Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha megemberelem magam mikorra...

Ha megemberelem magam mikorra tudok leadni 10-15kg?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, 168cm körül és 81-82kg között mozgok

Undorító a nagy hasam, seggem viszont imádok enni sajnos főleg amikor leülök a gép elé filmet nézni pl

ma is megittam két energiaitalt, egy dobozos kávét, rendeltem egy adag brassóit és egy adag szezámmagos csirkemellet /két nagy szelet/ sültkrumplival és ezt mind meg is ettem... Visszagondolva már bánom mert hagyni akartam holnapra is

És még vagy 5 darab zabkeksz is bement

olyan is van hogy csak úgy átmegyek a boltba lista nélkül mert nem kell semmi de mégis veszek kávét, csokit ilyen kis szarokat amik üres kalóriák

próbálkoztam a kalóriszámolgatással is /1600 kéne ennem elvileg/ egy hétig ment kb aztán abbahagytam, nem volt hozzá kedvem meg hogy mindent lemérjek, van amikor el is felejtettem

le tudnék azért fogyni szerintetek? ha odafigyelek és tényleg ráveszem magam



2022. ápr. 23. 23:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Majd ha tenyleg akarsz, lefogysz. Mi nem tudunk helyetted, se akaraterőt adni, se nem zabálni.
2022. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Utána kell járni a dolgoknak és akár egy hétre előre kitalálni a menüt. Készítesz bevásárló listát és csak azt veszed meg, amit felírtál.


Vidd fel kalóriabázisba minden reggel az aznapi étkezéseket előre, nekem ez vált be. így szépen szét tudod osztani az aznapi kalóriakereted az étkezések között és amikor kajálásra kerül a sor, akkor már tudod, hogy mit kell kivenned a hűtőből. Ráteszed a tényéred a mérlegre, megnézed, kalóriabázisban hány grammot kell kiszedned, kiszeded és megeszed. Nem nagy kunszt, csak előre kell tervezni. Akár még a zabkeksz is beleeférhet így.


1600 kalóriával pedig éhezned sem kell, jókat lehet ekkora keretből enni. Például sültkrumpli is simán mehet, csak neked kell otthon megsütni sütőben, kevés olajjal meglocsolva, befűszerezve.

2022. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Ne vonj meg magadtól semmit. Mindent lehet enni diéta alatt is, csak mértékkel.:) Szerintem neked kevés az 1600 kalória, kezdésnek egyél 1800-at és mozogj mellette, majd ha lentebb ment a súlyod csökkentheted 1600-ra.

Nekem nagyon sokat segítenek instagramon/tiktokon a fitnesz oldalak (nem a felhypeolt hirdetőtábla influencerek, hanem akik tényleg hiteles információval szolgálnak).

Nézegess fogyás előtte/utána képeket.

Ha úgy érzed nagyon megennél valami édességet, akkor állj fel és menj ki sétálni.

Nekem sokat segítettek a gumi vitaminok (kellemeset a hasznossal :D) mert nagyon elveszik az édesség utáni vágyat.

Én a helyedben elhagynám az energiaitalt és a dobozos kávét. Tudom hogy nehéz, de ezek üres kalóriák. Inkább csinálj magadnak otthon kávét egy kis tejjel.

2022. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha megembereled magad, akkor 10-15 hét. Heti 1 kg megfelelő deficittel és mozgással teljesen reális. Viszont a leírtak alapján inkább évek, mire eljutsz a tényleges elhatározásig.

Egyébként meg nem kellene mindent azonnal akarni. Ugyan több időbe telik úgy, viszont ha ennyire nincs önkontrollod, legalább lesz hatása, nem úgy mint annak, amit most csinálsz. Egy-két dolgot elkezdesz kiiktatni, pl a nasikat, egyre ritkábban eszel ilyeneket, a főétkezéseidet kiegyensúlyozott egészséges ételekből viszed be, és többet mozogsz. Vannak ingyenes otthoni edzés programok, kezdetnek tök jók, de ha csak egy napi lépésszámot tűzöl ki, amit hetente picit emelsz, az is több, mint a semmi. Így lehet fél évbe telik, de még mindig gyorsabb folyamat, mint nem csinálni semmit. Amúgy nem kerget senki, ráérsz a fogyással lassan is haladni, csak legyen.

2022. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

14: az a baj ezzel a lassankénti változtatással, hogy túl lassan hoz eredményt. Az ideális módszer szerintem az, ami max 2 hét alatt hoz legalább egy kilót, mert két hétig kitart a kezdeti lendület, utána meg már motiválnak az eredmények. Ha egy hónapig semmi sem történik, akkor visszakúsznak a régi rossz szokások.


Ezzel persze nem mondom, hogy mindent azonnal kell, csak azt, hogy a nagyon apró lépések inkább kontraproduktívak. Nekem amúgy könnyebb volt tartani magam a semmi nassolás elvhez, mint a “kevesebbet”hez.

2022. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, hasznos válaszokat írtatok!☺️

mozgással nincs gondom, ma délelőtt 10 órakor mentem el futni (8km) utána még plank és hasgyakorlatot is beiktattam. (plank nehezen ment sajnos) aztán beugrottam a boltba

az előbb ettem elsőnek a mai nap (futás előtt soha nem eszek mert akkor nem bírom) két tükörtojás és két db mini kolbász egy szelet barna kenyérrel (folyósan szeretem a sárgáját és kenyérrel lehet a legjobban kitörölni a tányárból)

a drlután folyamán szerintem csirkemell lesz kuszkusszal vagy rizzsel, van párolt zöldség is

2022. ápr. 24. 12:05
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez a saját egyéni anyagcserédtől függ, és hogy mennyire vagy elkötelezett az életmódváltás felé.

Ha elég szarul érzed magad, akkor majd vàltoztatsz, fejben még valószínű nem tartasz ott. Más viszont helyetted nem tud életmódot vàltani.

Ezek nem üres szavak. Tapasztalatból írom őket. Kórosan elhízott kajafüggő voltam, 3 évig vért izzadtam azért, hogy lefogyjak, és leszokjak a régi rossz beidegződèsekről. Mára már egészséges súlyt tartok, ugyanazzal a diétával amivel fogytam, és sokat sportolok.

2022. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#15 nyilván az olyan lassú változás, aminek 0 eredménye van, az nem változás. Ebben egyetértek. De ha hirtelen mindent akar az ember, akkor tuti, hogy falási roham lesz a vége 1-2 héten belül, amikor magába tol annyi kalóriát, amennyi a deficit lett volna. Így pedig ez szintén 0,a megoldás a kettő között van a legtöbbeknek. Persze, egy-két kivétel van, akiknek a gyors, full éles váltás jön be, de a leírás alapján ez nem a kérdező.

Én anno a chipsszel voltam úgy, hogy minden nap képes voltam zabálni, akár több zacskóval is. Na, nekem az egyből teljes leállás akkor se ment volna, ha vernek miatta. Heti 2 zacskó lett a limit, ha olyan kedvem volt, akkor egy nap alatt be is toltam. Eközben más, egészséges szokásokat kezdtem kialakítani, és igazából fogalmam sincs, mikor hagytam el teljesen, mert az nem elhatározás volt, hogy akkor mostantól semmi, hanem egyszerűen elfelejtettem, nem foglalkoztatott tovább. És ennek már 4 éve szerintem. Most már csak nagyon ritkán, társaságban eszem ilyesmit, akkor is csak moderáltan. Ha egyből nullára akartam volna csökkenteni, szerintem még mindig vásárolnám titokban.

2022. ápr. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
18: igen, ebben igazad van, hogy lehet, hogy a kérdező nem az az élesváltós típus. Nekem sajnos csak az vált be, meg a sokkterápia, hogy szembesítettem magam, mekkora is vagyok pontosan. És akkor abban is egyetértünk, hogy legalább akkora változás kell, aminek van eredménye.
2022. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 NTBS ***** válasza:
6-9 hónap és nem megy tönkre a szervezeted.
2022. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!