Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtuk adni valami könnyed...

Tudtuk adni valami könnyed diétát ajánlani ill. könnyed edzéstervet? 81 kg-os vagyok. Min 10 kg-tól szeretnék megszabadulni. Nem szeretek koplalni és nem szeretnék semmiféle diétára rátérni (KETO és társai).

Figyelt kérdés

Rendes, alap étrendel szeretnék fogyni. Lehetséges ez? Hogy? Július 15-én esküvőre megyek, és nem szeretnék töltött galambként kinézni (167 cm vagyok és 81 kg). Suliba járok, ami leköti minden időm. Nincs annyi időm, hogy eljárjak kondiba. Esetleg tudok valami olyan étrendet adni, ami könnyedén előállítható és nem olyan drága, és még falun is elérhető?

(Legyetek szívesek ne bántó lenéző válaszokat adjatok. Ez fontos számomra. Köszönöm)



2022. febr. 7. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Duciforradalomra keress rá FBon, az ilyen, és működik.
2022. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Többet kell enned, olyan ennivalókat, amelyekben sok a víz, sőt étkezés előtt mindig igyál meg egy pohár vizet, amibe teszel egy evőkanál almaecetet. Majd a bácsi kiokosít, milyen praktikák léteznek ezen kívül: https://www.youtube.com/watch?v=EpRrD58Ah3Q
2022. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Én elkezdtem egy étrendet. Az alapelveit (sok zöldség, sok víz, kókuszolaj, kerülöm az édességeket és fehérlisztet) megjegyeztem. Most így étkezem, mert az étrend túl sok főzést igényelt számomra, de a recepteket felhasználom. Ha valami gyorsra vágyom, akkor saláta, főtt tojás, csirkemell vagy valamilyen magas fehérjetartalmú hús, sajt és ketchup. És csak fél adagokat eszem, amiket egyenletesen osztok el a napomban. Estére még szoktam olyat (ha kicsit éhes maradok), hogy fél banán, natúr joghurt, stevia, fahéj (vagy fehérjepor) és kis chia mag. Kicsit sem éhezem, sőt tegnap még egy kis szelet csokoládé tortát is megengedtem magamnak születésnap alkalmából. Előtte való nap pedig paprikás krumplit ettem egy fél tányérral. Igazából igyekszem minden nap legalább 2 étkezést egészségesen / alacsony kalóriatartalmú ételekből több mennyiséget enni, így nem maradok éhes. Előfordul a csalás, de belefér a kalóriakeretembe, mert fogyok. Nem számolom, mert nagyjából figyelek rá, hogy minden alacsony legyen. 2 hét alatt 2,5 kg-ot fogytam. Ha kedvem szottyan még rendelek egy kebabot is.

A mai napom például:

Reggeli: cukormentes jogobella joghurt, kávé

Ebéd: csirkemell, ketchup, reteksaláta, sütőben sült krumpli

Vacsora:maradék csirkemell (kb 400g-ot sütöttem reggel), saláta, főtt tojás, sajt

Nasira: cukormentes csokitorta pohárkrém, cukormentes ital, 1 deci vörösbor

Ez kevés igazából, minden napom változó. De ez mozgásszegény életmód mellett elmegy, ha sportolnék nyilván annyival többet ennék.

2022. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Simán csak egyél kevesebbet
2022. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nagyon szimpatikus a 3-as válaszoló hozzáállása szerintem! A mérekezést mikor szoktad megejteni? Neked előtte stabil volt a súlyod vagy volt ingadozás?

Kérdező! Táplálkozással kapcsolatban most próbálok jobban utána járni a témának, szóval abban nem tudok segíteni max.azt az alapszabályt tudnám elmondani, ahogy a fogyás bekövetkezik tehát a kalóriacsökkentés-égetés által... Viszont eredményes mozgásnak a Tabata jött be, még órák múlva is dolgozik a szervezeted és csak heti 3x pár perces intenzív mozgást kell elvégezned. Ez talán nevezhető "könnyed edzéstervnek".:)

2022. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

A fogyás maga az jalóriadeficit. Tehát nem kell semmi speckó kaja csak egy konyhai mérleg és egy applikáció pl kalóriabázis.

Ahhoh hogy könnyebb és egészségesebb legyen, ahhoz kell figxelni hogy nagyjából az okostányér szerint együnk (google)

2022. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Hát valamit azért csak csinálni kéne ha eredményt szeretnél,szóval vagy kevesebbet kéne enni, vagy magasabb fehérje és rosttartalmú ételeket, hogy kevesebb kalóriával jobban és hosszabban jól lakj, vagy mozogni....azért egy suli nem tölti ki minden időd ne haragudj...de nem feltétlen kell kondiba menni, napi séta is többszáz kaloriát égethet el. Igazából érdemes lejjebb vinni a receptjeid zsírtalmát, tehát a pörit csirkemellből főzni nem combból és szárnyből, nem nokedlivel enni hanem mondjuk rizzsel, enni némi zöldséget is mindig, párolt zöldésget köretként bevezetni, de elég ha leméred amit eszel és kalóriadeficitben vagy hosszútávon, annyi hogy jól válogasd meg mire megy el a napi kalóriád, mert nem mindegy hogy éhezel vagy sem, és ugyanabból a keretből mindkettőt ki lehet hozni.
2022. febr. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kalória deficit (ésszerű mértékben), mozgás és fehérje, hogy ne izomból fogyj hanem zsírból + türelem.


Ennyi. Ha ez megvan akkor a siker garantált, ha ez nincs meg, akkor meg tökmindegy milyen diétát követ az ember (keto, vegán, paleo és társai) , nem lesz eredmény.

2022. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!