Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz hogy a második gyerek...

Az igaz hogy a második gyerek szülése után már már eléggé megnő a felesleg a nőkön? Az első szülés után még könnyen megszabadulnak a feleslegtől.

Figyelt kérdés

2022. jún. 26. 07:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%
Én még csak egy gyerekkel vagyok itthon, és egyelőre mínuszban vagyok a terhesség előtti (normál) súlyomhoz képest, de már most látom, hogy a gyereknevelés okozta stressz nálam elősegíti az egészségtelen étkezést. Megtehetném, hogy több időt szánok magamra, a baba rovására, de a legtöbb esetben fontosabbnak tekintem a baba igényeit. Ha meg nem fordítok rá időt, annak következménye van: egy zacskó kekszet sokkal gyorsabban lehet "elkészíteni" és megenni, mint a sült csirkemellet zöldségkörettel.
2022. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
90%
21, lehet, hogy a gyereked jobban örülne egy kiegyensúlyozott, egészséges anyukának, aki nem kekszen él, és nem utálja meg az életét nagyon gyorsan.
2022. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Genetika a hízásra való hajlam ez való igaz viszont ha nincs hormonális oka a dolognak akkor csak a helytelen életmód a ludas.Tapasztalatból mondom hogy míg nem álltam neki mozogni addig töltött galambocska voltam és qrvára nem kellett hozzá hogy terhes legyek:D

Mikor viszont meguntam a dagadtságot és tettem ellene voalá már nem vagyok galambocska.Én elhiszem hogy nincs ideje egy anyukának újszülött pici mellett edzeni és csajoskodni viszont ha kicsit visszább vesz már az rengeteget számít ez tuti.Én mikor azt hittem végre sikerült a baba akkor nagyon elengedtem magam és 2 hónap alatt plusz 5 kg lett az eredménye majd mikor kiderült hogy missed ab azonnal feleszméltem és megfogadtam hogy többet nem engedem el ennyire magam mert utána nagyon gáz.Lehet enni mindent csak mértékkel.

2022. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Én pl két gyerek után kaptam össze magam. 15 évig voltam 90-100 kiló között. Mindkét gyerekkel 100 kilósan lettem terhes és ugyanennyivel mentem szülni, 90nel jöttem haza a kórházból. Csak a második szülés után derült ki, hogy a pajzsmirigyem tropa, csak terhes állapotban volt hajlandó normálisan működni, ezért nem híztam egyik alatt sem. Aztán a covid első évében feljött még 10 kg, és akkor azt mondtam, hogy így nem mehet tovább. Most kevesebb kg vagyok, mint felnőtt koromban bármikor, 61.
2022. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

#22, ez így van - ha a nagy képet nézzük. De az adott helyzetekben nehéz mellette dönteni. Ha egyedül vagyok egy nyűgös gyerekkel, aki ordít, ha leteszem, akkor inkább betolok egy marék kekszet, minthogy nekiálljak Cézár-salátát készíteni. Abban a konkrét 20 percben jobb neki a karomban, mintha magában ordítana, én meg csirkemellet csíkoznék. Én ezen szoktam elcsúszni. Szerintem sokan mások is, és erről szólt a kérdés.


Nem kekszen élek, de heti párszor az a plusz párszáz kcal hosszú távon hízáshoz vezet nyilván. Még nem találtam megoldást, amit mindig tudnék alkalmazni, persze van, ami segít. Hordozókendő nélkül nem 2-3 ilyen lenne hetente, hanem 5-6.

2022. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

A súlyfeleslegnek nem sok köze van a szüléshez, csak erre fogják.

Háromszor szültem, utoljára ikreket, és annyi kiló vagyok mint amikor az első gyerekemmel (aki már 9,5 éves) teherbe estem.

Genetika és odafigyelés kérdése.

Az egy babás terhességek alatt nagyjából 10-12 kiló jött fel, az ikrekkel 15. A szoptatás alatt ezek a kilók nyomtalanul el is tűntek.

Figyelek az étkezésre. Mivel nincs időm edzőterembe meg tornázni járni, ezért futni szoktam (heti 40-50 km-t).

És igyekszem észben tartani, hogy öregszem, és a változókorral hajlamosabb vagyok hízni...

2022. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnál igaz volt.
2022. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!