Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges ember tud egy év...

Egészséges ember tud egy év alatt 20 kilót hízni?

Figyelt kérdés

Elengedte magát: pizza, néha meki, de nem csak ilyenek.


Vagy ilyen esetekben keressünk a háttérben alapbetegseget? (Pl pcos, ir)


2022. jún. 10. 08:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

El lehet menni orvoshoz, hiszen egy teljes vérkép senkinek nem árt, de azt veszem észre, hogy mind ezen az oldalon, mind a való világban ez az alapbetegségre hivatkozás, az elhízás alapbetegségre való rákenése hatalmas divat lett. Ha valaki ma kiír egy kérdést az oldalra, hogy "sziasztok, nem figyelek egy kicsit sem kajára, szemetet eszek gyorskajával, feldolgozott vackokat eszek mekivel", akkor érkeznek a kommentek: pajzsmirigy, inzulinrezisztencia, anyagcserezavar. Hagyjuk már, tisztelettel! Az országban nincs ennyi pajzsmirigy problémás egyén, mint ahány ilyen jellegű kérdés kerül kiírásra itt egy hét alatt. Ráadásul ma már a szakmában alapvetésnek számít, hogy a megnevezett kórképek mellett is lehet fogyni, ha a kalóriadeficit mértéke stimmel:

[link]

Havi 1,5 kiló felszedése teljesen reális, ha az ember szemét kaján él, és folyamatos kalóriatöbbletben van. Tényleg menjen el orvoshoz nyugodtan, de nem fogja tudni az illető elhárítani magáról a felelősséget. Nem kéne trash foodot zabálni, nem kéne konstans kalóriaszuficitben lenni, és akkor nem lenne egészségtelen mértékben túlsúlyos. Meg kéne tanulnia az illetőnek helyesen, kiegyensúlyozottan táplálkozni.

2022. jún. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Én semmit semmire nem akarok rafogni kedves első!

Pont erre voltam kíváncsi, hogy mennyi hízás reális, ha valaki egészségtelen ételen el.

2022. jún. 10. 08:49
 3/26 A kérdező kommentje:
És egyébként szerintem egy sima vérkep nem feltétlenül informativ, főleg nem kezdődő baj esetén.
2022. jún. 10. 08:49
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Velem történt olyan, hogy kb 20 kilót híztam. Amikor befejeztem az egyetemet 55 kg voltam. Elkezdtem dolgozni, ami azzal járt, hogy az ebédszünetekben rendszeresen ettem főt ételt. Kb 1 év alatt 75 kiló lettem.

A magasságomhoz képest kb mindkettő a normális sávon belül van.

2022. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem vádolni akartalak, úgyhogy ne sértődj meg. Továbbá az is evidens, hogy a vérképen túl még számos laborvizsgálatra és szűrési eljárásra szükség lehet bizonyos kórképek feltérképezésében. Ha a hízáson kívül más jellegű tüenteid is vannak, akkor feltétlenül menj el orvoshoz. Azonban a fő probléma továbbra is a rossz minőségű étkezéssel, és a folyamatos kalóriatöbblettel van. Többek között így alakul ki az inzulinrezisztencia: amikor az egyén kalóriabevitele a napi aktivitással köszönő viszonyban sincs.
2022. jún. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem betegséget kell keresni, hanem a bevitt kalóriamennyiségnek kell utánaszámolni. Amúgy én pl tömegnövelő edzéssel simán felszedek 20 kilót 1 év alatt.
2022. jún. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Reális. Nem kell feltétlenül anyagcsere problémára gondolni.
2022. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
19%

Hízhat egészségesen is, persze.

Az anyagcsere pedig abszolut egyéni dolog, és változhat is. Pl bekavarhatak hormonok, a kor, a terhesség is, de többféle betegség is.

Sajnos könnyen beszél " egyèl kevesebbet" szöveget az akinek pl soha nem volt gondja a súlyával mert azt eszik amit megkíván mégsem hízik, mert gyorsabb anyagcseréje van, egyszerűen csak szerencsésebb típus.

Megeszi a reggelijét, ebédjét, vacsoráját, mindenféle számolgatás, mèricskélés nélkül, van aki nassol is, nem figyelnek se minőségre, se mennyiségre, mégsincs hízás, az átlagosnál magasabb energiabevitel esetén sem. Rengeteg ilyen ember van.

Aztán van a másik véglet, akiknek alapból lassabb az anyagcseréjük, vagy mert egyszerüen ilyen géneket örököltek, vagy mert van alapbetegségük( amiről nem feltétlen tudnak), vagy mindkettő.

Ezért pl az illető esélyesen már gyerekkorától el van hízva, úgy is, hogy rendszeresen mozog, és mellette nincs szó a rosszindulatúak szerinti " zabálásról" mert nem is lenne lehetősége erre a szülei anyagi helyzete miatt. Aztán idővel persze érdekelni kezdi ez a dolog ( pl csúfolják a társai, gúnyolja a családja stb) és vagy lemond dolgokról, próbálkozni kezd, vért izzad a fogyásért/ később a súlytartásért is, ha végül sikerül lefogyni.

A másik dolog pedig: vagy van valakinek alapbetegsége, ami igencsak meg tudja nehezíteni a fogyást, vagy nincs.

Például Én sem tudtam hogy vannak alapbetegségeim, amíg meg nem vizsgáltak. Még az orvosom, és a dietetikusom is azt mondták, hogy ilyen állapotban nem csodálkoznak , hogy nem tudtam fogyni. Speciális összetételű étrend kellett hozzá amit nyilván laikusként én nem tudhattam korábban. Nekem csak így sikerült lefogyni. Miután kiderült mi a bajom, és szakértői segítséggel ennek megfelelően raktam össze a diétamat. Azelőtt hiába vontam meg magamtól energiàt, hol kevesebbet, hol többet, próbálkoztam én csomó mindennel, jobb minőséggel is, méricskéléssel, számolgatással stb, mozgás mellett, hiába volt minden, nem hasznàlt.

Engem pl az sem érdekel, hogy vannak akik kifogásoknak tartják az összes problémát amivel egy elhízott/ túlsúlyos ember szembekerül. Legyen az mentális probléma, létező betegség amit kifogásnak gondolnak, vagy szimpla lassú anyagcsere. Én tudom mennyit kínlódtam és küzdöttem ezzel, és nekem ez elég. Főleg hogy nagy nehézségek és hosszú évek kudarcai után végül sikerrel jártam. Más vélemènye meg...😂 S****gglyuk effektus. Mindenkinek van, csak senkit se érdekel a masiké. Ennyi.

Rohadt könnyű odaköpni valakinek, hogy egyél kevesebbet, mint amit a szervezeted felhasznál és akkor fogyni fogsz. Ez nagyon nem mindig ennyire egyszerűen működik. Pont azért mert emberi szervezet vagyunk, nem számológép.

2022. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ó, sokkal gyorsabban is lehet 20kg-ot hízni.
2022. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
2es kemo alatt híztam 10kg-ot... hülyeségeket beszélsz... de irigykedj csak...
2022. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!