Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Utolsó 10 kg leadása?

Utolsó 10 kg leadása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 172 cm vagyok és 71 kg. (Lány) Eddig már 12 kilót sikerült ledobnom, viszont innen már nem igazán mozdul a mérleg, motiválatlan vagyok és folyton éhes. (1700 kalóriát ettem eddig, mellette sportoltam).

Szóval hogyan tudnám az utolsó kilókat is leadni, ha úgy érzem több nem akar lemenni? Ennél kevesebbet már nem tudok enni, mert ezt is kezdem kevésnek érezni. Többet sem tudok mozogni, heti 4-5 alkalommal 400 kalória körül használok fel 1 edzésen. Illetve ahova csak lehet gyalog járok.



2022. ápr. 22. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit lejjebb a kalória (1600) és az eddigi szokások megbolygatása

Pl milyen a makrotápanyag arányod? Az is lehet hogy túl sok a zsír told le 25 energiaszázalékra (kcalkeret/9.3/4 ), fehérje legyen meg kilónként 1.5 gramm (nálad itt 105 gr), maradék komplex ch.

Ne ugyanakkora étkezéseket egyél, hanem kozepes reggeli, nagy ebed, reggelinel picit kisebb vacsi és ahol letelik a 3 foetkezes kozott 5-6 ora ott plusz egy kicis uzsonna/tizorai

Egyél tobb rostot, sok huvelyest, váltogasd a fehérjeforrádokat (túró, sovány sajt, szárnyas, karaj, tojás)

2022. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Pedig ennyi a titok: vagy többet edzel (intenzívebben), vagy kevesebbet eszel.
2022. ápr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

A jwlenlegi kalóriád a súlytartási kereted. (11.4×71 +476)*1.2 = 1671

(30 év alatti nő)

Vagy egyélt kevesebbet vagy sportolj töwbbet, de azért nem fogysz tovább, mert ez nagyobb súlyhoz elég deficit volt, de már nem az.

Ha kevésnek érzed akkor a minőséget változtasd, teljes kiorlesu gabonák,sok zöldség, rostok, álgabonák, zab stb

(És gondolj rám, aki csak 153 cm és a kcalkerete súlytartáshoz 1550, fogyáshoz 1350, mindez heti 2 edzés mellett)

2022. ápr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A makrokra is figyelek egyébként, a fehérje 95-105g közt szokott lenni.

Köszi a válaszokat, hasznos volt :)

2022. ápr. 22. 07:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet enni, annak nincs sok értelme ha már most kevésnek érzed ( amit teljesen megértek mert az is), úgyse fogod tudni megtartani, feladod és visszahízol.

Vagy ne erőltesd tovább és barátkozz meg ezzel, vagy próbálj még többet mozogni, vagy a tápanyag arányokon változtass.

Nem tudom milyenek a makróid. Én pl 175cm vagyok, egészen 67 kilóig le tudtam menni úgy, hogy szénhidrátszegény ( napi 80-90g ch) étrenden élek 3 éve , és heti 10 órát sportolok. Elég nagy súlyról indultam.

Nekem megállt teljesen már a fogyás, de nem erőltetem tovább mert tudom, hogy ennél kevesebb kaja nekem már éhezős lenne és én azt nem bírom, csak falási rohamok lennének belőle, hosszútávon meg visszahízás. Mozogni sincs kedvem ennél többet, meg energiám se, úgyhogy én a magam részéről kimaxoltam, elértem a teljesítőképességem határait. Nem görcsölök rá arra a max pár kilóra amit elképzeltem, hogy még lemegy.

2022. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 172 cm-hez nem kell 61 kilónak lenned, főleg, ha nem olyan az alkatod/hormonháztartásod stb. Én 162 cm vagyok és 58 kilónál megálltam. Kifejezetten körte alkat vagyok, ez sosem fog megváltozni. Mindenkin máshogy oszlik el a súly. Családom nőtagjait elnézem, vagy ilyenek mint én, vagy 170-180 centisek és 60-70 kilósak én a rosszabb géneket kaptam. Ha edzek jó formas vagyok mindenhol és ez elég. Nem a kilókon múlik
2022. ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!