Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Nagyon elkeser...

Mi lehet a baj? Nagyon elkeserít, hogy nem fogyok!

Figyelt kérdés

178 cm 27 éves nő vagyok. 2 hónapja kezdtem diétába, járok edzeni is, heti 3 kardió és 1 súlyzós edzést csinálok.

A kezdősúlyom 110 kg, most 105 kg vagyok. Nagyon zavar, hogy mindent megteszek!

A tegnapi napom így nézett ki (és a többi is hasonló)

Reggeli: 1 zsömle körözöttel, 80 gramm sonka, pici camamberttel, 1 paprikával

Tízórai: 1 alma

Ebéd: 1 egész sült csirkecomb (nyersen 230 gramm) saját zsírjában sülve 35 gramm (nyersen mérve) rizzsel. Hozzá 100 gramm csalamádé.

Uzsonna: 1 banán

Utána edzés, majd 1 adag fehérjeturmix

Vacsora: 3 tojás, 5 gramm zsíron sütve, 1 zsemle, zöldségek

Napi átlagosan 1600-1700 kcalt eszem.


Napi 3 kávét iszom édesítővel és pici tejjel, mellette minimum 3 liter víz.


Még korábban voltam dokinál és nincs hormon problémám, csak lassú anyagcserém.


2022. máj. 6. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Havi 3 kilónál nem is kellene többet fogyni. Ha nincs meg ez az ütem, óvatosan csökkentsd a bevitt kalóriát (mondjuk napi 1500-ra), vagy iktass be a hetedbe még 1-2 edzést! De én azt mondom, inkább fogyj lassabban, de fenntarthatóan, mint gyorsan, ami olyan kellemetlen lehet, hogy egy idő után belebuksz.
2022. máj. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
De írtad, hogy most 105 kg vagy, és 110 kg-ról indultál. Ez 5 kg fogyás. Ezzel a 2 hónap alatt 5 kg fogyással nincs semmi baj. Csökkenthetsz egy picit a kalórián, de az eddigi eredményed sem rossz.
2022. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azért kicsit számítottam arra, hogy az elején lemegy pár kg víz és utána egy darabig lemehet heti fél-1 kg.

A BMR-em 1600 körül van, szabad az alá mennem?

2022. máj. 6. 12:35
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

Most majdnem írtam az egyesnek, hogy havi 3 kg milyen sok, nem egészséges, aztán rájöttem, hogy hetire gondoltam. :')

De jól írja.

2022. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Ne menj BMR alá.


A zsemlét cseréld le purpur kenyérre vagy tk zsemlére.

A gyümölcs mellé egyél pár szem magot(mandula, kesudió ilyesmi), lassítja a cukor felszívódását.


Amúgy szerintem rendben van ez az étrend.


Én is 110 kilórólindultam, kitartás.

2022. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
2hónap/ 5kg fogyás az egy jó arány. Bár nem tudom hogy nem halsz éhen ennyi energiabevitel mellett.
2022. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nagyon le akarok már fogyni és nem érzem kevésnek
2022. máj. 6. 13:25
 8/22 A kérdező kommentje:
Ki pontozta le az összes választ és miért? Esetleg ő is hozzá tudna szólni?
2022. máj. 6. 13:34
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Edzés miatt is lehet több a súly:

- ideiglenesen (ennek nem tudom a pontos okát)

- vagy izmot építettél

2022. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

9-es jót ír, érdemes ilyenkor mérni, hogy hány centi megy le innen-onnan. Nem tudom, hogy egy női edzésterv milyen, én (férfi) hetente 3x jártam súlyzós edzésre, aminek a végén volt 20-30 perc kardió. Nagyon lassan indult be a fogyás, viszont még akkor is tartott, amikor abba kellett hagynom az edzést és csak diétáztam.


Ahogy írták, a 2 hónap alatt 5 kg azért elég jó. Ez azt mutatja, hogy haladsz. A tízórait meg az uzsonnát nem annyira értem. (bár lehet, hogy valamit én nem tudok) Amikor én diétáztam edzés mellé, mindegyik étkezés teljes étkezés (csirke-rizs) volt.


Ami meg talán a legfontosabb, hogy szeresd azt a mozgásformát, amit csinálsz. Ha a kilókon stresszelsz, rányomhatja a bélyegét az egészre. Érdemes olyan mozgásformát találni, amit szívesen csinálsz hosszú távon, ha meg is akarod tartani az elért eredményt.

2022. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!