Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok véleményt az étkezésem...

Írnátok véleményt az étkezésemről? Szívesen fogadok tanácsokat:)

Figyelt kérdés

Reggeli 7-8

-gabonakása joghurt/kefírrel, magvakkal, gyümölccsel

Pl:köleskása kefírrel pár szem kesudióval, körtével

(a kását gyümölcsökkel édesítem: reszelt alma, banán,aszalt szilva)


Ebéd 12-14

-feltét(husi, tojás,grillsajt) + köret(köles, burgonya) saláta (sárgarépasali,bébispenót)

Pl: csirkecomb édesburgonyával reszelt cékla salival


Vacsi 17

-ugyanaz mint az ebéd


Nasi 19-20

-gyümölcssaláta

Pl: őszi körte szilva sali


+ Heti 5 edzés: erőnléti edzés + kardiozás

+ néha pici "csalókaja" Pl: 1 db palacsinta hétvégén a családdal. (mert úgysem tudnék örökre nem enni ilyeneket, viszont mértékletes tudok lenni, és akkor nem sóvárgoj annyira)



-próbáltam arra fókuszálni, hogy hosszú távon fent tudjam tartani ezt az étkezést. Például ehetnék nasinak este salátát, de tudom hogy számomra a gyümi sokkal kivitelezhetőbb, alacsony kalóriás és még egészséges is.


-Nem számolok kcalt, mert régen sokat számoltam, és számomra hosszú távon nem fenntartható. Inkább arra próbálok fókuszálni, hogy zöldségből, gyümiből, tápláló ételekből egyek, a fehér lisztes, cukros, feldolgozott dolgokat pedig minimalizálom(és max alkalmanként van helyük az étrendemben)


Mindenesetre nyitott vagyok a tanácsokra:)


2022. okt. 22. 20:49
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
88%
Te nem vagy egy fanatikus versenysportoló, ezért tényleges, megfogható cél nélkül hosszútávon nem fogod tudni tartani ezt a "healthy lifestyle" étrendet. Pont az ilyen "köleskása, bébispenót, édesburgonya, heti öt kardió, csalókaja" típusú emberek szoktak testkép zavarba vagy étkezési zavarba belecsúszni. Az ilyen emberek szokták azt csinálni, hogyha megesznek egy zacskó chipset, akkor utána úgy megbüntetik magukat, mint gazda a kutyáját. Az ilyen emberek szoktak szorongani és stresszelni attól, ha elutaznak valahova, ahol nincs semmi "egészséges" étel. Reméljük, hogy te nem ilyen ember vagy/leszel.
2022. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim válasza:
38%
Szerintem tök jó, én is hasonlóan eszem, most a pöttyös rudi 0% szilva lekváros változatára kattantam rá nasiként napi 1 belefér, nagyrészt csak fehérje.
2022. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem sincs semmi baj vele, nem tudom a 12-esen kívül ugyan mit kifogásolnak a többiek. Pláne, ha jól érzed magad azzal, amit kialakítottál, teljesen ok. Azt sem értem, hogy ebben mi nem lenne fenntartható, nyilván nem ugyanezt eszed mindennap, de hasonlóan étkezel. Hajrá, így tovább, a legjobb dolog, amit tehetsz, ha semmit nem zársz ki, mit szeretsz.

Sőt, annyit javasolnék, hogy kísérletezz, keresgélj, hogy mit lehetne hozzáadni az étkezésedhez, gyümölcsfélék, zöldségfélék, különböző elkészítési módok - fedezz fel minél több mindent, és a lényeg, hogy élvezd. (ui. nem tudom, hogy fogyás-e a cél, csak a kategóriából tippelek, de azt meg majd meglátod egy idő múlva, hogy mi történik - nem muszáj feltétlenül kalóriát számolni, ha nem akarsz).

2022. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
0%
----akarom mondani a 13-as válaszolón kívül ------
2022. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
14es válaszoló: köszönöm a kommentedet:) fogyás is cél lenne, igaz nem olyan sok, de örülnék neki. Kalóriát nem szeretnék annyira számolni, remélem mérlegelés meg grammozás nélkül is lehet fogyni. Nagyjából tisztában vagyok vele, mi mennyi, meg próbálom az "okostányér szerint" összeállítani az ebédet, vacsit.
2022. okt. 22. 22:35
 16/45 A kérdező kommentje:
13as válaszolő: De jó, biztos finom az a rudi is köszi a tippet:) Én múltkor sütöttem zabpelyhes- túrós pogikat az a nagy kedvenc, egy kis zöldségekben gazdag leves mellé:) de ezt a rudit is kipróbálom majd mindenképp!
2022. okt. 22. 22:37
 17/45 A kérdező kommentje:
11es válaszoló: szalonnát picit a fasírtba szoktam tenni például, kenyeret viszont nem eszem, inkább ezt a zabpelyhes-túrós pogit, most egész bevált helyette, de sose voltam olyan nagy kenyeres.
2022. okt. 22. 22:39
 18/45 anonim válasza:
65%

Megőrülnék, ha ilyen kontroláltan, a mai " divatnak megfelelően " étkeznék.

Odafigyelek arra én is, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt egyek, minél kevesebb cukrot stb.

De azt eszek amit szeretek és amit megkívánok.

Mellette hetente 2-3-szor tornázom.

2022. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
12es válaszoló:Igen a köles, édesburgonya, bébispenót tényleg kicsit "extrásnak hangozhat", de ezek mellett szoktam enni ugyanúgy krumolit, jégsalátát vagy zabpelyhet, nem csak mindig ilyen különlegességeket. Igazából csak próbálok minél többfélét színesebben. Az edzéseket meg nagyon szeretem, azt már egy csomó ideje csinálom, csak eddig az étkezésre sajnos tényleg volt hogy nem fordítottam a múltban kellő figyelmet.
2022. okt. 22. 22:44
 20/45 A kérdező kommentje:
19es válaszoló: Pedig tényleg próbáltam úgy összeállítani egy kis étkezési stratégiát, ami fenntartható, túl korlátozó. :/ Elég sokan írják hogy mégis túl kontrolált. Szerinted min lenne érdemes változtatnom? Nyitott vagyok a javaslatokra, ezért is tettem fel a kérdést:) meg még nem vagyok olyan tapasztalt az egészséges étkezés terén őszintén
2022. okt. 22. 22:47
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!