Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Nagyon elkeser...

Mi lehet a baj? Nagyon elkeserít, hogy nem fogyok!

Figyelt kérdés

178 cm 27 éves nő vagyok. 2 hónapja kezdtem diétába, járok edzeni is, heti 3 kardió és 1 súlyzós edzést csinálok.

A kezdősúlyom 110 kg, most 105 kg vagyok. Nagyon zavar, hogy mindent megteszek!

A tegnapi napom így nézett ki (és a többi is hasonló)

Reggeli: 1 zsömle körözöttel, 80 gramm sonka, pici camamberttel, 1 paprikával

Tízórai: 1 alma

Ebéd: 1 egész sült csirkecomb (nyersen 230 gramm) saját zsírjában sülve 35 gramm (nyersen mérve) rizzsel. Hozzá 100 gramm csalamádé.

Uzsonna: 1 banán

Utána edzés, majd 1 adag fehérjeturmix

Vacsora: 3 tojás, 5 gramm zsíron sütve, 1 zsemle, zöldségek

Napi átlagosan 1600-1700 kcalt eszem.


Napi 3 kávét iszom édesítővel és pici tejjel, mellette minimum 3 liter víz.


Még korábban voltam dokinál és nincs hormon problémám, csak lassú anyagcserém.


2022. máj. 6. 11:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%

Az egyértelmű, hogy kevés kalóriát eszel, de miért ilyen zsírosan? Körözött helyett hummusz, sajtot is kerülni, nem zsírban sütni, és vacsorára 3 tojás? Hát ömm... több zöldség-gyümölcs, kevesebb zsíros étel. Több rost, hüvelyes, teljes értékű gabona... Az anyagcseréd ilyen kevés kalória és térfogat mellett nem fog gyorsulni, így nem lesz gyors a fogyás sem. Inkább egyél többet alacsony kalóriasűrűségű ételekből (zöldség-gyümölcs).

Csirkecomb helyett is lehet csirkemell, vagy legalább a bőrét ne edd meg és ne süsd zsírban, tojás helyett is inkább mondjuk lazac. Nem is értem, hogy nem vagy folyton éhes, ha ennyi zsírt eszel és ilyen kevés térfogatot, nagyjából mindig üres lehet a gyomrod.

2022. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

34kgot fogytam, 106-ról 72-re. Ez az "elején lemegy a víz" és hasonlók nálam nem mutatkoztak be. Vagyis biztos történt ilyen, de kg-ban nem volt változás.

Már az elejétől kezdve tartottam a -1kg-ot hetente, soha nem volt olyan, hogy víz miatt több ment volna le az elején. Embere válogatja.

2022. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy reális célkitűzéseid, elvárásaid legyenek magaddal szemben. Szerintem itt van az első hiba. Túl nagy eredményt vársz el rövid időn belül, ami azért veszélyes, mert a kezdeti lelkesedés esetleg elveszik, és visszahízol. A jojóeffektus egyik fő oka ez, ill. a hirtelen drasztikus változás. A szervezetet mindenhez fokozatosan kell hozzászoktatni.


Másik. Menj dietetikushoz, csináltass teljes laborvizsgálatot, beleértve TSH-t is! Lehet, hogy valami betegség is rásegít a túlsúlyra, pl. pajzsmirigy vagy cukorbetegség. Szóval kérd meg a körzetit a teljes laborra, és emeld ki, hogy TSH-t is, mert rosszul alszol, túlsúlyos vagy, hullik a hajad, depressziós vagy stb. és pajzsmirigy problémára gyanakszol. Ez egy kicsit drága vizsgálat, alapból nem szeretik felírni, ezért kell külön kérni. A lényeg, hogy ki kell zárni a betegségeket, ill. ha vannak, alapból azokat is kell kezelni.


Csak vizet ill. cukormentes teát igyál, semmi üdítőt!

Édesítőszert is érdemes kerülni, az is hizlal, ill. étvágygerjesztő. Tipp: ha kevésbé eszik sósan, akkor az édes ízt is kevésbé kívánja az ember.


A vizet ne sajnáld a szervezetedtől, igyál sokat. Gondold át a célodat: alacsony súly, vagy egészséges szervezet, aminek persze része az alacsonyabb súly is?

Hű de karcsú ezen a nyáron nem leszel valószínűleg, de ez ne okozzon csalódást. Örülj annak, hogy sokat teszel az egészségedért, és javítsa ez az önbecsülésed. És ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak, mit gondolhatnak, ne parázz a strandon. nem gond az, ha egy kis gátlást, szorongást is letörsz magadról, ha feszegeted a komfortzónádat ilyen téren is. Gondolj bele, elmész az uszodába, vagy strandra, a kutya nem ismer, mitől félsz? Az is segít fogyni. Szóval élj minél teljesebb, aktív életet, és érezd jól magad!

2022. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ja, és legyél kitartó akkor is, ha éppen stagnálások lesznek, ill. talán egy kis visszaesés. Akkor se keseredj el, hanem folytasd!

Esetleg készíts egy grafikont a súlyodról és a méretekről a kezdetektől fogva és lehet, hogy ez hosszútávon ösztönözni fog, hiszen jól látod a változást, illusztrálod, hogyan közeledsz a célhoz.

2022. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jól haladsz , de én is az átvariálnám a makrókat . Túl sok a zsír nem? Tojást és sajtot csak minimálisat kellene enni. Igaza van a 12esnek, ha ezeket elhagyod , lecseréled másra , térfogatra többet ehetsz.
2022. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11-esre gondoltam….
2022. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Napi 70 gramm zsírra jön ki a bevitel, ami tényleg nagyon sok :(

Megnéztem és nem gondoltam volna, hogy ennyi, leviszem 50-re.

2022. máj. 8. 09:42
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem rád vonatkozik, mert te gondolom, nem viszonylag tudatosabban csinálod, de a majonézt sokan nem engedik el, pedig az is tele van olajjal.


Viszont tényleg menj el orvoshoz kivizsgálásra, ezt minden túlsúlyos embernek javaslom, mert lehetnek alapproblémák is rásegítenek vagy egyenes okai az elhízásnak. Ill. vannak gyógyszerek is, amiktől hízik az ember.

2022. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem a majonézt, de borzalmas hogy 100 grammban majdnem 800 kcal van. Mustárt szoktam néha enni a reggelihez kb 1 teáskanálnyit.

Köszönöm, mindenképp megyek orvoshoz, nem árt képben lenni, ha valami baj van.

2022. máj. 8. 10:18
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Bmr alá SOHA ne menj!

Minddnt szuperül csinálsz. Lehet olvasgatni mások történetét inspirációnak, de sose hasonlítsd magad. Mindig csak saját magunkhoz hasonlítunk. Más a genetika, hormonok, stressz, alvás stb. Szépwn csinálj mindent ugyanígy, eddig szuper. Hajrá!

(Nekem 2.5 másnak 1 év leadni 32kgt. Igen, az irigység nagy úr, de kitartittam és nem 2020 nem is 2021 de 2022 nyarán már pont úgy fogok kinézni ahogy én szeretnék)

2022. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!