Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék ellenállni a...

Hogy tudnék ellenállni a gyorskajának?

Figyelt kérdés

Le kéne adnom pár kilót, itthon nem is eszem túl sokat, a gond hogy imádom ezeket a szarságokat, bármilyen fast food kaja, pizza, Meki, üdítők.

Ti hogy tudjátok megállni??


2010. szept. 27. 00:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
inkább cigit veszek, javasolni tudom :D
2010. szept. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
cigizek is, de a kaját sokkal inkább kívánom.
2010. szept. 27. 00:50
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Elárulom, hogy nem a gyorskaja hízlal, hanem a helytelen életmód. Én is eszek gyorskaját, de mértékkel, talán ez a baj veled, hogy hiányoznak a normális táplálékok az étrendedből, és talán hogy túl sokat eszel egyszerre, vagyis zabálsz, és közben nem mozogsz.


Láttam tévében műsort erről, képzeld el, hogy volt benne egy nő, aki csak gyorskaján élt, és mellette nagyon intenzív életmódja volt, de kórosan sovány volt. Tudod, mitől? Attól, hogy a gyorskaja semmi táplálót nem tartalmaz, vagyis pont az hiányzott az étrendjéből, ami a szervezet működéséhez leginkább kell, bár a gyorskaja az étvágyát csillapította, mégse táplálta a szervezetét.


Tehát leszel szíves normális életmódra átállni (mozgás és tápláló étrend növelése, gyorskaja meg heti 1 alkalomra csökkentése első lépésben) és nem a gyorskaját hibáztatni az elhízásodért, mert elárulom, én se hízok tőle, pedig rám aztán igazán rámférne 1-2 plusz kiló még.

2010. szept. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Hát, tanulj meg finomakat főzni. XD

A pizzát én is imádtam, ezért fogtam pizzatésztát + 1 konzerv tonhalat + sajtot + pizzaszószt vagy igazi paradicsomos cuccot, és otthon elkészítettem.

Hamburgerre is van otthoni, egészségesebb megoldás valódi húspogácsával, cukor nélkül, kevesebb sóval, több zöldséggel.


Aztán hogy nem ettem fast food-ot egy csomó ideig, elkezdtem nem kívánni, most meg már kimondottan utálom a mekis kaját. :D Az ízvilágot kell elfelejteni, mert első sorban az adja a vonzerejét. De tudod, miből van a meki sültkrumpli? Krumplipép + reeeengeteg cukor + téééérfogatnövelőszer + csöpög az olajtól. Fúúúj!!! :D Hát így. XD

2010. szept. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
02:58 tipikus sovány felfogás, hat képzeld én hízok tőle. Itthon, mint modtam, egészségesen eszek, és mozgok is eleget, nálam tényleg a gyorskaja tesz be. És egy szóval se mondtam, hogy sokat kéne fogynom , 4 kiló kb a feleslegem, amit idén nyáron szedtem össze a sok gyorskajával meg sörözéssel.
2010. szept. 27. 07:42
 6/22 A kérdező kommentje:
07:28 szerintem ha itthon csinálnám meg is kb ugyanúgy hízlalna (kivéve a mekis kajánál).
2010. szept. 27. 07:48
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz! Ha otthon csinálod nem hizlal annyira főleg ha pl a pizzatésztáját is te csinálod hisz a gyorséttermek rengeteg ízfokózott és mesterséges anyagot raknak bele. Sajnos én is néha majdmeghalok egy big mac-ért és nagy önuralomra van szükségem hogy ne rohanjak el venni. Ha már 2-3 hete kívánom akkor veszek egyet. Sok sikert és kitartást kívánok!
2010. szept. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

hm... hát nem tudom, szerintem mifelénk pizzériákban, éttermekben kb ugyanúgy csináljak( dolgoztam étteremben és láttam )

Tippek, hogy tudnék nemet mondani, ha nagyon kívánom???

2010. szept. 27. 08:16
 9/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom megállni, hogy nincs ezekre pénzem! Mostantól utald a számlaszámomra a pénzt, amit elköltenél ezekre, és akkor te is boldogabb leszel, meg én is!
2010. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem sovány felfogás, picim, ezt orvosok erősítették meg, ja, sovány azért nem vagyok, alacsonyra nőttem, csak nem bánnék még pár kilót magamon, hogy ne kelljen vadászni a nadrágokat, hanem jó legyen a 34-36-os derekú átlag fazon, mert sajnos a kicsi emberekre nem gondolnak, illetve ha mégis, az meg nekünk is túl kicsi, és ezzel nem vagyok egyedül.

A gyorskaja nem hízlal, nem tudom, neked hány gyorskajás hamburgert kell megenned, hogy jóllakj tőle és ne éhezz meg 2-3 órán belül? Nekem 1-2 kevés, ez tényleg csak rögtönzött étvágycsillapítónak jó, ezért hívják gyorskajának, gyors megoldás, ha más nincs kéznél, de nem laktat, és nem táplál. Viszont azt nem merem állítani, hogy nincs olyan hamburger, ami jó ebből a szempontból is, mert éppenséggel már találtam olyant. Abból 1 db 5-6 órán keresztül jóllakatott. A Zánka üdülőcentrum egyik hamburgeres strandbüféjében kaptam ilyent. Az nem ilyen lóxar semmi, mint a gyorsétteremláncok burgerei, se méretre, se másképp, azzal tényleg jól lehetett lakni. Kár, hogy nem tudom a receptjét, néha jó lenne itthon is megcsinálni.


Szóval tessék normális ételeket enni normális mennyiségben, nem zabálva, és mozogj, mert anélkül semmit nem érsz el.

2010. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!