Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? 22/L

Mit tegyek? 22/L

Figyelt kérdés

Sziasztok. Segítsetek, kérlek, mert tanácstalan vagyok. 22 éves vagyok 160 cm és 108 kg (minden 2. héten szoktam méretkezni.) Novembertől kezdtem a diétát és az edzést, ekkor voltam 125 kg. Most jön a csavar. Heti 6x megyek terembe és minden nap ilyenkor 600-700 kalóriát égetek. Napi 700-800 kalóriát eszek (nem érzem éhesnek magam) és 3-4 liter vizet iszok. Tudom, hogy nagyon kevés ez a kalóriabevitel, de hirtelen megállt a fogyásom. Nem értem mi történhetett. Az elején többet ettem és kevesebbet is voltam terembe, mégis minden szuper volt, csak úgy mentek le a kg-ok, annyira boldog voltam... Mióta megállt ez az egész, azóta vittem le a bevitt kalóriák számát és azóta járok gyakrabban terembe. Mikor próbáltam többet enni és inni (mivel az elején alig volt meg a 2 liter naponta), akkor híztam.

Mit csináljak? Segítsetek, kérlek.



2022. márc. 22. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Te írod: kevés a kalória. Persze, hogy az elején ment le, mert rengeteg a felesleg. De sok víz és izom megy a levesbe, ha ilyen hülyén diétázol.

Minek mész 6x terembe? Regenerációról hallottál már?

Alapanyagcsere alá meg nem megyünk kalóriában, ez alapszabály.

2022. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

semmi gond előfordul az ilyen, nagyon szép eredményt értél el eddig:) növeld egy kicsit a kalóráit, ez tényleg kevés ennyi mozgás mellett, fogyás helyett lehet átállt a szervezeted raktározásra

illetve változatos gyakorlatokat végezz, ha eddig ugyanazokat csináltad, most próbálj ki valami mást, ez ilyenkor szokott segíteni hogy újra beinduljon fogyás

2022. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

erős becsléssel az alap alapanyagcseréd 1800 kcal körül van. ez alá tilos menni. pontosan ezért is állt meg a fogyásod, mert amit megeszel az iszonyat kevés. a szervezet egy ideig bírja, elkezd brutálisan éhezni. amikor rájön, hogy na tényleg nem kap több kaját, akkor lelassítja a működését, elvon energiát az agyműködéstől, szervektől stb amit lehet te észre se veszel de a tested nagyon is és az bizony sosem felejt.s szóval észrevette hogy rettentő kevés kalóriát kap és megpróbál ehhez igazodni. tehát ezután ennyi kalória is "elég lesz neki" és ez a kalória pont arra elég, hogy tartsd a súlyodat.


szóval nagy hüyleséget csináltál és főleg ekkora túslúllyal neked hosszútávú eredmény kéne.


amit írsz hogy több kalóriával fogytál pont azért van mert lementél egy határ alá amire nem szabad. és utána már hiába emeled, a tested össze van zavarodva. egy ileyn anyagcserezavarból idő felépülni, azt türelmesen ki kell várni


(rákereshetsz a reverse dieting fogalmára is)



amit csinálj:


- fokozatosan minden nap 50 kalóriával növeld a beviteled kb 1700ig. ha elérted, tartsd 2 hétig. (ez idő alatt egyáltlaán ne állj mérlegre. egyrészt mert az elején látszólag hízni fogsz, több kajától nagyobb vízvisszatartás stb - dez nem tartós!!) + ebben az időben csökkentsd az edzést, mert az is energiát von el


- ha ez megvan, utána mérd meg magad és kezdd el kikísérletezni, hogy hol a fogyási kalóriád (én 155 centi 80 kilóval pl 1700 kcalon fogytam, tehát neked tuti több, kb 1900 körül lehet), mehet az edzés is


- utána hosszútávon, sokáig tartsd ezt a kalóriát


és midnkeözben mehet persze az edzés



ha majd a tested érzi hogy kap elég kaját és nem kell raktározni akkor szépen elkezdesz fogyni, de hát az alapszabály, hogy alap alapanyagcsere (BMR) alá nem megyünk. pont amiatt ami veled történt. és legyél hálás az Úristennek hogy nagyobb bjaod nem lett


(én 1200 kcalt ettem és már attól is két hónap alatt olyan vérnyomásproblémám, ájulások, végtagzsibbadások lettek hogy a sokadik orvos jött csak rá, hogy mind a túl kevés kalóriától van. nem volt egyszerű sem fizikailag, sem lelkileg de felmentem a korábban írt 1700ra az edzőm és a dietetikusom javaslatára. pár hónapon belül megindult a fogáys és enyhültek a problémáim)



2022. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Menj el a háziorvosodhoz, kérj endokrinológushoz beutalót.

A kalóriabeviteled legyen 1700kcal, a terembe elég a heti 3 alkalom, a többi napokon sétálj egy órát.

2022. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Kinyírod magad, tesó 😀 Egyél, mert szakadt leszel. Orbánisztiába nem divat szakadtnak lenni, hisz mindenki jólakott 😀
2022. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Napi 600-700 kalória? Már bocsánat, de te nem vagy normális, ez maximum éhenhalásra elég. Egy szimpla tábla milkacsoki több, mint 500 kalóra.

Heti 6 edzés is teljesen fölösleges neked, nem vagy te élsportoló hogy ennyiszer kelljen a terembe lenned. Heti 3, maximum 4 bőven tökéletes lenne ha valóban ennyire elszánt vagy.

Ekkora túlsúlynál az elsődleges szempont az étkezésen van, és nem a mozgáson, az izületeid fogják menni...

Mielőbb egyeztess egy szakemberrel aki személyre szabott étrendet ad neked, és kitartást, mert eddig szép amit elértél.

2022. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Lapozz le és írd be a tömeged, és a fölös kalóriát. Szerintem számodra az a megoldás ha túlteljesíted egy kicsit magad. Égess el napi 1200-1500 kalóriát futópadon futással és sétával. Ne gondold azt hogy egyszerű! Ez egy nehéz dolog, és ne próbálj kibúvót találni. Az eredmény majd felül fogja múlni minden elvárásodat ha így cselekszel. Koplalással is lehet fogyni, csak erősnek kell lenni és eléggé tartani magad az ellenállás szabályához. Én pl. koplalással fogytam le teljesen.


[link]

2022. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Humor Herold ***** válasza:
100%
Hát azért elég érdekes amit írtál.Csak a teremben az edzésekkel 600-700kcal égetsz el? És erre fel 700-800kcalt eszel egy nap? Kicsit abszurd már ne is haragudj.Egyrészt egy intenzív órás súlyzós edzéssel is max. 300-400kcal-alt használ fel az ember.A súlyfeleslegeddel nehezen tudom elképzelni hogy 600kcal elégess..összeesnél kb. Főleg 700kcal étkezés mellett. Ami csak azért is érdekes,mert az ember az alapvető tevékenységekkel is használ el kalóriát.De gondolom akkor te az evésen és az edzésen kívül csak zombi mód ülsz,fekszel és csak nézel ki a fejedből?!Más különben már nem élnél, mert a szervezeted felmondta volna már a szolgálatot, ugyanis nem fedezed a 7-800kcal al a napi alapvető szükséges kalóriát sem a szervezeted fenntartásához.Pontosabban mivel van tartalékod a súlyfelesleg által, így abból fedezi.Ami viszont nem jó.Mert táplálnod kell egy diétán belül is a szervezeted. Egyél 3 szor annyit.Még az is a kalóriaszükségleted alatt lesz.
2022. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Tegyük fel, hogy elhiszem, hogy egy súlyosan elhízott ember megeszi egy csecsemő napi kalóriaszükségletét és annyira jóllakik tőle, hogy lenyom egy legalább egy óras magas intenzitású edzést....

Pontosan ezért nem szabad koplalni. Valószínűleg többet eszel, mint gondolod, és kevesebbet égetsz, mert már a mentő vitt volna el. De attól még gondolom éhezel. A szervezeted meg adaptálódik hozzá, egyre kevesebb energiával tartja fenn magát. Aztán majd jön a hajhullás, hormonális és koncentrációs problémák. Sürgősen kezdj el szerintem fordított diétázni és menj el orvoshoz, mert ha valóban így élsz, az szó szerint önpusztítás.

2022. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Erősen kétlem hogy 6-700 kalóriát elégetnél.
2022. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!