Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 178cm-hez 65kg milyennek számít?

178cm-hez 65kg milyennek számít?

Figyelt kérdés
Naponta 2 órát edzek, kivéve hétvégén, de kövérnek érzem magam sokszor.

2022. máj. 18. 10:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kövér. Ez teljesen jó testsúly, még talán kicsit inkább vékonyabb is vagy.
2022. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
13%
Már bocs, de férfiként rohadt kevés a 65 kg. Amúgy fura, hogy itt az emberek egy ugyanilyen magas nőre 70 kilósan is azt mondanák, hogy vékony, 80 kilódan normális. De egy majdnem 180 centis férfinál normális a 65 kg? 😄
2022. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Sztem nem vagyok vékony. Nem is tűnök vékonynak. Sokan dicsérik az alakom, csak én látom magam kövérnek.


A körülöttem lévő emberek vannak elhízva. Nagyon ritkán látok normális alakú embert.


Hiába van az embernek normális testsúlya, ha lötyög a húsa...

Magyarul nem feszes a teste.


Mindenkinek edzenie kéne napi 1 órát intenzíven, aki megteheti.


Egy nőnek nem kéne 60kg-nál többet nyomnia. Egy férfinek meg 80-nál.

(Átlagrol beszelek)

2022. máj. 18. 20:43
 14/23 anonim ***** válasza:
21%
Nőnek normális, férfinak sovány
2022. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
31%

" egy nőnek nem kéne 60kg- nál többet nyomnia , férfinak meg 80- nál"

😂😂😂 Nincs átlag, ez minden esetben az egyén magasságától függ.

A hasonló hozzáállások miatt mint a tied, van annyi nőnek testképzavara, hogy hogy is kellene kinézni, milyen súlyúnak kellene lenni. Ezeket a tévképzeteket tényekkènt terjeszteni nagyon káros, ha arra fogékonyabb személy olvassa. Szóval csak óvatosan.


Nem , nem kéne max 60 kilónak lenni senkinek csak mert nő, vagy 80- nak mert férfi. Ez nem ilyen fekete fehér.

Általánosságban magasság -100 a felső határ ami még simán egészséges nemtől függetlenül.

2022. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Egyetértek utsó, de sokan még ezt sem képesek tartani.
2022. máj. 18. 22:14
 17/23 anonim ***** válasza:
27%

16. És ez téged miért zavar? Semmiben nem befolyásolja az életed.


Én 20+ évig kövér voltam. Próbálkoztam fogyással, de szenvedésnek éltem meg, és idővel feladtam, nem volt hozzá elég erőm.

Aztán megváltozott a helyzetem, és màs lett a hozzáállásom is, sokat tanultam, tájékozódtam a témában, és le is fogytam 3 év alatt. Ma már egészséges a súlyom, heti 10 órát sportolok intenzíven, + 1-1 óra hétvégén a szobabiciklin.

Azok után amiken én keresztül mentem, megküzdöttem a kajafüggőségemmel, a mindennapi fájdalmakkal, a lemondásokkal, kompromisszumokkal stb stb, én senkit nem ítélek el, teljesen megértem ha valaki nem akar egy életen át diètázni, meg edzeni. Egyáltalán nem könnyű. Néha én is belefáradok, de most már, ennyi meló után amit beletettem, nem adom fel.

2022. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom megmagyarázni, hogy miért zavar. Talán azért, mert ha pl te képes vagy rá, és én is, hogy változtassunk, akkor mindenki tudna, éss irritál, hogy valaki elhiszi, hogy genetika stb és ezért nem változtat.
2022. máj. 18. 23:01
 19/23 anonim ***** válasza:

A genetikànak is vastagon van hozzá köze. Az egyéni anyagcserén múlik lényegében. Biztos te is ismersz olyanokat akik sokat esznek, nem sportolnak, és mégsem híznak el. Én többet is ismerek ilyet.

+ A hízásra való hajlam öröklődhet is, ahogy a gyorsabb anyagcsere is. A tesóm apám genetikáját örökölte, semmit nem hízik egyik se, akármennyit esznek.

Én anyukámtól örököltem a hízásra való hajlamot. Ő is sokat küzdött ezzel. 170 cm, volt 120kg, és 75kg alá már nem tud menni, csak ha olyan keveset eszik, hogy semmire sincs energiája mellette. Úgy meg nem sok értelme van...

Én is vért izzadok, hogy a 67 kilómat megtartsam (175cm vagyok), és 170kg voltam. Max havi 1x lazítok egy kicsit, de amúgy szigorúan kell tartanom, mert amúgy nagyon gyorsan hízok;( Még kimondottan zabálni se kell hozzá. Eleg ha nem nézem hogy konkrétan mit eszek meg, és máris ott a baj. Leljebb már nem is megy a súlyom , éhezni viszont utálok, nem bírom, így nem is erőltetem, csak azért hogy pár kilóval kevesebb legyek. Na meg a koplalásos fogyási próbálkozásokkal régebben nagyon befürödtem, csak rosszak a tapasztalataim. Egyenes út a jojózáshoz. Az nem megoldás, és nem is tartom egészségesnek.

Meg ott van az is, hogy anyagcsere betegségem is van, ezzel se könnyű. ( Nem kifogásnak szánom, hisz lefogytam, de tény, hogy létező probléma) és érdekes módon pont ennek a betegségnek köszönhetem, hogy végül egy olyan típusú étrendet tudtam magamnak kialakítani amivel nem kellett se koplalnom, se kalóriákat számolgatnom a fogyáshoz, és jobban is érzem magam tőle.:)

Én abszolut nem ítélek el senkit, megértem, ha valaki nem akar a saját teste ellen küzdeni, egész életében. Mert ez lényegében erről szól.

2022. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, neked testképzavarod van. Másoknak meg nincs. Fogadd el ezt és kérd pszichológus segítségét.
2022. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!