Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyásom, tudnátok...

Megállt a fogyásom, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos tavaly egyéb okok miatt eléggé meghíztam, 90 kg-ról fogytam le 80 kilóra.


Amíg home office-ban dolgoztam, minden reggel jógával indítottam a napot, délután meg aerobikoztam.

Centivel mértem magam, majdnem 20 centi zsír lement rólam.


Azonban sajnos most megint 8 órát ülök az irodában, így mintha megállt volna.

Elkezdtem heti 3x kocogni (egyelőre 1 kilométereket), de az istennek nem akar moccanni.

A napi rendszeres 3-4 kilométeres sétám megvan.


Az étrendem általában reggelire teljes kiőrlésű kenyér felvágottal, vagy banánpalacsinta zabliszttel vagy cukormentes zabpehely.


Ebédre (sajnos az irodában nincs lehetőségem másra) szintén teljes kiőrlésű kenyeret eszem.


Amikor hazaérek vacsorázok főtt ételt (diétás kaját rendelek, féladagosat). Este már vagy nem eszem vagy kölesgolyót szoktam rágni, az eltelít.


Nassolni nem szoktam, félévente veszek 1 tábla cukormentes csokit. Cukrot 1 kanállal a napi 2 kávémmal viszek be.


Valamit nagyon elszúrok, hogy megállt az egész, szívesen fogadok minden tanácsot.


2022. szept. 14. 20:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy vizet keveset iszom, napi 1,5 liter, ezen próbálok változtatni.
2022. szept. 14. 20:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy a leírásod alapján a táplálkozásod káosz. Mennyi a napi kalóriakereted?
2022. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Számold meg a kalóriát amit eszel. 80 kilóhoz ez rettenet kevésnek tünik. A kalóriát kétnapont anöveld 50nel és szep lasdan el fogod erni a normalisnfogyasi kaloriad. Utana azt tartsd ket hetig es meg fog indulni


Illetve valami vitamint es asvanyi anyagot vegyel mert az etrended alapjan kb mindenbol hiányof lehet, esetleg Bből nem

2022. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kalóriadeficit a lényeg. Amennyiben kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit a szervezeted használ, akkor fogyni fogsz, ha többet, akkor hízni. Ennyi. Nem mondtad, miből mennyit eszel, valószínűleg túl sok a bevitt kalória. A 3x1 km kocogás kb. semmit nem ér, minimum 40 percet kellene kocogni, ha a fogyás a célod.

Én heti 45-55 km között futok (minden héten), plusz heti 3x konditerem, kb. 2300-2400 kcal-t viszek be naponta, és így sikerül kb. a súlyomat tartani. 82 kg vagyok.

2022. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így első ránézésre nagyon hangsúlyos a szénhidrát (ami nem azért nem optimális, mert a szénhidrát hízlal, önmagában nem hízlal, hanem mert nagyon könnyű túlenni magad belőle, általában kalóriadús, kisebb volumenű kaják, amik nem telítenek el rendesen), az egyik problémás dolog, amin elcsúszhatsz, az a kölesgolyó. Rengeteget meg lehet belőle enni, és jó sok kalória van benne, észre sem veszed és máris túletted magad.

Nem muszáj számolni a kalóriákat, de legalább kezdetben jó lenne tudni mennyi "egy adag+ stb., és hogy legalább kb. mennyit eszel a szükségletedhez képest.

2022. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Egyelőre sajnos nem bírok ennyit kocogni, az 1 km végén is majd' meghalok, de igyekszem fokozatosan növelni a távot és az időt. Tegnap már egy kicsit többet bírtam.


Annyit változtattam, hogy minden nap megyek futni.

Van itthon szobabicikli meg elipszis tréner, ha szakad az eső, akkor 1 órát azokon edzek.


Vitamint szedek mindenfélét (B, D, halolaj kapszula stb).


A kalóriákat akkor elkezdem számolni.


Vacsorára amikor hazaérek igyekszem olyan kajákat enni ami fogyókúrás, tegnapelőtt bolognait rendeltem édesítőszerekkel és durumtésztával. Abból is csak a féladagosat és van, hogy elosztom 2 napra azt is, mert sok.


Tegnap 2 teljes kiőrlésű szendvicset ettem, délután meg egy gyrost tortillában.


Nem eszem (szerintem) egyáltalán sokat, de akkor számolni fogom a kalóriákat.


Sajnos nekem jelenleg nem fér bele a konditerem, mert a munka után tanfolyamra járok, így néha a futáshoz is hulla vagyok, de azt magamra erőltetem, mert muszáj.

2022. szept. 16. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!