Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nő a súlyom?

Miért nő a súlyom?

Figyelt kérdés

168cm vagyok, 16 éves lány. 46kg voltam, elkezdtem edzeni heti 3x 1,5 órát. Számolok minden kalóriát, nem megyek egy nap sem 1500 felé, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszek, napi 2,5-3liter vizet iszok. A mérleg mégis felfelé megy, ma 49 kg voltam. Teljesen kikészít, nemhiszem hogy +3kg izom lenne rajtam, 3 hónap edzés után.

A túl kevés energiabevitel vezethet vízvisszatartáshoz?



2022. márc. 16. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

3 kiló izlm ugyan nem ment fel, de valamennyi talán (ugye súlyzós edzéseket végzel? - ha nem, akkor erre még kevesebb az esély).

Viszont ha eddig nem nagyon csináltál semmit, akkor az izmaid legalábbis megteltek glikogénnel, ezért több vizet is tartasz vissza, ez simán lehet ekkora súly, nyugi ez semmiképp nem zsír, majd rendeződik.

Bakker most fogtam fel milyen magas vagy, még jó, hogy felfelé megy a mérkeg nyelve, mert egy katasztrófa lenne, ha lefelé indulna, légyszi tényleg szedj fel tényleg izmot, meg zsírt is, túl vékony vagy. Egyél többet, hogy legyen energiád edzeni meg élni, meg kamaszként fejlődni - később nagyon megbánod, ha most kárt okozol az egészségedben.

A túl kevés energiabevitel önmagában nem vezet vízvisszatartáshoz, több só meg több edzés viszont igen. De ez nem baj.

Hidd el több kajával és jó edzéssel jobban fogsz kinézni, mint most.

2022. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

És elégedett vagy a tükörben látottakkal?

Ne a kilókat nézd hanem az alakodat. Bizonyára zsír az nincs rajtad, így a problémád fejben keresendő.

2022. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert vegre a kis alultáplált tested kap tápanyagot és feltöltődik. De nem centikre, csak súlyra. Azt is észre kellett venned hogy energikusabb vagy, jobban érzed magad. Nem csak a kilokat kell nézni. Sőt, főleg nem azt
2022. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem a fogyás miatt kezdtél edzeni!

A magasságodhoz roppant alacsony a súlyod, ezért ne bánd a növekedést.

2022. márc. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert 168 centihez 46 kiló voltál.

Gondolom, most végre egészségesen eszel,mozogsz, odafigyelsz, így megindultál az egészséges tartomány felé. Rád fér.

2022. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Min vezeted a kalóriákat?

Egyáltalán miért akarsz fogyni?

Néztem neked BMI-t. 53-67 között lenne ideális a súlyod. Nagyon vékony vagy még így is.

Ha gondolod, segítek normál értéket számolni.

Jobban jársz,ha izmot akarsz építeni, mint sem fogyni. :)

2022. máj. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!