, használd ki, hogy kezdőként az izmaid mindenképp fejlődnek. A mozgás elég bár az edzésterved nem részletezted.
2022. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kb a súlytartó kalóriamennyiséget érdemes fogyasztani, vagy esetleg picit többet. A súlyodnak nem kell (nem is igazán lenne szabad) csökkenni, csak izmot felépíteni, az energiahiányt a raktározott zsírból fogja a szervezeted pótolni.

Általánosságban nem lehet kalóriakeretet megadni, mert egyrészt a paramétereid is számítanak, meg az egyéni szervezet is kisebb eltéréseket ad. Szerintem az 1500 kcal borzasztó kevés lenne, nekem 150 cm és 55 kilóval ennyi a súlytartásom, neked ez egyértelmüen nem lehet elég.

2022. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Fehérjedús táplálkozás, edzőteremben esetleg edzővel konzultálj, hogy milyen gyakorlatokat ajánl (ezt én nem tudom, alapból izmosabb alkat vagyok, sose kellett ilyesmit csinálnom). Lehet, hogy egy dietetikus is jól jönne.

Az, hogy a súlyod nem csökken, ne zavarjon, inkább a tükörnek, a ruháidnak és a mérőszalagnak higgy. Izomépítés mellett egészen biztosan zsír is fog égni, amiatt ne aggódj.

2022. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy az 1500 azért lehet nekem sok mert nagyon minimális izomzatom van és aktív életmódot sem élek.

#1 Alsó és felsőtest napokat szoktam tartani, utána 30p futás. Minden gyakorlatból 4 sorozat és 12 ismétlés súllyal.

Köszi a válaszokat! Csináltam képet a mostani állapotról, pár hét múlva újra csinálok!

2022. febr. 3. 08:53
 5/19 anonim ***** válasza:
12%

Egyszerűen ha nem vagy hajlandó megmozdulni, akkor enned sem kellene annyit, mintha minden nap kapálni járnál!

Szerintem esetedben kezdetnek már az is látványos eredményt hozna, ha kevesebbet ennél, vagy változtatnál a menüdön oly módon, hogy a nagyon hizlaló kajákat lecseréled kevésbé hizlalóra. Aztán ilyenek, hogy cukor mennyiségét csökkentsd mindenben, a napi kávédba is elég kevesebb...

Na és mindemellett ha nem is kezdesz aktív sportba, annyit tegyél meg, hogy ha pl autóval jársz, akkor azt felejtsd el, járj gyalog+tömegközlekedve vagy bringával! Tudod mi sokat számít?!!!!

Lift helyett lépcső... De ha tömegközlekedsz, akkor azt is lehet, hogy néha pár megállót legyalogolsz. Nem sok idő, nem sok terhelés, mégis számít!

És ha ezeket szokod, akkor majd hiányozni is fog ez a kis mozgás is, vagy épp igényled a még többet....


Amúgy meg nem veszed észre, hogy a napi otthoni teendők is nehézkesek ducin, mintha vékonyabb lennél???

Vagy világ életedben duci voltál és nincs emléked "sovány" korszakodból?

2022. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

"Az üzenet szövege:

Kedveském, te beteg vagy? 65 kg duci? Irány az elmeorvos!"


Ne privátban hápogjál!

Fent láthatod, 171 centihez 65 kg... Valahol 55-58 között lenne vékony, csinos, de max. 60... És azt írja full zsír... Még ha sportolna és izma is lenne.... De pont azt írja, hogy nincs, képzelheted milyen gömbölyű! Vagy hogy fogalmazzak? Már a duci is szitokszó? Nem írtam se dagadtat, se hájasat, de kövéret.... Tutujgathatod, hogy á nem duci, á nincs feleslege. ... De hisz maga is érzi, hogy van, csak ahogy írja is, kb nincs akaratereje tenni ellene.... Márpedig ha csak tutujgatod a nincs felesleged dumával, akkor nem is lesz akaratereje!

MOndj akkor szinonimát a ducira, és átírom, ígérem!


Visszatérve a 65 kilóra... Igen, amikor ebből izom alig-alig van, az térfogatban nagyobb, mint a 65 kilós, aki izmos....

Én pl minden tavasszal, amikor aktívabb bringázásba kezdek, olyan, mintha lefogynék, összemennék, a nadrágok bővek lesznek rám... Pedig súlyban 2-3 plusz kiló simán feljön, vagy épp változatlan marad a súlyom... Szóval magamból kiindulva is tudom, pedig rajtam nincsen jelentős felesleg, rosszabb korszakaimban is max +3-4.

2022. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Az izomépítéshez a helyedben a kardiót lecserélném szintén erőedzésre. Hadznos az a kardió csak nsm izmot építeni.

Neked ki kéne kísérletezni, hogy mennyi a súlytartási kalóriád és annxit enni, rnegeteg fehérjével. Az beválhat és így nem fogsz zsírt hízni. Ha arra beállt a szervezeted, utána fokozatosan lehet növelni az adagot

2022. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

Skinnyfat... Neked izmot kell felszedned elsősorban, tehát TÖMEGNÖVELÉS. 3000 kalóriát is bevihetsz. Törekedj a felesleges zsírok elkerülésére, a teljesértékű szénhidrátok bevitelére, és legfőképp a fehérjére.


Tehát napi ~5x étkezés, kalóriaszámlálás, illetve vannak kalkulátorok, ami kiszámítja neked a dolgokat. A makrókat legalább tartsd be!


Zsírégetés oldalát maximum május-júliusban érdemes csinálni, amíg strandszezon van. Ott jól kell kinézni 😎

Utána visszaállhatsz tömegnövelésre, és következő strandszezonig nyomathatod. Nagyon nehéz ám izmot felszedni, és zsírfelszedés nélkül nem tudod növelni az izmaidat. Ezért ez a folyamat, hogy te skinnyfatből egy formás alakot varázsolj, az több év. Utána meg szintén nem lehet leállni , mert fenn kell tartani a szintet.


Heti 3 edzés az kezdésnek jó, csak nem kardióznod kell. Tömegnövelésre állj át!

Egyszerűen be kell áldoznod a köztes időt. Normális, hogy a célod eléréséhez fel kell szedned egy kis zsírt. De minél több az izmod, annál több az energiafelhasználásod, annál gyorsabban le tudod adni a zsírt a szálkásítás során. Ezért kell mindig előbb az izomépítéssel kezdeni, és ezért kell szinte majdnem minden edzésnél fehérjetúlsúlyban lenned. Az izmok a legfontosabbak.

2022. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#5 #6 Mire föl ez a hangnem? Ki bántott téged ennyire? :)
2022. febr. 3. 10:19
 10/19 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm, megfogadom a tanácsokat!
2022. febr. 3. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!