Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha még növésben vagyok és...

Ha még növésben vagyok és elkezdek edzeni és diétázni, akkor nem növök meg annyira, mint alapjáraton nőhettem volna diéta nélkül?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm momdta, hogy úgymond "megvonom" a táplálékot magamtol és lelassul, vagy megáll a növésem.

2022. ápr. 25. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy áll meg, a magasság genetikai kérdés. Csak a súlyod változik. Koplalni ettől függetlenül nem szabad.
2022. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Szabad edzeni és diétázni, de ésszel. Szóval a diéta nem egyenlő a koplalással. Nyilván kortól függetlenül drasztikus fogyókúrákba belekezdeni nem szabad. Viszont ha egészségesen csinálod, akkor nyugodtan edz és fogyjál, csak tényleg, sokan hajlamosak átesni a ló túloldalára, mikor sokat edzenek, és alig esznek, vagy csak szimplán alig esznek.
2022. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Az a diétától függ. Ha ész nélkül, koplalással, akkor igaz. Ráadásul, ha lány vagy, akár meddőséget is okozhat.

Viszont ha túlsúlyos vagy, úgyis lehet fogyni, hogy csak a felesleges ételeket vonod meg magadtól, a szükséges tápanyagokat megkapja a szervezet. Szóval csak okosan kell csinálni, az a lényeg. Tehát ha mindenféle péksüteményeken élsz, sok üres kalóriát eszel (chips, üdítőitalok, édesség), és egész nap a gép előtt tespedsz, akkor ha elkezdesz mozogni, és úgy alakítod az étrendedet, hogy kb napi 500 kcal deficitben legyél, és ez többnyire "tiszta" ételekből áll, hús, zöldségek, emellett nem eszel gyors felszívódású szénhidrátokat, és odafigyelsz a bevitt fehérje mennyiségére is, akkor nem fogsz visszamaradni a fejlődésben, hanem egészséges keretek között fogsz fogyni.

2022. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!