Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elrontja az egeszseges kajalas...

Elrontja az egeszseges kajalasotok ha engedtek kicsi csokinak, sutinek, zsiros cukros kajanak?

Figyelt kérdés
Mikor tudjatok jobban betartani a tiszta, egeszseges etkezest? Ha mondjuk beleeszegettek egeszsegtelen kajaba is, akkor utana meg birjatok allni hogy ennyit es nem tobbet vagy elrontja az egeszet es nekualltok akkor tobb egeszsegtelen kajanak?

2022. máj. 22. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Sokáig zéró toleranciát tartottam. Aztán egyszer beleettem egy tortába, és rájöttem, hogy nem hiányzik az a geil vacak. Nem is értem, hogy tudtam megenni előtte. Hasonlóan jártam a KFCs kajákkal, amitől olyan rosszul lettem, hogy másfél napig gyomorgörccsel feküdtem magzatpózban. Pedig semmi extrát nem ettem, csak csirkecsíkokat, talán 4dbot.
2022. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy darabig tudom tartani a 100% tiszta étkezést, viszont utána ha elém kerül valami finomság, elszalad a ló. Nekem sokkal jobban beválik, ha normál adagban beépítem az étkezésembe, mint ha korlátozom magam, aztán zabálok. Szeretem az egészséges ételeket, a zöldségek többségét, de a fagyit is. :) És ez szerintem így teljesen rendjén van, tartom vele a 20 kiló fogyásomat minden gond nélkül.
2022. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Miért ne férne bele egy csoki az egészséges étkezésbe? Ugyan annyira egészségtelen, mint bármi más étel. Én egy időben próbáltam egy dietetikus segítségével a lehető legegészségesebben étkezni, de nagyon nem vált be. Elkezdtem sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani, ez volt a baj. Egyik reggel elkezdett hámlani a bőröm. Először csak a karjaimon, aztán a mellkasomon is, és szépen elkezdett minden irányba továbbterjedni. Korházban kiderült, hogy valamilyen vegyszerrel érintkeztem nagy mennyiségben, de nem a bőrömön keresztül, hanem azáltal hogy elfogyasztottam. Egy növényvédő szer volt az. Pedig megmostam fogyasztás előtt mindent, de bent elmondták, hogy az nem ér semmit, beleivódik a növénybe + ha már eleve a talajban is benne van a szennyezett esővízzel, azellen nem lehet semmit csinálni. Így átálltam a bio élelmiszerekre. Pontosabban csak próbáltam volna, de végül arról is lemondtam. Normál salátánál éreztem korábban, hogy néha furcsán savanyú íze van. Megkóstoltam a BIO-t is, és az is pont ugyanolyan volt. Az is vegyszerrel kezelt volt. Ha be lehetne valóban vegyszermentes élelmiszereket szerezni, akkor lehetne egészségesen táplálkozni. De amíg ez nincs így, addig reménytelen a dolog. Egyáltalán nem biztos, hogy a mesterségesen előállított élelmiszerek egészségtelenebbek, mint az agyonvegyszerezett növények.

Az általad felsorolt ételeknél inkább a kalóriatartamra kell odafigyelni, mivel abban elég gazdagok. Ha megvan a kellő fehérje, rost, vitamin, stb. bevitel, és belefér még a napi keretbe pár cukrozott édesség, akkor nyugodtan meg lehet enni. Inkább ez, mint az, hogy egy ideig távol tartsa magától az ember, utána viszont egy falásroham keretén belül betoljon belőlük 2000 kcal-nyit. Egyszer próbáltam úgy diétázni, hogy megtiltottam magamnak minden ilyent, nem is bírtam ki. Azóta minden diétám során ettem ugyanúgy édességet, csak kevesebbet. Ez az ami működik hosszú távon.

2022. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Oké, de mi számít egészségtelennek? Ilyen gyorskajákat, mikrós kajákat, kekszet, csipszet, csokit nem eszem, de van, aki beszól azért, mert sok sajtot eszem. Nem medve meg ömlesztett, hanem gouda, cheddar, mozzarella.

Amúgy úgy vagyok valahogy, mint az első, abszolút nem hiányzik. Én is ettem nem olyan régen kínai gyorskaját, két év kihagyás után, rosszul is voltam tőle.

2022. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy darabig én is így tekintettem mindenre, hogy egészséges vagy egészségtelen. De ez a kategorizálás nem jött be, a "méreg" az adagon múlik. Tehát inkább azt nézem, hogy mi felel meg a céljaimnak. És ebbe néhanapján beleférnek "egészségtelen" dolgok is, és így már tudok mértéket tartani, mert régebben, amikor teljesen elzártam magam ezektől hosszú ideig, akkor aztán nem volt megállás, ha egyszer végre mégis elszakadt a cérna.
2022. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hosszú évekig próbáltam teljesen kizárni dolgokat, amiket nem kéne ennem de szeretem:(, soha nem működött hosszútávon, de akkor még nem tudtam ehhez fejben megfelelően alkalmazkodni. Így ha idővel elrontottam a diétámat, " már úgyis mindegy" alapon feladtam. Évente egyszer legalább keményen fogyóztam, aztán nem bírtam és feladtam pár hónap után. Így jojóztam 20+ évig.

Több mint 3 éve váltottam életmódot, sokmindent másképp csinálok, tanultam a hibáimból, máshogy állok hozzá az egészhez, az étrendemet illetően, és fejben is más úton járok.

Kaptam megfelelő iránymutatást is hozzáértő profi szakembertől, mert anyagcsere betegségem is van. A mentális problémákkal pedig nyilván én küzdöttem meg/ küzdök a mai napig is, de ebben is segített, hogy más nézőpontok alapján közelítsem meg a problémát.

Így már le tudtam fogyni. Ennek az is szerves része volt az, hogy az elkerülendő ételeket nem tekintem halálos bűnnek, havonta teljesen tudatosan tartok egy csalónapot, amikor ténylegesen azt eszem amit csak megkívánok. Nekem ez ( is) teszi tarthatóvá évek óta, ezt az új életmódot.

Hogy egészséges e teljes mértékben? Nyilván nem. Szigorúan véve nem az. De az sem volt az, hogy nagyon sokáig nem tudtam lefogyni, nem tudtam tartósan kimozdulni a kóros elhízás állapotából. Egészen mostanáig. És én inkább a végeredményt, illetve az odavezető hosszú utat, és kemény munkàt tartom fontosabbnak, mintsem hogy kínszenvedésnek megélve tökéletes diétán éljek.

2022. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindent eszek, amit megkívánok, legyen az tészta, csoki, jégkrém, kóla, etc.

Süteményt nem de azt úgy tíz éve nem eszem.

2022. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Métszer zabáltam be mértéktelenül, 1.5 és 2 hét stagnálás lett a böjtje. Azóta tudom, hogy nem éri meg, mert 3 óra alatt megeszem azt a deficitet amit egy hét alatt hozok össze.

Pl családi összejövetelen nwm koccintok, csak vizet iszom d3 egy szelet sütit megeszem. Baráti társasággal fröccsözök, de nincs mellé chips, sós mogyi. És nyilván ezeket nem minden nap. Így kb kijövök bármilyen extra alkalommal plusz 500 kcal alatt. És mivel 500 kcal deficitben vagyok, ezért az a nap stagnálós, de minden más defucutes nap deficites is marad. Szóval nálam ott a határ mikor félreeszwm hogy ne érje el a súlytartásit

2022. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!