Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok véleményt az étkezésem...

Írnátok véleményt az étkezésemről? Szívesen fogadok tanácsokat:)

Figyelt kérdés

Reggeli 7-8

-gabonakása joghurt/kefírrel, magvakkal, gyümölccsel

Pl:köleskása kefírrel pár szem kesudióval, körtével

(a kását gyümölcsökkel édesítem: reszelt alma, banán,aszalt szilva)


Ebéd 12-14

-feltét(husi, tojás,grillsajt) + köret(köles, burgonya) saláta (sárgarépasali,bébispenót)

Pl: csirkecomb édesburgonyával reszelt cékla salival


Vacsi 17

-ugyanaz mint az ebéd


Nasi 19-20

-gyümölcssaláta

Pl: őszi körte szilva sali


+ Heti 5 edzés: erőnléti edzés + kardiozás

+ néha pici "csalókaja" Pl: 1 db palacsinta hétvégén a családdal. (mert úgysem tudnék örökre nem enni ilyeneket, viszont mértékletes tudok lenni, és akkor nem sóvárgoj annyira)



-próbáltam arra fókuszálni, hogy hosszú távon fent tudjam tartani ezt az étkezést. Például ehetnék nasinak este salátát, de tudom hogy számomra a gyümi sokkal kivitelezhetőbb, alacsony kalóriás és még egészséges is.


-Nem számolok kcalt, mert régen sokat számoltam, és számomra hosszú távon nem fenntartható. Inkább arra próbálok fókuszálni, hogy zöldségből, gyümiből, tápláló ételekből egyek, a fehér lisztes, cukros, feldolgozott dolgokat pedig minimalizálom(és max alkalmanként van helyük az étrendemben)


Mindenesetre nyitott vagyok a tanácsokra:)


2022. okt. 22. 20:49
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

27es válaszoló: Gratulálok a fogyásodhoz:) Jó kis ötleteket adtál. Amilyen ételeket leírtál, azokat én is szokatm enni: magvakat reggelire, pörköltet ebédre, péksütit meg nem mindig, de ha igen azt ebéd után. Próbáltam inkább megtalálni minden ételnek a helyét, tehát mondjuk hogy ebédre ne péksütivel lakjak jól, hanem inkább mondjuk pörivel, salival kiegészítve, néha pedig jöhet utánna a péksüti mértékkel.


A főétkezéseimnél is csak arra figyelek, hogy egyek mindig mellé egy nagy salit, de igazából azokat eszem, amiket eddig is, csak most nem rendelem, hanem otthon főzök.

2022. okt. 23. 08:34
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nincs ezzel különösebb baj, mint ahogy a legtöbb hozzászóló mondaná.

Szerintem csupán nagyon rávagy görcsölve erre az egészséges étkezésre és ezért fogsz beleőrülni ebbe. Bár nem írtad, szerintem csupán pár kg felesleg van rajtad és formásodni szeretnél, ugye?


Ilyen szigorú diétát én testépítőknél szoktam látni színpadra lépés előtt.

Én is járok edzeni, és csupán arra figyelek hogy meglegyen a 3500 kalória naponta és a szükséges fehérje. (Nekem a célom pont az ellentettje, még +10kg-t akarok magamra). Annyi, hogy a tipikus ,,szemét" kajákat teljesen kiiktattam. Chips, csoki és társait nem igazán eszek, de én sosem voltam ezeknek a rabjai. Ezen kívűl ha én megkívánok valamit, akkor megeszem kész.


Szóval összességében nem egy rossz étrend, de nem kell ennyire sanyargatni magad. Ha már csalónapokra van szükséged, az nem egy jó jel.

2022. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem teljesen rendben van ez az étrend, a nasit és a vacsit én is megcserélném, és a gyümölcsöket tennék egy kis magot (kesudió, mandula stb). A heti 5 edzés+kardigán viszont tarthatatlan mennyiség, legalábbis ha abból indulok ki, hogy az ember dolgozik, meg szociális életre is igénye van.
2022. okt. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

33as válaszoló: Köszönöm a kommented és abszolút értem hogy mit akarsz mondani. Nem készülök én versenyre, nem is akarom sanyargazni magam.

Lehet picit félreéethetően is fogalmaztam. Heti 5 edzés + kardiót úgy értem, hogy heti 5ször megyek, és mindig súlyzózok meg kardiózok kicsit utánna. Általában hétközben edzek, hétvégén meg valami pihenős mozgás van max, séta kirándulás ilyesmi. Heti 5 edzi még tartható, vagy az már túl soknak számít?


A "csalókaját" valóban rosszul fogalmaztam meg, főképp amiatt mert kaptam már meg edzős ismerősömtől hogy diétába egyáltalán nem fér bele semmi. Viszont azt hosszú távon tatarthatlannak ítéltem:( Pont ezért ha néha palacsinta van, vagy süti és megkívánom, azért én is eszek belőle, de inkább csak kóstolásképp 1-2 darabot. Persze az attól még nem "csalónap", utánna folytatom a kis étkezési tervem ugyanúgy:)

2022. okt. 23. 14:03
 35/45 A kérdező kommentje:

34es válaszoló: Igen én is gondoltam, hogy meg kellene cserélnem a vacsi nasit, köszönöm az ötletedet:)

Ez a legproblémásabb nekem, mertkb 5kor végzek az edzéssel, és próbáltam hogy utanna eszem a gyümit, de nagyon nem laktam jól. Súlyzózás utántényleg nagyin éhes vagyok. Ezért hoztam a főtt ételt előbbre, mert az annyira jól esik edzés után. Este meg már csak valami könnyűt szeretek enni, a gyümi meg nem fekszi meg a gyomrom. Egy kommentelő javasolta hogy egyek gyümihez túrót, joghurtot, szuper ötlet:)

Szóval ez az esti étkezés, hogy mit egyek, picit tanácstalan vagyok e téren.

2022. okt. 23. 14:12
 36/45 anonim ***** válasza:
49%

Ennek semmi értelme. Femcafés "divatdiéta". Tök szuper, gyakorlatban meg tarthatatlan.


Egyél azt, amit megkívánsz, csak figyelj a zsír-ch fehérje arányra, és a gyümölcsöt se hanyagold el.


De a csalókaja az pl. egyenes út az étkezési zavarhoz.

2022. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

36-os vagyok. Tapasztalatból írom, hogy nem fogod bírni.


Én is éltem ilyeneken, mert jaj, fú de egészséges. Nem lett jobb a vérképem, de cserébe tök ingerlékeny voltam, mert megvontam magamtól alap dolgokat.


Pl egy tésztaétel is ilyen alap dolog, vagy az édesség. Nem az a prioritás, de naponta beépítem az étrendembe, mert egy snickerstől semmi bajom nem lesz, de kieégíti az édesség iránti vágyamat.

Bohóckodtam étcsokival, mert "az egészséges". Aztán falásrohamom lett tejcsokiból ami finom. :D

2022. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
24-es, az NEM változatos, már ne is haragudj.
2022. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
28%

38. De az, nem tudom ti mit olvastok :D Na jó, esetleg egy kis zsír hiányzik belőle.

Kiváncsi lennék, akik szerint ez béna, ők mit esznek 1-1 nap. Tui nem ilyen változatosan.


37. OK, szóval ez a diéta femcafés, már csak a Snickers hiányzik belőle és teljesen jó lesz.



Kérdező, egyél úgy, ahogy jól esik, és nyugodtan egyél gyümölcsöt este, nem fog "erjedni a gyomrodban", meg egyéb tévhitek, sőt, ha lefekvés előtt kiwit vagy ananászt eszel, az még az alvásodat is segítheti.

2022. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
66%

Az "egészséges étkezés" margójára csak a kedvenc dietetikai példám:

A csirkemell egészségtelen? Nem, kiváló fehérjeforrás, továbbá szelénben és B-vitaminban gazdag. Akkor a csirkemell egészséges? Nem, mikrotápanyagban szegény, magas a telített zsír és az étkezési koleszterin értéke, továbbá ipari hormon- és antibitotikum származékokat tartalmaz. Akkor a csirkemell egészségtelen? Nem, kiváló fehérjeforrás, továbbá szelénben és B-vitaminban gazdag. Érted, kedves kérdező?

Az egészséges étkezés tényleg csak a női magazinokban és a fitnesz/tápkiegészítő cégek honlapján létezik. Dietetikai, táplálkozástudományi tanulmányok vagy metaanalízisek nem ismerik ezt a fogalmat, ugyanis a biológia nem úgy működik, mint ahogy azt a Nők Lapja bloggerei elképzelik. A szervezeted nem látja, hogy te pl. a szénhidrátot köleskásából vagy palacsintából viszed be. Nem látja, hogy a cukrot gyümölcsből vagy péksütiből viszed be (mindkettő forrást addig bontja, amíg egyszerű glükóz nem keletkezik belőle). Természetesen egészségügyileg nagyon is számít, hogy tápanyagban minél gazdagabb élelmiszereket fogyasszunk, továbbá hogy ezek az élelmiszerek minél természetesebbek legyenek, minél kevésbé feldolgozattak, minél kevesebb hozzáadott mesterséges adalékanyag legyen bennük, de valójában nem létezik egészséges étel, ahogy egészségtelen étel sem. Nem létezik fogyasztó étel sem, ahogy nem létezik hízlaló étel sem (ez a kalóriaegyensúlyon múlik egyedül). Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha egy szép napon elunod a Divany.hu-s életmód tartását, akkor ne ess majd kétségbe, az egészséges élet egy elképesztő összetett entitás, nem a heti 5 súlyzózáson és a reszelt cékla salátán fog múlni a dolog.

2022. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!