Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyás?

Megállt a fogyás?

Figyelt kérdés
Kalóriadeficittel leadtam jópár kilót, most 125nél tartok, viszont vagy másfél-2 hete nem ment lentebb. igaz feljebb se, pedig még mozgok is mellé. miért?
2022. jún. 21. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nemsokára valamelyik femcafe.hu-ról tájékozódó okostojás be fogja írni, hogy "azért, mert túl nagy a deficit, és a szervezeted raktározó üzemmódba kapcsolt, ezért nem fogysz". A valóság az, hogy a raktározó üzemmód egy fiziológiailag nem létező állapot, hiszen a biológia, a kémia és a fizika törvényeinek is elletmondana, úgyhogy nem ezért.

Szimplán azért, mert a fogyás nem lineáris, nem lehet minden héten dekára pontosan ugyannyi zsírt leadni. Tartsd a deficitet (ne túl nagyot, ne koplalj, 500-600 kcal mínusz bőven elég), mozogj, természetesen pihenj is, és fogyni fogsz.

2022. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Nálam is néha...vagyis sűrűn megáll, vagy ha nem is stagnál, felfelé kúszik a rohadt szám a mérlegen, de sok idő múlva rájöttem mitől. A pizza volt a ludas 😃 Ekkor eldöntöttük a társaimmal, a gyrossal és a baklavával, hogy száműzzük a mérleget a társaságunkból, mert igencsak rossz harással van ránk, ráadásul közösségromboló!
2022. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam is meg állt a fogyás. Pedig az elmúlt 3 hónapban, sikerült le adnom 12 kg-ot. Hozzá teszem lenne még miből leadnom.
2022. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszi én is így gondolom

Amúgy az a fura, hogy külsőre látszik hogy megy le valami, csak a mérleg akadt meg most kicsit. Pedig lenne mit leadni

2022. jún. 22. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!