Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leves diéta működhet, lehet...

Leves diéta működhet, lehet vele jól szálkásítani?

Figyelt kérdés

Eddig mindig abbahagytam a szálkásítást, 97kg-os testsúlyomhoz 2300kcal-al próbáltam, de állandóan éhes maradtam és nem bírtam.


Ma viszont eszembe jutott egy ötlet: leves diéta


Serpenyőben kevés olajon megpirítok hagymát, fokhagymát és csirkemellet, teszek hozzá egyéb zöldségeket, pl.: répát, brokkolit, paprikát, majd tovább pirítom és felöntöm vízzel. Fűszerezem, teszek bele kockára vágott sima/édes burgonyát és összefőzöm.


Ebbe nincs sok kalória, viszont zöldség és hús van benne, mivel leves ezért sok a folyadék is, rendesen eltelít, nem maradok éhes. És mivel nem sok a kalória benne, ezért akár mást is tudok enni mellette, talán még egy kis gyors kaja is belefér a maradék napi kalóriakeretbe.


Mit gondoltok erről, működhet a dolog, jó dolog ha a főételeimet levesként készítem el?



2022. okt. 21. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
97 kilós szálkás embert én még sosem láttam. Mellesleg ha te már a végére gyors kajában gondolkodsz, akkor értelme nem sok van.
2022. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy szálkás vagyok? kb. 20% a testzsírom, 85kg leszek ha leszálkásítok, ekkor lesz 10% testzsírom 189 cm-hez.

A gyorskajával meg mi a gond? Ha belefér, akkor lehet enni, a napi kalória számít, nem pedig az hogy mit eszel.

Már pedig ha csinálok 2 liter vízből meg 1kg anyagból (hús/zöldségből) levest nem hiszem, hogy éhes maradok és egy ilyen leves max 1000 kalória, a reggeli zabpehely gyümölcsmixxel, magvakkal, stbb..-vel max 500, még mindig marad 800 szabad kalóriám, miért ne töltheteném ki ezt a kalóriát olyan kajával amit szeretek és finom, pl. gyors kaja? Nem versenyre készülök, hogy csak csirke + rizs + brokkoli kombón éljek egésznap. Amíg a kalóriakereten belül vagyok le fogok fogyni. Eddig nekem csak az volt a gondom, hogy 2300 kalóriával éhes maradtam.

2022. okt. 21. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
üdv a gyakorin, ahol mindegy mit írsz ki, belekötnek. Jól látod a dolgokat szerintem. Nyilván nehéz úgy enni, hogy a kalóriát ne lépd túl és jól is lakj. Szerintem erre egy hús alapú, zöldségekkel megpakolt leves jó lehet. Krumpliban is alig van kalória igazából (tudom, hogy zöldség). Én pár hónapja ezt fordítva próbáltam. Én minimális kcal pluszt tartok és kitaláltam, hogy a kalóriám kb. harmadát húslevesből fedezem. Kiszámoltam előre pár napra hogy mennyi cucc kell és megfőztem a levest. Alig bírtam megenni az adagom, csurig többször meg kellett pakolnom a normál ételhordókat állandóan.
2022. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a megerősítést, akkor így fogom csinálni.

#2, neked ment a zöld, #1-nek a piros.

2022. okt. 21. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Pijosz :-D
2022. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogyni lehet vele,szálkásítani semikèpp
2022. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne vele szálkásítani?

Tegnap kipróbáltam amúgy, csináltam levest, 4 liter lett az egész, alig bírtam megenni, és kalóriából 2300 helyett csak 1700 ment le, tehát működik, nem maradok éhes.

2022. okt. 22. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!